ZIMOWA WIOSKA BULLERBYN 2020

Zimowisko dla dzieci z roczników 2010, 2011 i 2012.

W 2007 roku temu stworzyliśmy Wioskę Bullerbyn a w 2013 poprowadziliśmy pierwsze zimowisko w Świętochowie. 
Zrobiliśmy to dla swoich dzieci, myśląc o ich pierwszych samodzielnych wakacjach. Okazało się, że nie tylko my potrzebujemy  bezpiecznego miejsca i empatycznych dorosłych. Troska, uważność i poważne traktowanie perspektywy dziecka to misja, którą dziś współdzielimy z wieloma tysiącami rodziców i wychowawców.


Dziękujemy, że nam ufacie i że razem możemy rozbudowywać przestrzeń do swobodnej zabawy i rozwoju.

Zespół Fundacji Bullerbyn


TERMINY I ZAKWATEROWANIE

I Turnus:  9-15.02.2020
II Turnus: 16-22.02.2020

18 dzieci zamieszka w trzech pokojach, w  warunkach zbliżonych do domowych. W każdym pokoju z dziećmi będzie spał dorosły.
Dzieci przyjeżdżają z własnym śpiworem lub pościelą.
Do dyspozycji będą dwie łazienki zlokalizowane blisko pokoi dzieci.


CENA I DOFINANSOWANIE

Cena 1480 zł obejmuje:
– zakwaterowanie w domu,
– 5 domowych posiłków od firmy cateringowej (śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja),
– opiekę doświadczonych wychowawców Bullerbyn,
– ubezpieczenie NNW,
– udział w programie “Zimowa Wioska Bullerbyn”,

Całość przychodu z zimowiska przeznaczamy na pokrycie  kosztów projektu (non-profit).

Istnieje możliwość zawarcia dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z udziału w zimowisku u dowolnego ubezpieczyciela.

Dofinansowanie dla bullerbynowiczów.
Podopiecznym Fundacji, którzy brali udział w jednym z poprzednich działań Fundacji Bullerbyn (letnich, zimowych, unschooling) przysługuje
dofinansowanie 100 zł.

Dofinansowanie dla rodzin w trudnej sytuacji.
Istnieje możliwość skorzystania z Funduszu dofinansowań wypoczynku dla rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej. Po więcej informacji kliknij <<FUNDUSZ DOFINANSOWAŃ>>


ADRES I DOJAZD

Adres
Wioska Bullerbyn znajduje się 40 km od Warszawy, koło Tarczyna
Adres: Świętochów, ul. Warszawska 14, 05 – 555 Tarczyn
zobacz na mapie <<kliknij>>

Dojazd do Wioski – transportem własnym
Rodzice przywożą dzieci  w niedzielę rano. Punktualnie o 11.00 otworzymy bramę.

Zerknijcie uważnie na przygotowaną przez nas googlowską mapę dojazdu do Świętochowa – nie jedźcie przez Suchodół (pokazuje go gps), bo nie unikniecie przeprawy przez rzeczkę.


UCZESTNICY ZIMOWISKA

Do Świętochowa zapraszamy dzieci z roczników 2010, 2011 i 2012.
Planujemy kameralną grupę (18 dzieci), którą będzie się opiekować trzech bullerbynowych wychowawców.

MOJE DZIECKO PRZEJAWIA TRUDNOŚCI W FUNKCJONOWANIU Z GRUPĄ – CO ROBIĆ?
Zimowa Wioska Bullerbyn to kolonia dla dzieci o  charakterze rozwojowym ale nie terapeutycznym.  Oznacza to, że nasi wychowawcy mają pod opieką grupę dzieci i nie mają kwalifikacji do indywidualnej pracy terapeutycznej. Jeżeli dziecko ma zdiagnozowane (lub jeszcze nie zdiagnozowane) zaburzenia zachowania czy trudności w kontaktach społecznych albo przejawia zachowania, które mogą wymagać dodatkowej opieki to w trosce o jego dobro konieczna jest konsultacja w Poradni psychologiczno-pedagogicznej Bullerbyn. Podczas spotkania wspólnie z psychologiem ustalą Państwo czy Wioska Bullerbyn jest dobrym miejscem dla Waszego dziecka.
Koszt konsultacji: 120 zł / 50 zł,  zapisy na konsultacje: 517216735.


