Rusza warszawska Grupa Unschooling’owa

Dodano: 27 stycznia, 2014r.

UWAGA RUSZAMY!

 8 stycznia

 – pierwsze spotkanie grupy inicjatywnej rodziców z warszawskiej grupy unschoolingowej, którzy zakładają szkołę demokratyczną przy Świetlicy Bullerbyn

!!!  Wypełnij formularz aby uzyskać więcej szczegółów.

13 stycznia

– rusza poniedziałkowa grupa adaptacyjna dla dzieci rodziców z grupy inicjatywnej warszawskiej szkoły demokratycznej działającej przy Świetlicy Bullerbn

 Zapraszamy do udziału w grupie adaptacyjnej poprzedzającej udział dziecka w grupie unschoolingowej działającej na zasadach szkoły demokratycznej.

Udział w grupie adaptacyjnej jest wstępem do udziału dziecka w Warszawskiej Grupie Unschoolingowej pozwoli w naturalny i delikatny sposób przejść z edukacji w domu lub szkole systemowej do edukacji demokratycznej. Zarówno rodzice jak i dziecko będą mogli przekonać się, czy taka forma edukacji im odpowiada oraz powoli poznawać i tworzyć tę zupełnie inną od szkoły systemowej rzeczywistość. 

Dla dziecka będzie to okazja do bycia w grupie, wzajemnego inspirowania się przez uczestników oraz podtrzymania kontaktów społecznych. Dzieci wraz z obecnym dorosłym podczas cotygodniowych spotkań będą stopniowo tworzyć swoją własną społeczność, opartą na równych prawach każdego uczestnika grupy. W trakcie trwania grupy będziemy wypracowywać zasady wspólnego funkcjonowania, ustalania działań. Będziemy również uczyli się poprze doświadczenie korzystać z różnych zasobów aby rozwijać swoje pasje…może będziemy eksplorować przestrzeń miejską, a może bliższe nam okażą się wspólna zabawa i wymienianie pasjami naukowymi, być może zechcemy zaprosić do 
siebie gości lub bawić się na okolicznym placu zabaw. Zamiast narzuconego z góry planu, nieprzystającego do potrzeb dzieci oferujemy przestrzeń do podejmowania wspólnych decyzji, doświadczania swojej świadomej aktywności w działaniach. Zapewne udział w grupie będzie również okazją aby przyjrzeć się odczuciom, reakcjom, obawom jakie może nieść duża swoboda działania, brak sztywnej struktury i dyrektywności.

Grupę prowadzi Monika Mućko

IMG_2120Monika Mućko – mentorka dzieci uczęszczających na zajęcia adaptacyjne do warszawskiej grupy unschoolingowej. W poradni Bullerbyn prowadzi również konsultacje dla rodziców oraz grupy socjoterapeutyczne. Podczas tegorocznych Ferii Rodzinnych będzie wychowawcą grupy dzieci starszych.

 Jestem psychologiem, terapeutką poznawczo-behawioralna w trakcie Czteroletniego Szkolenia w Terapii Poznawczo-Behawioralnej (CTPB). Od dwóch lat jestem również Certyfikowanym Wychowawcą Bullerbyn dzięki stażowi w Fundacji i pracy pod superwizją, gdzie głównym narzędziem pracy jest praca na relacji.

 Na co dzień pracuję z dziećmi i rodzicami, prowadzę warsztaty umiejętności społecznych, terapię indywidualną i grupową dla dzieci, młodzieży i młodych dorosłych oraz warsztaty i konsultacje dla rodziców. 

 W Fundacji Bullerbyn od dwóch lat czerpię mnóstwo radości i satysfakcji z bycia Ciocią podczas Wakacyjnych Wiosek Bullerbyn oraz Zimy z Bullerbyn.  Lubię towarzyszyć ludziom w odkrywaniu siebie, swojego potencjału. Uwielbiam czytać – sobie i innym, mogę bez końca grać w strategiczne gry planszowe i zasłuchiwać się w muzykę.