Zimowisko Narciarskie z Bullerbyn 2018 (Zuberec, Słowacja).

Dodano: 13 listopada, 2017r.

Zimowisko Narciarskie z Bullerbyn odbędzie się tym razem w terminie od 14 do 20 stycznia 2018 po raz czwarty w słowackim miasteczku  Zuberec.

Uwaga! Ostatnie wolne miejsca

 Zaproszenie na Zimowisko Narciarskie w formie listu od Wujka Błażeja.

Już niedługo znów jedziemy na Zimowisko! 
 
Spędzimy cały tydzień w malowniczym Zubercu nieopodal polsko – słowackiej granicy.
Ugości nas tam i nakarmi Pan Marek i jego mama w niedużym pensjonacie położonym w centrum miejscowości.
W dzień będziemy szusować po zaśnieżonych stokach i doskonalić swoje umiejętności narciarskie.
Wieczory spędzimy razem, bawiąc się, grając, tańcząc, skacząc i  robiąc po prostu to na co będziemy mieli  wspólnie ochotę.
Znów w ruch pójdą gry, muzyka, bajki i kolorowe stroje i to co najlepsze czyli wspólnie spędzony czas, który razem zaplanujemy.
 
Nie mogę się już doczekać!
 
Wujek Błażej

ZUBEREC 
Zuberec,  to niewielkie miasteczko położone na Orawie w północnej części Słowacji zaledwie 30 km od granicy z Polską. Położone w dolinie na pograniczu Tatr zapewnia wyjątkowo dobre warunki narciarskie. Dzięki bliskości stoków o różnej długości oraz różnym poziomie trudności z

arówno początkujący, jak i lepiej jeżdżący znajdą tutaj coś dla siebie. 

W pobliżu Zuberca (ok. 15 minut busem) znajduje się duży kompleks narciarski Rohace – Spalena. Są tam trasy o różnym stopniu trudności oraz wyciągi krzesełkowe i orczykowe. Jest tam również kompleks basenów termalnych, który jest naszym planem B na niepogodę lub dodatkową atrakcją, chociaż o brak śniegu w tym miejscu raczej nie musimy się martwić.

PENSJONAT

Penzion POD KÝČEROU Marek Jandura, Roháčska 114, 027 32 Zuberec

Podczas Zimowiska dzieci zamieszkają u Pana Marka i jego mamy Marii. Cały jego dom będzie tylko do naszej dyspozycji. U Pana Marka jest 26 miejsc noclegowych dla dzieci.

Dzieci zakwaterujemy w przytulnych pokojach 2, 3, 4 lub 5 osobowych z łazienkami.

Narty będziemy trzymać w narciarni, a posiłki jeść będziemy w dużej sali na parterze, która wieczorami zamieni się w nasze zabawowe królestwo.

Wszyscy razem wyjedziemy z Warszawy, a także każdego dnia razem będziemy jeździć na stok. Wspólnie poszalejemy na samym stoku, a zajęcia z instruktorami będziemy mieli w mieszanych grupach, zależnych od poziomu umiejętności.

UCZESTNICY

Do udziału w Zimowisku z Bullerbyn zapraszamy dzieci w wieku 8 – 12 lat.

Dysponujemy miejscami dla 26 dzieci.

KADRA

W kadrze będzie 4 wychowawców – Wujkowie i Ciocie z Bullerbyn. Nad całością czuwać będę ja, czyli Wujek Błażej, a wychowawcy będą pracować pod opieką superwizyjną Magdaleny Kidoń.

Największą wartością w Fundacji Bullerbyn są relacje oparte na wzajemnym szacunku i zaufaniu. Nasi wychowawcy pracują rozumiejąc, szanując i uwzględniając potrzeby dzieci i rodziców.

PROGRAM

Codziennie rano po śniadaniu z naszykowanym przez siebie prowiantem wyruszamy na stok. Jeździmy na stoku  od godziny 10:00 do 15:00 pod opieką instruktora i wychowawców. Wytrawni śmigacze pojadą troszkę wyżej, a
na mniejszych stokach trenować będą ci, którzy założą w tym roku pierwszy raz narty lub deski na nogi. Podczas jazdy nie zapominamy o zabawie i o odpoczynku przy ciepłej herbacie. Po szaleństwach na stoku w pensjonacie czeka na nas pyszny obiad, po którym:

PROGRAM ZIMOWYCH WIECZORÓW DZIECI Z BULLERBYN

czyli o zaletach bycia razem i o radościach swobodnej zabawy.