JAK SPĘDZAMY CZAS?

Rodzice przywiozą dzieci  do Świętochowa w niedzielę rano. Po rejestracji i rozpakowaniu wspólnie spędzimy trochę czasu, bawiąc się i poznając nawzajem.

A kiedy już rodzice pojadą, to zacznie się nasza wspólna przygoda! Będziemy korzystać z uroków zimy,  z mrozu i śniegu.   Zobaczymy jak wygląda zima na wsi i w lesie, będziemy odwiedzać i karmić nasze bullerbynowe kozy, owce i świnkę.  Wybierzemy się do stajni by zobaczyć jak zimą radzą sobie konie!

Odwiedzi nas też wujek Tomek, który zabierze nas w świat fotograficznych zabaw światłem.
A kiedy już zapadnie zmrok to może coś wspólnie upieczemy? Będziemy  też czytać książki, grać w gry i po prostu bawić się tak jak lubimy najbardziej.

Zimowa Wioska Bullerbyn to wspólne chwile i czas dla dzieci na swobodną zabawę.  To również wieczorne kręgi, dzięki którym dzieci zdobywają umiejętności psychospołeczne potrzebne do skutecznego i  bezprzemocowego porozumiewania się z rówieśnikami i dorosłymi.

PLAN DNIA

8:30 – 9:15 – śniadanie
9:15 – 13:30 – blok zajęć przedpołudniowych: zebranie pomysłów od dzieci i  propozycji wychowawcy; wyjście w teren, zajęcia, swobodna zabawa, w międzyczasie drugie śniadanie
13:30 – 14:15 – obiad
14:15 – 15:15 – sjesta i czas na telefonowanie do rodziców
15:15 –  18:30 – blok zajęć popołudniowych: czas na swobodną zabawę, zajęcia proponowane przez wychowawców,  w międzyczasie podwieczorek
18:30 – 19:15 – kolacja 
19:15 – 20:00 – krąg zamykający dzień (podsumowanie dnia i wymiana wrażeń), 
20:00 – 21:30 – przygotowanie do snu, wieczorne czytanki
21:30 – cisza nocna

FILOZOFIA BULLERBYN

W Wiosce Bullerbyn, czy to latem czy zimą, pozostawiamy dzieciom przestrzeń na spontaniczną, naturalną zabawę. Każdy w Bullerbyn może czuć się na swoim miejscu i być aktywny na tyle na ile tego potrzebuje. Granicą jest tu jedynie wzajemny szacunek i zrozumienie. Dzieci więc będą mogły realizować swoje własne pomysły lub wziąć udział w zajęciach proponowanych przez  wychowawców. 

Inspiracją do zabaw i wszelkich aktywności będą potrzeby dzieci, a nasi wychowawcy będą podążać za dziećmi i tworzyć bezpieczną przestrzeń i przyjazną atmosferę do dziecięcej zabawy.

Nie będziemy stronić od nudy. Często to nuda właśnie jest źródłem głębokich i ważnych przemyśleń czy uruchomienia własnych pokładów motywacji.


WYCHOWAWCY

Zimowa Wioska Bullerbyn to czas spędzony w otoczeniu mądrych dorosłych, uważnych na dziecięce uczucia i widzenie świata.

Nasi wychowawcy pracują rozumiejąc, szanując i uwzględniając potrzeby dzieci i rodziców bo największą wartością w Fundacji Bullerbyn są relacje oparte na wzajemnym szacunku i zaufaniu. Ukończyli Akademię Wychowawców Bullerbyn – roczny program współczesnej pedagogiki. Stale się rozwijają i korzystają z superwizji. Wspierają dzieci w rozwoju poprzez tworzenie przestrzeni do swobodnej zabawy i towarzyszenie im w wyzwaniach, bez ocen, bez nagród i kar. Sprawdzili się już przy innych projektach Fundacji, np.:  letnia Wioska Bullerbyn.


