Przeżyj przygodę w Krainie Wzgórz i Wodospadów – Wyprawa Nastolatków z Bullerbyn 2015

Dodano: 13 kwietnia, 2015r.

W tym roku miejscem naszej wędrówki będzie Roztocze. Ta kraina położono w południowo – wschodniej Polsce pozwoli nam na bliski kontakt z przyrodą, niezadeptaną jeszcze przez tłumy turystów. Otoczenie lasów, parków i innych ciekawych krajobrazowo i historycznie miejsc umożliwia spokojny odpoczynek okraszony nutką przygody.

Zaproszenie na Wyprawę w formie listu od Wujka Błażeja oraz Ciotek Ani i Agi.

Hurra! Znów jedziemy na obóz!

Tym razem odwiedzimy Roztocze – piękną krainę pełną niewielkich wzgórz i malowniczych wodospadów. 

Będziemy wędrować przez lasy, pola i łąki. Spróbujemy swoich sił na rowerach i w kajakach. Odwiedzimy małe wioski i klimatyczne miasteczka. A poza tym będziemy razem spędzać czas, bawiąc się, kąpiąc w jeziorze, grając w gry i przeżywając różne przygody. Jak zwykle podzielimy się też obowiązkami, żeby każdy mógł zatroszczyć się o naszą małą społeczność.

Zapowiada się pysznie! Do zobaczenia już wkrótce!

List w wersji do pobrania

Dla kogo?

Do udziału w Wyprawie zapraszamy dzieci w wieku 10 – 14 lat

W obozie weźmie udział 17 osób.

Kiedy?

Na wyprawę wyruszamy rankiem w poniedziałek 13 lipca 2015.

Powrót planujemy wieczorem w piątek 24 lipca 2015.

Chcę już zarezerwować miejsce! (zapisy zakończone)

Na czym to będzie polegać?

Kilka lat temu zauważyliśmy, że część dzieci pomału wyrasta już z letniej Wioski Bullerbyn. Dlatego stworzyliśmy wyprawę jako obóz wędrowny dla nastolatków chcących wyjechać trochę dalej, poznać ciekawe miejsca, przeżyć przygodę i spotkać się z nowymi wyzwaniami.

10364192_10152574447830549_232251330344627098_nWyprawę rozpoczniemy w okolicy Krasnobrodu gdzie spędzimy pierwsze trzy dni obozu. Będzie to czas na lepsze wzajemne poznanie, spokojne „wejście” w obozowy rytm i przygotowanie do dalszej wędrówki. W tym czasie na pewno odwiedzimy pobliski zalew, pospacerujemy po licznych ścieżkach przyrodniczych i trochę poznamy miasteczko.

Kolejnym celem naszej wędrówki będzie Majdan Sopocki II. Zasmakujemy tam obozowego życia mieszkając w dużych harcerskich namiotach na polanie nieopodal jeziora. Odwiedzimy też pobliskie kamieniołomy, gdzie czeka nas odrobina adrenaliny.

Dalej pojedziemy na rowerach. Przez dwa dni podróżować będziemy na nich z Majdanu Sopockiego w okolicę Suśca. Poznamy pobliskie leśne ścieżki, a także pokonamy piękne przełomy rzeki Tanew.

Po dwudniowym odpoczynku od obozowego życia i rowerowej podróży w okolicach Suśca przemieścimy się do Zwierzyńca, do którego wpłyniemy nie inaczej, niż na kajakach. Zwiedzając miasteczko i korzystając z plaży położonej nad zalewem szykować będziemy się już do pożegnań i naszego ostatniego wspólnego wieczoru. Kolejnego dnia wrócimy już do Warszawy.