Ta formuła sprawdza się świetnie. Dlatego jej nie zmieniamy. Doceniamy wagę wspólnej spontanicznej zabawy i tego co po prostu dzieje się między dziećmi, gdy żyją razem, są w różnym wieku, mają różne zainteresowania i potrzeby.

Chcemy zadbać o to, by to dzieci razem z wychowawcami zaplanowały swoje popołudniowe zabawy.
Nie wyręczamy… Przecież to oni (dzieci i wychowawcy) najlepiej wiedzą co w danym momencie jest dla nich interesujące i warte poznania.

Dlatego podczas naszych wspólnych wieczorów na zimowisku, chcielibyśmy przede wszystkim razem się bawić.

Zależy nam na zachowaniu miejsca na spontaniczność i swobodę. Nasi wychowawcy mają mnóstwo pomysłów na zabawy, zajęcia, wszelkie 

aktywności. Zamierzamy inspirować, zachęcać i proponować, otwierać ciekawe możliwości, ale o tym, w którą dokładnie stronę pójdą nasze działania dowiemy się dopiero w momencie, gdy je rozpoczniemy. Z naszych doświadczeń wynika, że otwartość na działania grupy, elastyczność, pasja i uważność na potrzeby dzieci pozwala stworzyć najlepszą przestrzeń rozwojową dla dziecka.

Zadaniem naszych wychowawców jest inspirować, towarzyszyć w zabawie, wspólnie poznawać otaczający świat oraz dbać o to, by każdy czuł się dobrze i bezpiecznie.

ZIMOWISKO Z BULLERBYN TO:

 • mnóstwo czasu na szusowanie po ośnieżonych stokach Zubereca i okolic, gdzie każdego dnia uczymy się jeździć na nartach pod okiem instruktora i bullerbynowych wychowawców
 • gry i zabawy na śniegu, które urozmaicą czas spędzany na stoku;
 • wspólne bullerbynowe wieczory, podczas których będziemy się bawić, nawiązywać relacje z innymi i czerpać przyjemność z bycia razem w grupie,
 • zabawy oraz wieczorne kręgi, dzięki którym zdobywamy umiejętności psychospołeczne potrzebne do skutecznego i bezprzemocowego porozumiewania się z rówieśnikami i dorosłymi.

Czas spędzony na stoku dostosowujemy do warunków pogodowych oraz do potrzeb i możliwości dzieci. Obserwujemy, jak dzieci się czują oraz rozmawiamy z nimi, by wiedzieć, czego potrzebują. Zachęcamy do nauki jazdy i do zabawy na śniegu. Potrafimy też wyczuć, gdy dzieci potrzebują więcej odpoczynku. Zabieramy ze sobą sanki, „jabłuszka”, opony, łopatki, wiaderka i inne akcesoria do zabawy na śniegu. Dzięki temu elastycznie dopasowujemy zajęcia, tak aby odpowiadały one aktualnym potrzebom grupy.

 
POTRZEBNE DOKUMENTY

Każdy uczestnik Zimowiska musi posiadać komplet dokumentów, które rodzic przekazuje wychowawcy w dniu wyjazdu:

Na zimowisko dzieci nie zabierają ze sobą telefonów komórkowych oraz żadnych innych elektronicznych gadżetów. Kontakt telefoniczny z dzieckiem odbywa się przez telefon wychowawcy. Dzieci nie zabierają również kieszonkowego.

OPŁATY

Pełna opłata za uczestnictwo w zimowisku, w tym za karnety narciarskie! i transport! wynosi  2100 zł ( + 10 euro kieszonkowego w gotówce) i obejmuje**:

 • spotkanie integracyjne przed wyjazdem,
 • zakwaterowanie w pensjonacie w Zuberecu,
 • trzy posiłki dziennie: śniadanie, obiad, kolacja,
 • wspólny przejazd z Warszawy do Zuberec oraz powrót, codziennie dojazd na stok,
 • karnety na trasy kompleksu Rohace – Spalena,
 • naukę jazdy na nartach lub snowboardzie,
 • opiekę wykwalifikowanych wychowawców z Bullerbyn,
 • zajęcia psychoedukacyjne,
 • wieczory bullerbynowe,
 • ubezpieczenie NNW,
 • podstawowe leki.

** Podana wyżej opłata może ulec zmianie w przypadku znaczących zmian kursu euro w okresie przed rozpoczęciem zimowiska.

Działanie Zimowisko z Bullerbyn jest projektem non – profit. Oznacza to, że 100 proc. Waszych wpłat pokrywa 100 proc. kosztów związanych z jego organizacją.

