Zimowa Wioska Bullerbyn – z przyrodą za pan brat!

Dodano: 18 października, 2016r.

Jak co roku zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat na kameralne Zimowisko do Wioski Bullerbyn w Świętochowie.
Tej zimy pociągają nas tajemnice natury.  Zgłębimy je dzięki spacerom po Świętochowskim lesie, godzinom spędzonym w bullerbynowej stolarni i w zagrodzie, gdzie mieszkają nasze kozy i owce oraz dzięki współpracy z Fundacją Stacja Badawcza i  z Tropami Przyrody. Przede wszystkim jednak dzięki naszej ogromnej ciekawości 🙂

Kiedy po ekscytującym dniu spędzonym na świeżym powietrzu nosy nam się zaczerwienią, wrócimy do ciepłego domu – najprzytulniejszego miejsca, zapraszającego do swobodnej zabawy i powolnego domykania dnia. Uwielbiamy wieczorne rozmowy o naszych przygodach i zasypianie w półmroku nocnej lampki, gdy wsłuchani w wolno snutą opowieść czytaną przez bullerbynową ciocię odlatujemy w kolorowe sny.

UCZESTNICY:

zimowisko wycieczkaZapraszamy dzieci od 6 do 10 roku życia.

UWAGA! Zimowa Wioska Bullerbyn to projekt o charakterze rozwojowym, ale nie terapeutycznym. Prosimy o rozważną ocenę sytuacji, jeśli dziecko obecnie przejawia zachowania, które mogą wymagać dodatkowej opieki związanej z indywidualną pracą terapeutyczną, wykraczającą poza kwalifikacje zespołu wychowawców kolonijnych. Występowanie takich zachowań jest przeciwwskazaniem do udziału w projekcie wypoczynku pn. Zimowa Wioska Bullerbyn. W przypadku wątpliwości zachęcamy do kontaktu, konsultacji w naszej poradni psychologiczno-pedagogicznej, w której prowadzimy również typowe działania skierowane na pomoc psychologiczną.

WYCHOWAWCY:

Największą wartością w Fundacji Bullerbyn są relacje oparte na wzajemnym szacunku i zaufaniu. Nasi wychowawcy pracują rozumiejąc, szanując i uwzględniając potrzeby dzieci i rodziców. Ukończyli Akademię Wychowawców Bullerbyn – roczny program współczesnej pedagogiki. Stale się rozwijają i korzystają z superwizji. Wspierają dzieci w rozwoju poprzez tworzenie przestrzeni do swobodnej zabawy i towarzyszenie im w wyzwaniach, bez ocen, bez nagród i kar.

Skąd to wiemy? Sprawdzili się już przy innych projektach Fundacji, m. in. letnia Wioska Bullerbyn.

CO BĘDZIEMY ROBIĆ

zajęcia przyrodnicze zimowisko ferieTematem przewodnim tegorocznego zimowiska będzie przyroda i nauka, dlatego planujemy piesze wycieczki związane z poszukiwaniami naukowymi:

 • (2km) od Wioski znajduje się niezwykła  Stacja Badawcza Resource Center, w której weźmiemy udział w warsztatach badawczych – „Eksperymentach Młodego Naukowca”
 • w Wioskę Bullerbyn otacza stary i pełen niezwykłości las, w którym zamienimy się w przyrodniczych detektywów idąc po Tropach Przyrody

Poza wymienionymi zajęciami planujemy pozostawienie dzieciom przestrzeni na ich spontaniczność i swobodę. Dzieci będą mogły wziąć udział w zabawach i zajęciach proponowanych przez Ciocie – wychowawczynie jak również realizować własne pomysły. Inspiracją do zabaw i wszelkich aktywności będą potrzeby dzieci, a nasze Bullerbynowe Ciocie będą podążać za nimii tworząc bezpieczną przestrzeń i przyjazną atmosferę.

