RADOŚĆ WSPÓŁDZIAŁANIA – wakacyjne zajęcia dla dzieci nieśmiałych 23-28.06 i 7-12.07

Dodano: 1 kwietnia, 2019r.

Zapraszamy dzieci
 do udziału w letnich zajęciach warsztatowo-zabawowych, 
rozwijających umiejętności funkcjonowania w grupie.


Bo rozwijanie umiejętności społecznych może być wspaniałą przygodą!

Zajęcia są prowadzone w formie warsztatowo – zabawowej, w przyjaznej, wakacyjnej atmosferze, pod okiem doświadczonych psychologów.
Planujemy dużo dobrej zabawy, ciekawe i rozwijające zadania oraz niezapomniane wakacje w sercu miasta.

Podczas zajęć będziemy się wspólnie bawić oraz: 
– ćwiczyć umiejętności współpracy,
– budować zdrowe relacje z rówieśnikami, 
– ćwiczyć wypowiadanie się na forum grupy,
– rozpoznawać uczucia i ćwiczyć komunikowanie swoich potrzeb i uczuć,
– rozwijać poczucie własnej wartości u dzieci,
– budować wiarę we własne możliwości 

Istnieje możliwość kontynuacji zajęć (Warsztaty Umiejętności Społecznych) w czasie roku szkolnego.

UCZESTNICY

Na zajęcia zapraszamy dzieci, które:
– mają trudności z adaptacją w grupie,
– mają trudność we współpracy w grupie,
– są nieśmiałe, niepewne siebie, trudno nawiązują kontakt,
– chcą pracować w zespole z innymi dziećmi, ale nie do końca to potrafią,
– chcą spędzić wakacje z innymi dziećmi ale bez rozstawania się z rodzicami,
– doświadczają emocji z którymi nie do końca wiedzą co zrobić, jak sobie z nimi poradzić,
– chcą czuć się akceptowane przez kolegów i koleżanki,
– chcą doświadczać radości ze wspólnego działania
a także
– chcą wziąć udział w ekscytującej grze miejskiej,
– chcą wspólnymi siłami rozwiązywać intrygujące zagadki,
– lubią przygody i odkrywanie tajemnic,
– chcą odkrywać uroki lata w Warszawie, jej parki i inne zakamarki

Ważne​: 
Tygodniowa forma pracy warsztatowej, którą oferujemy, nie jest wskazana dla dzieci, które zmagają się z własnymi agresywnymi zachowaniami.

GRUPY I TERMINY

Grupa I – „Pomysłowi marzyciele”

Dla dzieci w wieku 6-8 lat ( które ukończyły 0-2 klasę)
Termin: 23-28.06.2019

Zajęcia w grupie I polecamy w szczególności  dzieciom nieśmiałych, niepewnym siebie, mającym zaniżoną samoocenę oraz trudność w funkcjonowaniu w grupie

To dobre rozwiązanie dla dzieci, które nie są jeszcze gotowe na samodzielny wyjazd na kolonie. To również świetna okazja, dla przyszłych pierwszoklasistów, aby z sukcesem zmierzyć się z wyzwaniem, jakim jest wejście do nowej grupy.
.

Grupa II “Poszukiwacze przygód” 

Dla dzieci w wieku 9-12 lat (które ukończyły 3-6 klasę)
Termin: 7-12.07.2019

Grupę II polecamy w szczególności dzieciom mającym trudności we współpracy w grupie, w komunikowaniu swoich potrzeb i pomysłów, w relacjach z rówieśnikami, dzieciom nieśmiałych, niepewnym siebie, mającym zaniżoną samoocenę.

To dobre rozwiązanie dla dzieci, które lubią aktywnie spędzać czas oraz świetna okazja, aby w atmosferze zabawy i wakacyjnej przygody poćwiczyć umiejętność współpracy w grupie.

JAK WYGLĄDAJĄ NASZE ZAJĘCIA:

PIERWSZY DZIEŃ (niedziela, 11:00-13:00) – spotkanie adaptacyjno – integracyjne: 
W niedzielne przedpołudnie spotkamy się w gronie dzieci, rodziców i prowadzących zajęcia. Będzie to czas na poznanie kolegów i koleżanek, pierwsze wspólne zabawy oraz częstowanie się smakołykami, które przyniesiemy. Dzięki poznawaniu się na bezpiecznym gruncie, w towarzystwie rodziców, dzieciom łatwiej będzie spotykać się w kolejne dni. Rodzice natomiast będą mogli nabrać pewności, że oddają dzieci w dobre ręce.

KOLEJNE DNI (pon. – pt):
8:30 – 9:00 Przyjazd dzieci.
9:10 – 9:30 Krąg otwierający dzień (rozpoczęcie wspólnych zajęć, wymiana pomysłów).
9:30 – 10:00 Drugie śniadanie
Wspólne przygotowywanie i spożywanie drugiego śniadania będzie codziennym rytuałem, podczas którego dzieci będą ćwiczyły współpracę, ale i dokonywanie małych acz ważnych wyborów. Czego chcę, na co mam ochotę? Będzie kolorowo i zdrowo.
10:00 – 13:30 Działania warsztatowo-zabawowe
Zajęcia w lokalu Poradni oraz na świeżym powietrzu, mające na celu rozwijanie umiejętności współpracy w zabawie i działaniach grupowych, psychoedukację na temat radzenia sobie z emocjami oraz wspieranie komunikacji opartej na szacunku do siebie i innych.
13.30 – 14.00 Krąg na zakończenie dnia.