Rezerwacja jest zagwarantowana po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego i wpłacie zaliczki rezerwacyjnej w wysokości 800 zł za osobę.

Zaliczkę należy wpłacić nie później niż w ciągu 8 dni, licząc od dnia otrzymania potwierdzenia o dokonaniu rezerwacji. Brak wpłaty w tym terminie powoduje automatyczne wygaśnięcie rezerwacji.

Wpłata pozostałej kwoty następuję najpóźniej do 30 listopada 2017.

Nasi Podopieczni, którzy brali już udział w poprzednich działaniach statutowych Fundacji Bullerbyn (letnich, zimowych, Świetlica Bullerbyn)  mogą skorzystać z dofinansowania w wysokości 100 zł.

Uwaga! Dofinansowanie dotyczy udziału całej rodziny w projekcie. Zatem obejmuje również udział dziecka, które wprawdzie przyjeżdza do Bullerbyn po raz pierwszy, lecz jego rodzeństwo i rodzice uczestniczyli wcześniej w projekcie Wioska Bullerbyn w ramach wyjazdów letnich, zimowych lub Świetlicy Bullerbyn. Do uzyskania dofinansowania nie upoważnia udział w pozastatutowych działaniach Fundacji takich jak np. Lato w Mieście, Zima w Mieście, usługi Poradni Bullerbyn.

Istnieje również możliwość skorzystania z Funduszu dofinansowań wypoczynku dla rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej.

Fundusz dofinansowania wypoczynku stanowią środki uzyskane przez OPP w postaci wpłat podatników w ramach 1% od podatku dochodowego oraz inne środki uzyskane na rzecz działalności statutowej Więcej informacji tutaj…

Rezerwacja udziału w projekcie oznacza akceptację Ogólnych Warunków Uczestnictwa oraz Regulaminu działania Zimowiska z Bullerbyn 2018.

ZGŁOSZENIA

Aby zgłosić chęć udziału w Zimowisku z Bullerbyn 2018 należy wypełnić formularz zgłoszeniowy online.
Uwaga! Ostatnie wolne miejsca!!
W celu zapisania się na listę rezerwową prosimy o maila do koordynatora, na adres [email protected]

W ciągu 3 dni roboczych od dnia zgłoszenia na podany w zgłoszeniu adres mailowy wysyłamy informację o dostępności miejsca i jego zarezerwowaniu lub informację o wpisaniu na listę rezerwową.

Pierwszeństwo zapisów (przez dwa dni od rozpoczęcia rejestracji)  mają osoby, które brały już wcześniej udział w Zimowisku Narciarskim z Bullerbyn.

ŚNIEGÓWKA ADAPTACYJNA

2 grudnia 2017 roku zapraszamy wszystkie dzieci, które wezmą udział w Zimowisku oraz ich rodziców do wspólnego spotkania jeszcze przed wyjazdem.

Zależy nam na tym, by dzieci i wychowawcy mogli spotkać się wcześniej oraz żebyście Wy (Rodzice) mogli znaleźć odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Nasze doświadczenie wskazuje, że udział w spotkania pomaga całej rodzinie przygotować się do wyjazdu oraz sprawia, że rozstanie z rodzicami jest dla dziecka łatwiejsze.

Ważne dla nas jest:

 • spotkanie w całym gronie bullerbynowej społeczności dzieci i dorosłych,
 • integracja z rówieśnikami i poznanie wychowawców,
 • ustalenie w jaki sposób do czasu wyjazdu poszerzamy samodzielność dziecka: ubieranie, jedzenie, rozpoznawanie swoich rzeczy, proszenie o pomoc, zgłaszanie potrzeb – gdy coś przeszkadza, jest mokre, niewygodne czy doskwiera tęsknota…
 • przygotowanie do tygodniowej rozłąki – dzieci bez rodziców a rodzice bez dzieci,
 • porozmawianie o tym w jaki sposób wytłumaczyć dziecku zimowiskowe zwyczaje, rytm dnia i zasady (np. brak komórek, gier elektronicznych itd.),
 • zadbanie o Wasze dobre samopoczucie i pewność, że oddajecie dzieci w dobre ręce,
 • doświadczenie na własnej skórze, że współtworzenie dobrych warunków rozwoju dla dzieci to wspólna spraw i wspólna praca przed wyjazdem.

WAŻNE DOKUMENTY DO PRZECZYTANIA

KONTAKT

W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub za pomocą poczty elektronicznej.

Błażej Puziak

e-mail: [email protected]

tel. 606 897 518