Nie stronimy od nudy. Często to ona właśnie jest źródłem głębokich i ważnych przemyśleń i uruchomienia własnych pokładów motywacji. Każdy w Bullerbyn może czuć się na swoim miejscu i być aktywny na tyle na ile tego potrzebuje. Granicą jest tu jedynie wzajemny szacunek i zrozumienie.

zimowisko las

Projekt pn. „Zimowa Wioska Bullerbyn” to przede wszystkim:

 • czas dla dzieci, na zabawy, te na dworze i te w domu,
 • wspólne chwile, podczas których będziemy się bawić, grać i rozmawiać i wymyślać nowe zabawy,
 • czas w otoczeniu mądrych dorosłych, uważnych na dziecięce uczucia i widzenie świata,
 • wieczorne kręgi, dzięki którym dzieci zdobywają umiejętności psychospołeczne potrzebne do skutecznego i  bezprzemocowego porozumiewania się z rówieśnikami i dorosłymi.

TERMINY I MIEJSC20160109_090335E

 • I Turnus:  12 – 18.02.2017 – ostatnie miejsce dla chłopca 9-10 lat i dziewczynki 9-10 lat!
 • II Turnus: 19 – 25.02.2017

Zakwaterowanie:  ul. Warszawska 14, 05-555 Świętochów k. Tarczyna, w Niepublicznej Placówce Oświatowo-Wychowawczej “Wioska Bullerbyn” – zobacz na mapie

PŁATNOŚCIzimowisko ferie

PROJEKT WIOSKA BULLERBYN realizujemy jako działanie statutowe odpłatne, co oznacza, że całość przychodu jaki Fundacja uzyska dzięki odpłatnościom, które uiszczają Podopieczni Fundacji przeznaczamy na pokrycie jego kosztów.

Cena 1350 zł obejmuje:

 • udział w spotkaniu adaptacyjno-organizacyjnym dla dzieci i rodziców – w niedzielę 22 stycznia 2017
 • zakwaterowanie w domu,
 • pyszne, domowe posiłki od firmy cateringowej,
 • opiekę doświadczonych wychowawców Bullerbyn,
 • ubezpieczenie NNW,

Podopiecznym Fundacji, którzy brali udział w jednym z poprzednich działań Fundacji Bullerbyn – letnich, zimowych, unschooling, przysługuje dofinansowanie 100 zł.

Projekt dofinansowywany jest również z innych źródeł, w tym ze środków, które nam przekazujecie z 1%. Organizacja tak rozbudowanego przedsięwzięcia jest bardzo kosztowna. Dziękujemy Wam za zaangażowanie się w rozwój projektu Wioska Bullerbyn i wspieranie go również finansowo.

[FORMULARZ ZGŁOSZENIA UDZIAŁU ON-LINE ]

(Uwaga! Jeśli dany turnus się nie wyświetla, oznacza to, że nie ma na nim miejsc)

ZASADY REZERWACJI W PROJEKCIE ZIMOWA WIOSKA BULLERBYN 2017  (ZWB17)