MIEJSCE:

Zajęcia będą odbywały się w Poradni Fundacji Bullerbyn.  
Adres: Al. Wyzwolenia 7  (parter, wejście w bramie) – mapa (kliknij)

KOSZT ZAJĘĆ I KONSULTACJI:

-Konsultacja z rodzicem przed warsztatami – 120zł (50 min.)
– Na życzenie rodzica – konsultacja zwrotna po zakończeniu turnusu – spotkanie poświęcone omówieniu funkcjonowania dziecka podczas zajęć, wniosków i wskazówek dla rodziców – 120 zł /50 min.  
– Warsztaty umiejętności społecznych “Radość współdziałania”- 995 zł

Cena warsztatów zawiera:
– spotkanie adaptacyjno-integracyjne dla dzieci i rodziców (w niedzielę, 2h),
– 5 dni intensywnych działań grupowych (łącznie 27,5h),
– zajęcia w kameralnej grupie (7-10 osób),
– zajęcia prowadzone przez 2 psychologów i 1-2 stażystów,
– drugie śniadanie,
– ubezpieczenie NNW dziecka

ZAPISY DO GRUP:

Warunkiem przyjęcia dziecka do grupy jest wcześniejsza konsultacja z rodzicem prowadzona przez psychologa.

Jaki jest cel konsultacji wstępnej? – zależy nam aby każde dziecko w pełni skorzystało z proponowanej formy zajęć, dlatego zajęcia grupowe poprzedzone są konsultacją z rodzicem. Celem konsultacji jest poznanie mocnych stron dziecka oraz obszarów w rozwoju dziecka wymagających wsparcia a w efekcie przyjęcie dziecka do grupy lub rozważenie innych form wsparcia rozwoju.

Konsultacja nie dotyczy dzieci, które uczestniczyły w Warsztatach Umiejętności Społecznych w Poradni Bullerbyn w roku szkolnym 2018/2019. W przypadku dzieci uczestniczących obecnie (wiosna 2019) w Warsztatach Umiejętności Społecznych w Fundacji Bullerbyn prosimy o skonsultowanie udziału swojego dziecka na warsztatach wakacyjnych z psychologiem prowadzącym zajęcia semestralne.

Na konsultacje można się umawiać telefonicznie – 517216735, 512759502  lub mailowo: [email protected]

OSOBY PROWADZĄCE ZAJĘCIA:

Monika Mućko

Psycholog, terapeutka poznawczo-behawioralna w trakcie Czteroletniego Szkolenia w Terapii Poznawczo-Behawioralnej (CTPB) oraz Terapii Schematu. 

Pracuję z dziećmi, prowadząc grupy terapeutyczne dla dzieci z trudnościami rozwojowymi oraz rozpoznaniem ADHD, ZA, zajęcia warsztatowe rozwijające umiejętności społeczne oraz terapię indywidualną dzieci, młodzieży oraz młodych dorosłych. Wspieram również rodziców udzielając im konsultacji psychologicznych oraz prowadząc warsztaty umiejętności rodzicielskich.

Doświadczenie w pracy warsztatowej i terapeutycznej zdobywałam między innymi w Fundacji Dzieci Niczyje, Akademickim Centrum Psychoterapii i Rozwoju SWPS, Fundacji Pomocy Edukacyjno – Terapeutycznej dla Niepełnosprawnych SCOLAR, na Oddziale Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Samodzielnego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie.

W swojej pracy staram się zrozumieć funkcjonowanie osoby, jej potencjał oraz źródła trudności aby wesprzeć ją w samodzielnym dążeniu do zmiany. Uważność i ciekawość drugiego człowieka pozwala mi czerpać wiele satysfakcji z mojej pracy.

Dorota Korniłow – Dej

Psycholog, socjoterapeutka, ukończyła roczny program edukacji psychologicznej i rozwoju osobistego w zakresie psychoterapii Gestalt w Instytucie Terapii Gestalt (ITG) w Krakowie, który posiada akredytację EAP i EAGT, oraz Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie. Ma też za sobą szkolenia z Treningu Zastępowania Agresji, oraz Racjonalnej Terapii Zachowania.

Jej doświadczenia opierają się na pracy indywidualnej i grupowej z dziećmi i młodzieżą mającą trudności w funkcjonowaniu społecznym, radzeniu sobie z emocjami i stresem, nadpobudliwością psychoruchową. 

Ponadto prowadzi warsztaty umiejętności rodzicielskich, oraz grupy wsparcia dla rodziców. Bliskie jest jej podejście humanistyczno-egzystencjalne. Podczas spotkań buduje atmosferę wzajemnego zaufania, dającą optymalne warunki do rozwoju i uwolnienia wewnętrznych zasobów, które tkwią w każdym z nas.

KONTAKT

Tel.: 517216735, 512759502 
Mail: [email protected]