DSCN6146Podczas naszej Wyprawy część posiłków będziemy przygotowywać wspólnie z produktów zakupionych w okolicznych sklepach. Czasami (głównie podczas obiadów) korzystać będziemy z lokali gastronomicznych na naszej trasie. Podróżować będziemy przede wszystkim pieszo, ale również autobusem, rowerem i kajakiem. Podczas wędrówki potrzebne rzeczy będziemy przenosić w małych plecakach. Resztę naszych bagaży będziemy przewozić samochodem między poszczególnymi etapami trasy. Ważne jest jednak, żeby każdy uczestnik być w stanie przenieść swój plecak na krótkich odcinkach np. z autobusu do miejsca noclegu.

Znaczną część aktywności będziemy ustalać wspólnie, korzystając z propozycji wszystkich członków grupy, a także odpowiadając na bieżące potrzeby. Jesteśmy otwarci na zmianę planów i sporą elastyczność w zależności od tego, co w danym momencie dla naszej grupy będzie najważniejsze. Czasami warto porzucić na chwilę wcześniejsze plany, żeby móc przeżyć coś jeszcze bardziej wartościowego. Stąd wcześniej zaplanowana trasa oraz aktywności mogą ulec zmianie w trakcie trwania obozu.

UWAGA! Na Wyprawę dzieci nie zabierają ze sobą telefonów komórkowych oraz innych elektronicznych gadżetów. Zależy nam na tym, by maksymalnie dużo czasu spędzać razem na wspólnej zabawie i przeżywaniu różnych wrażeń. Z naszego doświadczenia wynika, że elektronika czasami w tym przeszkadza. Stąd decyzja o nie zabieraniu jej przez dzieci na obóz.

Co jest dla nas ważneDSCN5815

W Fundacji Bullerbyn ważne są dla nas relacje, szacunek i zaufanie. To one stanowią to, co najcenniejsze podczas każdego wyjazdu – o wiele ważniejsze niż atrakcje i zaplanowane działania. Razem z dziećmi pracujemy nad tym, by wyprawowa grupa była miejscem bezpiecznym, gdzie można zarówno cieszyć się z sukcesów, jak i otrzymać od innych wsparcie. Nie unikamy sytuacji trudnych – wręcz przeciwnie – pokazujemy je, nazywamy i razem z dziećmi szukamy rozwiązań. Pokazujemy naturalne konsekwencje naszych działań, ale też pozwalamy je odczuć. Ważna jest dla nas otwarta komunikacja i zachęcanie dzieci do mówienia o swoich potrzebach, emocjach i oczekiwaniach. Pozwalamy sobie odczuwać emocje i te radosne, ale też te trudne i smutne.

Podczas wyprawy zależy nam na tym żeby być razem tu i teraz z otaczającymi nas ludźmi. Stawiamy na bliskość natury, swobodę w zabawie, a czas wypełniają nam codzienne proste czynności i obowiązki, które są odpowiedzialnością nas wszystkich. Uczymy się dbać o siebie,  0 swoje rzeczy, o najbliższe otoczenie i 0 innych członków grupy. Sami pakujemy swoje rzeczy, sprzątamy, szykujemy posiłki, sami ustalamy zasady i dbamy o ich przestrzeganie.

UWAGA! Wyprawa Nastolatków z Bullerbyn to działanie o charakterze rozwojowym, ale nie terapeutycznym. Prosimy o rozważną ocenę sytuacji, jeśli dziecko obecnie przejawia zachowania, które mogą wymagać dodatkowej opieki związanej z indywidualną pracą terapeutyczną, wykraczającą poza kwalifikacje zespołu wychowawców kolonijnych. Występowanie takich zachowań jest przeciwwskazaniem do udziału w projekcie wypoczynku letniego. W przypadku wątpliwości zachęcamy do kontaktu, konsultacji w naszej poradni psychologiczno-pedagogicznej, w której prowadzimy również typowe działania skierowane na pomoc psychologiczną.