 1. W celu aktywowania rezerwacji udziału w działaniu “Zimowa Wioska Bullerbyn 2017” należy wypełnić formularz ZGŁOSZENIE UDZIAŁU ZWB17 ON-LINE
 2. Zgłoszenia przesyłane w innej formie niż formularz zgłoszeniowy on-line nie umożliwiają rezerwacji miejsca w Wiosce Bullerbyn.
 3. Miejsca w działaniu Zimowa Wioska Bullerbyn 2017 rezerwowane są według kolejności zgłoszeń i dostępności miejsc.
 4. Przyjęcie zgłoszenia jest potwierdzane automatyczną informacją zwrotną, która zostanie przesłana na podany w zgłoszeniu adres e-mail.
 5. W ciągu 3 dni roboczych od wypełnienia formularza, na podany w nim adres mailowy zostanie przesłane potwierdzenie rezerwacji lub w przypadku braku miejsca rozwiązanie alternatywne.
 6. Rezerwacja jest aktywna przez 8 dni (liczone od dnia wysłania przez Fundację potwierdzenia rezerwacji), podczas których należy dokonać wpłaty zaliczki w kwocie 500 zł za 1 udział na konto Fundacji 85 1440 1101 0000 0000 0687 1046 PKO BANK POLSKI.
 7. W przelewie należy podać: imię, nazwisko dziecka,  ZWB17 i numer ID podany w potwierdzeniu rezerwacji  (np. Jan Iksiński ZWB17, ID 7074060003571).
 8. Prosimy o terminowe wpłaty. W przypadku braku wpłaty zaliczki w ciągu 8 dni rezerwacja automatycznie wygasa a na zwolnione miejsce zapraszamy osoby z listy rezerwowej.
 9. W przypadku braku miejsca w wybranym przez Państwa terminie, Fundacja aktywuje rezerwację w terminie wybranym jako alternatywny, jeśli będą w nim dostępne miejsca.
 10. Pełna rezerwacja uczestnictwa w projekcie ważna jest od daty dokonania przelewu zaliczki. O zaksięgowaniu zaliczki na koncie Fundacji informujemy emailem przesyłanym na adres podany w formularzu rejestracyjnym.
 11. Pozostałą kwotę należy wpłacić najpóźniej na 45 dni przed datą rozpoczęcia turnusu:
 • turnus I  – do 29. grudnia 2016
 • turnus II – do 5. stycznia 2017

Nieuiszczenie całości opłaty w terminie oznacza rezygnację z udziału w Działaniu a Fundacji przysługuje prawo do dokonania potrąceń (zgodnie z OWU pkt 4.6).

Istnieje również możliwość skorzystania z Funduszu dofinansowań wypoczynku dla rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej.

Fundusz dofinansowania wypoczynku stanowią środki uzyskane przez OPP w postaci wpłat podatników w ramach 1% od podatku dochodowego  oraz inne środki uzyskane  na rzecz działalności statutowej Więcej informacji  tutaj…

Chcę już teraz wypełnić zgłoszenie!

[ FORMULARZ ZGŁOSZENIA UDZIAŁU ON-LINE ]

(Uwaga! Jeśli dany turnus się nie wyświetla, oznacza to, że nie ma na nim miejsc)

bałwan zimowiskoFORMULARZ I WAŻNE  DOKUMENTY DO POBRANIA

JESZCZE PRZED WYJAZDEM CZYLI SPOTKANIE ADAPTACYJNO – INFORMACYJNE

W styczniu (dokładny termin zostanie podany wkrótce)  zapraszamy wszystkie dzieci, które wezmą udział w zimowisku oraz ich rodziców do wspólnego spotkania się jeszcze przed samym wyjazdem. Z naszego doświadczenia wynika, że udział w spotkaniu pomaga całej rodzinie przygotować się do wyjazdu oraz sprawia, że rozstanie z rodzicami jest dla dziecka łatwiejsze.

Spotkanie odbędzie się w Świętochowie, przy ul. Warszawskiej 14 – w  tym samym domu, w którym będzie zimowisko.

Spotkanie adaptacyjno – informacyjne to:

 • integracja z rówieśnikami i poznanie wychowawców,
 • ważne informacje – jak przygotować się na tygodniową rozłąkę oraz jak wytłumaczyć dziecku zimowiskowe zwyczaje, rytm dnia i zasady (np. brak komórek, gier elektronicznych itd.),
 • zadbanie o Wasze dobre samopoczucie i pewność, że oddajecie dzieci w dobre ręce,
 • doświadczenie na własnej skórze, że współtworzenie dobrych warunków rozwoju dla dzieci to wspólna sprawa i wspólna praca przed wyjazdem,

KONTAKT

W razie pytań lub wątpliwości zachęcam do kontaktu.

Joanna Górecka

512-759-502 (pon.-pt. 09:00-17:00)

[email protected]