Majówki Adaptacyjne, czyli jak poznać Wioskę Bullerbyn już teraz.

Dodano: 11 maja, 2013r.

Majówki adaptacyjne, czyli…

Majówki adaptacyjne to spotkania rodziców, dzieci i wychowawców jadących na tegoroczne Wioski. Są okazją do oswojenia się z miejscem oraz poznania wychowawców i nawiązania pierwszych znajomości z dziećmi, które również wyjeżdżają latem do Bullerbyn. Dla dzieci jest to czas zabawy z innymi dziećmi i bullerbynowymi ciociami i wujkami. A dla rodziców czas spotkania z superwizorami i możliwość uzyskania odpowiedzi na wszelkie nurtujące ich pytania (bardzo ważnym elementem tych spotkań są rozmowy o tym, jak przygotować dziecko do wyjazdu oraz jak je wspierać podczas – często pierwszej w jego życiu – wakacyjnej rozłąki).

Na majówce możecie naocznie przekonać się jak będzie wyglądało miejsce wakacyjnego wypoczynku Waszych dzieci, zadać pytania, rozwiać wątpliwości, a także (a może przede wszystkim) zobaczyć, jak Wasze dziecko czuje się w tym miejscu.

Takie doświadczenia są namiastką wakacyjnego wyjazdu i zazwyczaj pomagają rodzicom i dzieciom podjąć decyzję, czy Wioski są odpowiednim miejscem na spędzenie wakacji.

Kogo zapraszamy na majówki?

Na majówki zapraszamy wszystkich stęsknionych za nami stałych bywalców Wiosek, a także każdego, kto ma ochotę nas poznać.
Majówki to okazja do odnowienia (jeszcze przed wakacjami) znajomości z kolegami i wychowawcami, przypomnienia sobie miejsca, ludzi i wspaniałych pomysłów na spędzanie wolnego czasu.

Dla dzieci jadących z nami pierwszy raz majówki będą stanowiły ważny element adaptacyjny – poznanie miejsca, w którym będą wypoczywać oraz naszych bullerbynowych wychowawców, pierwsze rozstanie z rodzicami. Ważne doświadczenie, które przygotuje zarówno dzieci jak i rodziców do wakacyjnej dłuższej rozłąki.

Na majówki zapraszamy również rodziny, które nie podjęły jeszcze decyzji o wakacyjnym wyjeździe lub przewidują wyjazd dziecka najwcześniej za rok.
Majówki to doskonała okazja na bliższe poznanie Fundacji oraz dowiedzenie się, co oferuje ona dzieciom i ich rodzicom.

ODWIEDŹ NAS PODCZAS MAJÓWKI ADAPTACYJNEJ 2013 – WYPEŁNIJ ZGŁOSZENIE (kliknij)

Kiedy?

Majówki będą odbywać się w soboty oraz niedziele w maju i w czerwcu. Majówki będą dedykowane poszczególnym turnusom – oznacza to, że na daną majówkę zapraszamy przede wszystkim dzieci jadące na wymieniony turnus (będzie to okazja do zapoznania się z innymi dzieci jadącymi w tym samym czasie). Może jednak okazać się, że termin przypisanej Wam majówki nie jest dla Was dogodny, bądź nie ma już na ten dzień wolnych miejsc (ilość miejsc jest ograniczona, więc tak też może się zdarzyć), wówczas zapraszamy na pozostałe majówki (wszystkie majówki będą miały taki sam program). Dedykowane majówki są naszą propozycją – jednak to Wy decydujecie, którą majówkę wybierzecie i dlatego może się zdarzyć, że ze względu na ograniczoną ilość miejsc, nie każdemu uda się zapisać na wybrany przez siebie termin. Dla nas decydująca jest kolejność zgłoszeń. Dlatego zachęcamy do szybkich decyzji:-)

Terminy Majówek adaptacyjnych 2013:

11 maja (sobota) – turnus IA (oraz I turnus 2-tygodniowy)
12 maja (niedziela) – turnus IB (oraz I turnus 2-tygodniowy)
18 maja (sobota) – turnus IIA (oraz II turnus 2-tygodniowy)
19 maja (niedziela) – turnus IIB (oraz II turnus 2-tygodniowy)
25 maja (sobota) – turnus IIIA (oraz III turnus 2-tygodniowy)
26 maja (niedziela) – turnus IIIB (oraz III turnus 2-tygodniowy)
8 czerwca (sobota) – turnus IVA (oraz IV turnus 2-tygodniowy)
9 czerwca (niedziela) – turnus IVB (oraz IV turnus 2-tygodniowy
16 czerwca (niedziela) – turnus V

Jeżeli Wasze dziecko jedzie na turnus 1-tygodniowy to dedykujemy Wam jeden konkretny termin.. Jeżeli natomiast wybraliście turnus 2-tygodniowy, to dedykacja dotyczy dwóch dni.

