Majówki adaptacyjne – zapisy na wiosnę 2019

Wolne miejsca na Majówki (formularz zapisów na dole strony)

Majówki adaptacyjne to okazja do odwiedzenia i poznania naszej Wioski Bullerbyn jeszcze przed wakacjami!

Zapraszamy Was na jeden dzień do naszej Wioski Bullerbyn, abyście mogli się poznać z innymi dziećmi i rodzicami, pobawić, pobiegać, poskakać, pozaglądać, popytać i porozmawiać o tym jak to będzie już niebawem podczas wakacji.

Chcemy, aby ten czas pozwolił Wam i dzieciom zapoznać się z naszym miejscem oraz abyście mieli możliwość zobaczyć jak Wasze dziecko czuje się u nas. Takie doświadczenia są namiastką wakacyjnego wyjazdu i zazwyczaj pomagają rodzicom i dzieciom podjąć decyzję, czy Wioska Bullerbyn jest odpowiednim miejscem na spędzenie wakacji.

KOGO ZAPRASZAMY NA MAJÓWKI?

Zapraszamy:
– Rodziny, które planują wyjechać z nami po raz pierwszy – to dla Was zwłaszcza.
-Rodziny, które nie podjęły jeszcze decyzji o wakacyjnym wyjeździe lub przewidują wyjazd dziecka najwcześniej za rok.
– Zapraszamy również naszych stałych bywalców, którzy się za nami stęsknili.

JAK WYGLĄDAJĄ MAJÓWKI ADAPTACYJNE?

Majówkowe spotkania będą trwały ok. 4,5h, w godzinach: 11.00-15.30. Poniżej plan Majówki:

11.00 – 11.40 Przyjazd rodziców i dzieci, rejestracja i swobodne oglądanie Wioski
11.40 – 12.00 Zabawy integracyjne dla całych rodzin przed naszym domem
12.00 – 14.30
Dzieci – zajęcia w grupach z wychowawcami. Po wspólnej zabawie dzieci wraz z wychowawcami ruszą na podbój Wioski  Bullerbyn – będą wspólnie poznawać teren, bawić się i rozmawiać o tym jak jest na Wiosce latem.
Rodzice – spotkanie z superwizorem/ kierownikiem. W tym czasie rodzice zasiądą w kręgu z naszym superwizorem/kierownikiem, aby dowiedzieć się ważnych informacji na temat wyjazdu, procesu adaptacji i tego jak wspierać dziecko podczas wakacyjnej rozłąki. Będzie czas na zadawanie pytań i poruszanie nurtujących spraw.
Ważna informacja: podczas działań w grupach od 12.00 do 14.30 (2,5h) prosimy, aby rodzice i opiekunowie, którzy postanowią nie brać udziału w spotkaniu z superwizorem/kierownikiem, zaplanowali sobie czas poza terenem Wioski. W tym czasie nie będzie niestety możliwości przechadzania się po terenie Wioski Bullerbyn, ponieważ z naszego doświadczenia wynika, że utrudnia to grupie adaptację i znacznie rozprasza uwagę dzieci. Zależy nam, aby warunki w tym czasie były możliwie najbardziej zbliżone do tych jakie będą panowały w wakacje i aby dzieci czuły się swobodnie.

14.30 – 15.30 Wspólne biesiadowanie +  indywidualne rozmowy z superwizorem/kierownikiem/ wychowawcą (wg potrzeb)
Po intensywnych działaniach spotkamy na biesiadzie. Czym jest biesiada? To nasza majówkowa tradycja 🙂 Każdą rodzinę zapraszamy do przywiezienia czegoś smakowitego od siebie na nasz wspólny stół. Weźcie ze sobą to co lubicie jeść, w ilości wystarczającej na Waszą rodzinę, czym chcecie się podzielić z innymi.  Poczujcie się jak u siebie! Różnorodność smakołyków na stole zawsze bardzo cieszy.

15.30 Zakończenie majówki

KTÓRĄ MAJÓWKĘ WYBRAĆ ?

Jako kryterium zapisu przyjmujemy turnus, na który później przyjedziecie na wakacje. Dzięki temu może uda poznać się kilka kolegów/koleżanek, z którymi dziecko będzie potem w grupie.
Jeżeli wybrany termin Wam nie pasuje śmiało zapiszcie się na inną Majówkę – każda jest okazją do poznania miejsca oraz klimatu wakacji w Bullerbyn.

TERMINY MAJÓWEK ADAPTACYJNYCH

 • 18. maja dla turnusu IA oraz I dwutygodniowego,
 • 19. maja dla turnusu IB oraz I  I dwutygodniowego
 • 25. maja dla turnusu  IIA oraz II dwutygodniowego
 • 26. maja dla turnusu IIB oraz II dwutygodniowego
 • 1. czerwca dla turnusu IIIA oraz III dwutygodniowego
 • 2. czerwca dla IIIB oraz III dwutygodniowego
 • 8. czerwca dla turnusu IVA oraz IV dwutygodniowego
 • 9. czerwca dla turnusu IVB i V

CO Z MŁODSZYM RODZEŃSTWEM? (3-5lat)

Opieka dla maluchów
Możecie odwiedzić nas całą rodziną i zabrać również młodsze rodzeństwo. W czasie, gdy starsze dzieci będą bawić się z wychowawcami, a rodzice uczestniczyć w spotkaniu z superwizorem, młodsze rodzeństwo może spędzić czas w gronie innych dzieci pod opieką sympatycznej cioci.