Spotkanie integracyjne DSCN5522

Aby poznać się i zobaczyć jeszcze przed wyprawą dzieci zapraszamy na spotkanie integracyjne do Świętochowa. Spędzimy tam weekend 30 maja – 31 maja 2015. Będzie to też okazja do tego by posnuć wspólnie wakacyjne plany, ale przede wszystkich będziemy poznawać się i dowiedzieć czegoś o sobie nawzajem. To ważne, żeby na dworcu w dniu wyjazdu spotkać się już tylko z widzianymi wcześniej ludźmi.

Rodziców na spotkanie informacyjne zapraszamy w środę wieczorem 10 czerwca 2015. Spotkajmy się w warszawskiej siedzibie Fundacji przy Al. Wyzwolenia 7.

Opiekunowie

Tegoroczną wyprawę poprowadzą osoby, których na pewno nie trzeba Wam przedstawiać. Będzie to Ania Pękala, Błażej Puziak  oraz Agnieszka Turula – których świetnie znacie z poprzednich Wypraw.

Opłaty

Opłata za udział w wyprawie wynosi 2 450 zł. Opłata ta pokrywa koszt spotkania integracyjnego oraz samej Wyprawy.

Zaliczkę za udział w Wyprawie w wysokości 800 zł należy wpłacić w ciągu 8 dni od otrzymania potwierdzenia rezerwacji.

Kwotę pozostałą należy wpłacić do 29 maja 2015.

Podopieczni Fundacji mają możliwość otrzymania dofinansowania z tytułu udziału we wcześniejszych działaniach w ramach projektu Wioska Bullerbyn:

  • 100 zł – z tytułu udziału w co najmniej 1 wcześniejszym działaniu wyjazdowym (letnim lub zimowym) lub w unschoolingu.

Fundusz dofinansowań do wypoczynku

Fundusz dofinansowania wypoczynku stanowią środki uzyskane przez OPP w postaci wpłat podatników w ramach 1% od podatku dochodowego oraz inne środki uzyskane na rzecz działalności statutowej. Fundusz ten stanowi wydzieloną część środków finansowych przekazanych Fundacji, a jego wysokość określana jest w rocznym planie podziału środków pozyskanych przez Fundację na działalność statutową. W celu skorzystania z funduszu prosimy o kontakt z biurem Fundacji Bullerbyn pod numerem te. 517 216 735.

Zapisy

Osoby chętne do udziału w projekcie mogą zgłosić swój udział w następujący sposób:

1. Rodziców zapraszamy do wypełnienia FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO (zapisy zakończone). Ilość miejsc jest ograniczona.

2. Pierwszeństwo zapisów przysługuje w pierwszej kolejności dzieciom uczestniczących w poprzednich edycjach Wyprawy Nastolatków z Bullerbyn, następnie uczestnikom Zimowiska Narciarskiego z Bullerbyn 2015, a także ich przyjaciołom. W kolejnym korku przyjmowane są zgłoszenia wszystkich chętnych dzieci. Pierwszeństwo rezerwacji obowiązuje w terminie 13 – 15 kwietnia 2015. Po tym terminie miejsca rezerwowane są zgodnie z kolejnością przesyłania zgłoszeń.

3. W ciągu kilku roboczych po otrzymaniu zgłoszenia prześlemy do Was potwierdzenie rezerwacji miejsca.

4. Potwierdzeniem udziału w Wyprawie jest wpłata zaliczki na rachunek bankowy Fundacji Bullerbyn w terminie 8 dni od otrzymania potwierdzenia rezerwacji miejsca.

Rezerwacja udziału w projekcie oznacza akceptację Ogólnych Warunków Uczestnictwa oraz Regulaminu działania Wyprawa Nastolatków z Bullerbyn 2015 (WNB15).

FOTORELACJA Z WYPRAWY 2014

Formularz rezerwacji miejsca na Wyprawie Nastolatków z Bullerbyn 2015 (zapisy zakończone)

Kontakt

Błażej Puziak , tel. 504 603 257 , e- mail: [email protected]