Jeśli potrzebujesz sprawdzić w którym turnusie jedzie Twoje dziecko kliknij: Terminy Wiosek Bullerbyn 2012

Gdzie?

Co z młodszym rodzeństwem?
Na majówkę zapraszamy przede wszystkim dzieci, które jadą z nami na Wioski lub zastanawiają się nad takim wyjazdem (będą uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez bullerbynowych wychowawców) oraz rodziców, dla których zorganizowane będą spotkania z superwizorami pracującymi na Wioskach.

Często jednak decydujecie się przyjechać do Bullerbyn całą rodziną – rodzice, dzieci, które jadą z nami na Wioski i ich młodsze rodzeństwo. W trosce o komfort pobytu nas wszystkich oraz możliwość zrealizowania celów, które sobie założyliśmy, chcemy zaproponować Wam rozwiązanie, które, jak wynika z naszego dotychczasowego doświadczenia, jest najbardziej korzystne.

Podczas majówek organizujemy dodatkową opiekę dla dzieci w wieku 3-5 lat. W czasie, gdy starsze rodzeństwo bawi się z wychowawcami, a rodzice uczestniczą w spotkaniu z superwizorem, maluch (zwany u nas maciupkiem) może spędzić czas w gronie innych dzieci pod opieką sympatycznej cioci – opieka nad maciupkami zapewniana jest w godzinach 15.00-18.00 (w czasie, gdy rodzice i starsze rodzeństwo są na swoich zajęciach).

Ponieważ zależy nam na tym, aby dzieci były bezpieczne i dobrze się z nami czuły, wprowadziliśmy ograniczenie wiekowe. Grupa dla maciupków zaprasza dzieci w wieku 3-5lat. Z naszych doświadczeń wynika, że dzieci poniżej 3r.ż. znacznie lepiej czują się w towarzystwie osób bliskich, które dobrze znają.

Ze względu na cel jaki stawiamy sobie w pracy z dziećmi jadącymi na Wioski (myśląc o doświadczeniu rozłąki z rodzicami, adaptacji w grupie rówieśniczej), zależy nam na tym, aby w godzinach 15.00-18.00 na terenie wiosek nie było rodziców. Wasza obecność akurat w tym czasie niestety nie sprzyja adaptacji dzieci dlatego tak się organizujecie, abyscie przebywali w miejscu o którym dzieci wiedzą, ale jednoczesnie, abyście nie byli dla dzieciaków widoczni. Dlatego bardzo prosimy, abyście planując pobyt u nas na majówce zapewnili najmłodszym dzieciom dodatkową opiekę w domu lub tak zaplanowali pobyt na majówce, aby np. jedno z rodziców w godzinach 15.00-18.00 spędziło czas z dzieckiem poza terenem Wiosek.

Grupa dla maciupków będzie zorganizowana, jeżeli na daną majówkę zostanie zgłoszonych min. 3 maluchów. Opieka będzie odpłatna, ponieważ wymaga zatrudnienia dodatkowych osób – 50zł za dziecko (opłatę prosimy uiszczać przelewem razem z opłatami za udział pozostałych dzieci w majówce).

Co będziemy robić?

Każda z majówek będzie zorganizowana w podobny sposób.

Nasze spotkania majówkowe będą trwały ok. 5h, w godzinach 14.00-19.00.

14.00 Przyjazd rodziców i dzieci
14.00-14.30 Rejestracja i swobodne bycie
14.35-15.00 Zabawy integracyjne
15.00-18.00 Rodzice – spotkanie z superwizorem. Dzieci – zajęcia z wychowawcami.

18.00-18.30 Czas na indywidualne rozmowy z superwizorem/ wychowawcą (wg potrzeb)
18.30-19.00 Wspólne biesiadowanie

Odpłatność

Majówki adaptacyjne są działaniem dodatkowym i opcjonalnym, NON PROFIT w ramach działań statutowych odpłatnych Fundacji (suma przychodu = sumie kosztów, brak zysku). Środki na jego realizację pozyskujemy z Państwa wpłat za udział w Majówkach w całości pokrywających jego koszty. W tym roku koszt uczestniczenia w majówce wynosi: 90zł – za jedno dziecko; 140zł – za dwoje dzieci (będących rodzeństwem).

