Budowanie rodzicielstwa bliskości za pomocą noszenia dzieci w chuście – spotkania indywidualne – trwają zapisy

Dodano: 19 listopada, 2014r.

Dzieci lubią być noszone i nikt temu nie zaprzeczy! Każdy rodzic nosi swoje dziecko, to naturalna potrzeba, która jest doskonałym narzędziem do budowania bliskości. Podczas noszenia dzieci w chuście wyrażamy swoją miłość, budujemy poczucie bezpieczeństwa, które owocuje w przyszłym, samodzielnym odkrywaniu świata.

Noszenie dzieci w chuście:

  • wspomaga kangurowanie, które polega na sposobie trzymania dziecka skóra przy skórze, klatką piersiową do klatki piersiowej. Pozycja, jaką przybiera dziecko noszone w chuście jest niczym innym jak jej naturalnym odzwierciedleniem kangurkowania. Chustą powinni szczególnie zainteresować się rodzice wcześniaków, aby zaspokoić potrzebę bliskości dziecka, która wiąże się z poczuciem bezpieczeństwa, prawidłowym rozwojem psychicznym oraz fizycznym. Podczas kangurowania dziecko słyszy bicie Twojego serca, jest delikatnie kołysane ruchami oddychania, rozpoznaje Twój zapach i jest ogrzewane Twoim ciepłem.
  • jest pomocą w czasie kolek bolesnego ząbkowania, w trudnych momentach rodzic oferuje dziecku swoją bliskość, ukojenie poprzez delikatne kołysanie i dotyk.  W chwilach kolki niemowlęcej, korzystne ułożenie pomaga dziecku w pozbyciu się gazów.
  • dziecko zachowuje postawę fizjologicznej żabki, czyli lekko podkurczone nóżki i lekko zaokrąglony kręgosłup. Jest to prawidłowe ułożenie, które pozytywnie wpływa na rozwój kręgosłupa i bioderek, zapobiegając dysplazji bioderek.

Jaka jest formuła zajęć

Spotkania indywidualne (1 godzina), których adresatami są rodzice oraz pary spodziewające się dziecka. Podczas konsultacji uczymy się różnych wiązań dostosowanych do rozwoju dziecka – ćwicząc na dziecku lub lalce zapewnionej przez prowadzącego.

Zapraszamy pary spodziewające się dziecka oraz rodziców dzieci do 12 m-ca życia.

Termin:

Do uzgodnienia

Miejsce:

Warszawa, Al.Wyzwolenia 7

Zapisy

telefoniczne: 517 216 735

lub mailowe: [email protected]

Koszt:

  • 150 zł dla jednego lub dwójki rodziców/opiekunów

Prowadząca:

Agata Żulewska – Akredytowany Doradca Chustowy Akademii Noszenia Dzieci w Warszawie oraz autorka bloga www.jacien.pl