Zakładamy firmę! – warsztaty dla młodzieży 10-18 lat. Projekt dofinansowany!

Zapraszamy  młodzież w wieku 10-18 lat do udziału w projekcie.

Celem głównym projektu będzie kształtowanie przedsiębiorczości u dzieci i młodzieży.  Podczas zajęć będziemy spotykać się z przedsiębiorcami, którzy ze swojego hobby zrobili swój biznes oraz przejdziemy przez wszystkie etapy projektowania własnej firmy.

 

Młody Polak na rynku boy-633014_1920pracy – warto wiedzieć!
Bezrobocie wśród osób młodych to jeden z najpoważniejszych problemów w Polsce. Wg badań GUS, niemal co trzeci absolwent jest zarejestrowany jako bezrobotny.  
Z badań Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości wynika, że niespełna jedna trzecia osób w wieku 18-25 jest zainteresowana prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Z kolei,  wśród młodych firm aż 75% nie przetrwa nawet 5 lat (jak podaje GUS).   Należy zdawać sobie sprawę z faktu, że umiejętność stworzenia i poprowadzenia własnego przedsiębiorstwa, nie wynika tylko z wrodzonych zdolności, ale jest także wynikiem kształtowania przedsiębiorczej postawy oraz nabywania niezbędnych do tego umiejętności w toku edukacji szkolnej.

 

 

Program zajęćSAMSUNG CSC

Program będzie oparty  na koncepcji tworzenia firmy przez uczestników zajęć. Dzieci zostaną podzielone na zespoły robocze, w których pracując metodą projektów,  podejmą szereg działań by stworzyć koncepcję swojej firmy. 

Część zajęć będzie miała na celu zainspirowanie uczestników, poprzez kontakt z osobami, które założyły własne firmy.  Na te zajęcia zostaną zaproszeni goście – właściciele małych biznesów, stworzonych w oparciu o ich zainteresowania, którzy podzielą się z młodzieżą swoimi historiami budowania i rozwijania firm.

Tematy zajęć: Inspiracje – spotkania z właścicielami firm; W poszukiwaniu siebie; Bawimy się w firmę;  Strategia marketingowa: cecha i cena; Strategia marketingowa: promocja i dystrybucja;  Jak założyć firmę?; Analiza finansowa; Przygotowanie  do “targów  biznesowych”; Targi biznesowe – prezentacje firm.

Terminy zajęć: czwartki od 15.09
grupa I –  11.00 – 12.30
grupa II – 13.00 – 14.30

Początek zajęć: 16 września 2016r.

Zgłoszenia do projektu: [email protected]

 

logo_biale_wspolfinansowanie

 

Projekt „Zakładamy firmę! – program edukacji dla rynku pracy” jest współfinansowany ze środków m.st Warszawy.