Zapisy na majówki

Osoby zainteresowane udziałem w majówce, proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Zasady rezerwacji miejsca na majówce adaptacyjnej 2013:

1. W celu aktywowania rezerwacji udziału w majówce adaptacyjnej w projekcie „Wioska Bullerbyn 2013” należy wypełnić formularz i przesłać do nas zamieszczone w nim informacje poprzez kliknięciu w przycisk „Prześlij/Submit”.

2. Po otrzymaniu zgłoszenia wysyłamy potwierdzenie wstępnej rezerwacji miejsca na wybranej majówce (jeżeli na wybranej majówce nie ma już wolnych miejsc, możemy wpisać zainteresowane osoby na listę rezerwową, jednocześnie proponując inne wolne terminy).

3. Rezerwacja miejsca na majówce jest aktywowana na okres 3 dni (od dnia wysłania potwierdzenia).

Okres aktywacji przeznaczony jest na dokonanie opłaty za udział w majówce w kwocie:
– 90 zł za udział jednego dziecka w majówce
– 140 zł za udział dwójki dzieci (rodzeństwa) w majówce
oraz dodatkowo 50 zł (lub wielokrotność tej kwoty) za opiekę nad dzieckiem w wieku przedszkolnym (3-6lat) na konto Fundacji 85 1440 1101 0000 0000 0687 1046 NORDEA BANK.
W przelewie należy podać imiona i nazwiska wszystkich dzieci zgłaszanych na majówki (także dzieci przedszkolnych zgłoszonych do dodatkowej opieki).

4. Pełna rezerwacja uczestnictwa w majówce adaptacyjnej ważna jest od daty dokonania przelewu. O pełnej rezerwacji, czyli o zaksięgowaniu wpłaty na koncie Fundacji informujemy mailem przesyłanym na adres podany w niniejszym formularzu.

5. Jeżeli nie otrzymamy wpłaty w ciągu 3 dni od potwierdzenia wstępnej rezerwacji, oznacza to dla nas, że miejsce na majówce możemy zwolnić dla osób z listy rezerwowej.

6. Ok. tygodnia przed planowaną majówką otrzymacie maila z dokładnymi informacjami dotyczącymi naszego majówkowego spotkania:-)

Ponieważ ilość miejsc na każdej majówce jest ograniczona (zapraszamy max. 32 dzieci), zachęcamy Was do szybkiej rezerwacji miejsc.

Ważne!

Rezygnacja z wyjazdu na Wioski: Majówka jest czasem, kiedy możecie podjąć ostateczną decyzję dotyczącą wyjazdu Waszych dzieci na Wioski Bullerbyn. Jeżeli z jakichś powodów dojdziecie do wniosku, że nie decydujecie się na tegoroczny wyjazd, ponieważ np. Wasze dziecko nie jest jeszcze na to gotowe, to macie możliwość zrezygnowania. Rezygnację należy zgłosić w ciągu 24h od zakończenia majówki. Spełniając te warunki, otrzymacie zwrot wniesionych opłat dot. projektu z potrąceniem kosztów manipulacyjnych w wysokości 150 zł.

Rezygnacja z majówki: Jeżeli z jakichś przyczyn będziecie chcieli zrezygnować z udziału w majówce, to ważne jest, abyście poinformowali nas o tym. W przypadku rezygnacji, o której powiadomicie nas najpóźniej tydzień przed planowaną majówką, macie możliwość otrzymania zwrotu wpłaconych pieniędzy lub przepisania Was (o ile są jeszcze wolne miejsca) na inną majówkę w ramach wcześniej wniesionej opłaty. Jeżeli nie otrzymamy takiej informacji lub rezygnacja nastąpi w czasie krótszym niż tydzień przed planowaną majówką, to rezerwując dla Was miejsce ponosimy jego koszty. W tej sytuacji nie mamy możliwości zwrócenia Waszej wpłaty. A zapis na kolejną majówkę wiąże się z koniecznością ponownego wniesienia opłaty.

Pytania?

Jeżeli macie jeszcze jakieś pytania lub wątpliwości, zachęcam do kontaktu mailowego: [email protected]

Pozdrawiam serdecznie,
Beata Siekierska – koordynator projektu Majówki Adaptacyjne Bullerbyn