WYŻYWIENIE

Posiłki przygotowuje firma cateringowa.
Jemy 5 posiłków dziennie:

 • śniadanie
 • II śniadanie
 • zestaw obiadowy (zupa, danie główne, dodatek skrobiowy, dodatek jarzynowy, kompot)
 • podwieczorek
 • kolacja

Możliwe są specjalne diety 
po wcześniejszym zgłoszeniu, np:

 • dieta bezglutenowa,
 • dieta bezmleczna,
 • dieta bezjajeczna
 • dieta diabetyczna
 • dieta niskotłuszczowa
 • dieta wegetariańska
 • dieta wegańska

ZASADY REZERWACJI MIEJSCA I FORMULARZ REJESTRACYJNY 

1.Zgłoszenia do udziału w działaniu “Zimowa Wioska Bullerbyn” są dokonywane poprzez wypełnienie i wysłanie FORMULARZA ZGŁOSZENIA UDZIAŁU (on-line).

2. Potwierdzenie rejestracji jest automatycznie przesyłane mailem na podany w zgłoszeniu adres e-mail. Potwierdzenie rejestracji nie jest tożsame z zakwalifikowaniem dziecka do udziału w zimowisku.

3. Jeżeli dziecko zostanie zakwalifikowane, to w ciągu 3 dni roboczych od przesłania zgłoszenia (wypełnienia wszystkich pól w formularzu), na podany w zgłoszeniu adres mailowy, zostanie przesłane potwierdzenie rezerwacji miejsca.

4. W przypadku braku miejsca w wybranym przez Państwa terminie, Fundacja aktywuje rezerwację w terminie wybranym jako alternatywny, jeśli będą w nim dostępne miejsca.

5. Gdy otrzymają Państwo POTWIERDZENIE REZERWACJI to należy:
     a) w ciągu 3 dni dokonać wpłaty zaliczki w kwocie 500 zł za 1 udział na konto Fundacji 47 1140 1977 0000 4548 3700 1001 mBank.  W przelewie należy podać: imię, nazwisko dziecka,  ZWB20 i numer ID podany w potwierdzeniu rezerwacji  (np. Jan Iksiński ZWB20, ID 7074060003571).
     b) wydrukować umowę, podpisać  i dostarczyć do Fundacji (pocztą, kurierem lub osobiście) do 45-go dnia przed datą rozpoczęcia Działania – I turnus do 25.12.2019, II turnus do 8.01.2020 (adres i link do umowy zostanie przesłany w mailu potwierdzającym rezerwację).

6. Prosimy o terminowe wpłaty. W przypadku braku wpłaty zaliczki w ciągu 3 dni rezerwacja automatycznie wygasa a na zwolnione miejsce zapraszamy osoby z listy rezerwowej. 

7. Pełna rezerwacja uczestnictwa w projekcie ważna jest od daty dokonania przelewu zaliczki. O zaksięgowaniu zaliczki na koncie Fundacji informujemy e-mailem przesyłanym na adres podany w formularzu rejestracyjnym.

8. Pozostałą kwotę należy wpłacić najpóźniej na 45 dni przed datą rozpoczęcia turnusu (I turnus do 25.12.2019, II turnus do 8.01.2020).

9. Nieuiszczenie całości opłaty w terminie oznacza rezygnację z udziału w Działaniu a Fundacji przysługuje prawo do dokonania potrąceń.

WAŻNE

 • Zgłoszenia przesyłane w innej formie niż formularz zgłoszeniowy on-line nie umożliwiają rezerwacji miejsca.
 • Miejsca rezerwowane są według kolejności zgłoszeń i dostępności miejsc.


WAŻNE  DOKUMENTY (kliknij aby otworzyć i pobrać)


JESZCZE PRZED WYJAZDEM – CZYLI SPOTKANIE INFORMACYJNE DLA RODZICÓW

W styczniu (dokładny termin zostanie podany wkrótce)  zapraszamy rodziców na spotkanie informacyjne. Porozmawiamy  jak przygotować się na tygodniową rozłąkę oraz jak wytłumaczyć dziecku zimowiskowe zwyczaje, rytm dnia i zasady (np. brak komórek, gier elektronicznych itd.).  


KONTAKT

W razie pytań zachęcam do kontaktu:
Joanna Górecka: 512759502 (poń – pt, 9-17:00)
mail: [email protected]