Wiek malucha: 3-5 lat
Minimalny wiek malucha to 3 lata. Z naszych doświadczeń wynika, że dzieci poniżej 3 r.ż. znacznie lepiej czują się w towarzystwie osób bliskich, które dobrze znają.

Minimalna liczba dzieci
Grupa dla najmłodszych dzieci będzie zorganizowana, jeżeli na daną majówkę zostanie zgłoszonych min. 3 dzieci. 

Odpłatność za opiekę
Opieka za młodsze dziecko wynosi 60zł.

CO ZE STARSZYM RODZEŃSTWEM? (+6lat)

Możecie zabrać do nas rodzeństwo, które nie bierze udziału w wyjeździe na Wioskę. Wówczas należy zapisać je jako normalnego uczestnika Majówki i dziecko dołączy do grupy.

Ważne: jeżeli nie chcecie, aby dziecko dołączało do grupy, prosimy o zorganizowanie sobie czasu poza Wioską w godzinach 12.00-14.30, ponieważ nie będzie można wtedy poruszać się po terenie Wioski, ze względu na trwającą adaptację.

ODPŁATNOŚĆ:

Koszt uczestnictwa jednego dziecka – 130 zł
Koszt uczestnictwa rodzeństwa – 210 zł

Majówki adaptacyjne są działaniem dodatkowym i opcjonalnym. Stanowią możliwość, a nie konieczność. Przychód uzyskany w tym działaniu w całości pokrywa jego koszty i nie przynosi Fundacji zysku, jest więc działaniem NON PROFIT w ramach działań statutowych

Opłata zawiera:

– zajęcia dla dzieci z wychowawcami
– spotkanie dla rodziców
– materiały programowe
– poczęstunek kawowy dla rodziców w trakcie spotkania

Ważne: W cenę nie jest wliczone wyżywienie podczas biesiady.

ZASADY ZAPISÓW NA MAJÓWKI

1. Wypełnij formularz ZGŁOSZENIE UDZIAŁU ON-LINE (będzie dostępny od 15.03 od godziny 13.00).
2. Otrzymasz mailem potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia.
3. Rezerwacja jest aktywna przez 3 dni robocze (liczone od dnia wysłania przez Fundację potwierdzenia rezerwacji), podczas których należy dokonać opłaty za udział w Majówce.
4. W przypadku braku wpłaty zaliczki w ciągu 3 dni rezerwacja automatycznie wygasa, a na zwolnione miejsce zapraszamy osoby z listy rezerwowej.
5.  Pełna rezerwacja uczestnictwa ważna jest od daty dokonania przelewu opłaty za Majówkę. O zaksięgowaniu wpłaty informujemy e-mailem.

WAŻNE

 • Rejestracji można dokonać jedynie za pośrednictwem wypełnienia formularzu on-line.
 • Miejsca na Majówkach rezerwowane są według kolejności zgłoszeń i dostępności miejsc.
 • Ponieważ liczba miejsc na każdej Majówce jest ograniczona, zachęcamy do szybkiej rezerwacji miejsc.

Rezygnacja z wyjazdu na Wioskę: Majówka jest czasem, kiedy możecie podjąć ostateczną decyzję dotyczącą wyjazdu Waszych dzieci na Wioski Bullerbyn. Jeżeli z jakichś powodów dojdziecie do wniosku, że nie decydujecie się na tegoroczny wyjazd, ponieważ np. Wasze dziecko nie jest jeszcze na to gotowe, to macie możliwość zrezygnowania. Uczestnicy działania Majówka Adaptacyjna mogą odstąpić od uczestnictwa w Działaniu Wioska Bullerbyn poprzez pisemne zgłoszenie rezygnacji wraz z uzasadnieniem w ciągu 48 godzin od momentu zakończenia Majówki, w której uczestniczyli. Rezygnacja taka pociąga za sobą zwrot kwoty wpłaconej na poczet udziału w Wiosce Bullerbyn z  potrąceniem 30 zł kosztów rejestracji.

Rezygnacja z Majówki: Jeżeli z jakichś przyczyn będziecie chcieli zrezygnować z udziału w majówce, to ważne jest, abyście poinformowali nas o tym. W przypadku rezygnacji, o której powiadomcie nas najpóźniej tydzień przed planowaną majówką, macie możliwość otrzymania zwrotu wpłaconych pieniędzy lub przepisania Was (o ile są jeszcze wolne miejsca) na inną majówkę w ramach wcześniej wniesionej opłaty. Jeżeli nie otrzymamy takiej informacji lub rezygnacja nastąpi w czasie krótszym niż tydzień przed planowaną majówką, to rezerwując dla Was miejsce ponosimy jego koszty. W tej sytuacji nie mamy możliwości zwrócenia Waszej wpłaty. A zapis na kolejną majówkę wiąże się z koniecznością ponownego wniesienia opłaty.

Uwaga! Powyższą informację należy traktować jako regulamin działania “Majówki Adaptacyjne” przy projekcie Wioska Bullerbyn 2019 w rozumieniu OWU

KONTAKT

Koordynatorka projektu:
Dorota Korniłow-Dej
mail: [email protected]
tel. 515 734 007