Unschooling Bullerbyn. Zajęcia edukacyjno – rozwojowe – zapisy zakończone

Dodano: 17 kwietnia, 2014r.

Jeśli myślisz o zmianie formy edukacji Twojego dziecka…

Świetlica Bullerbyn zaprasza w czwartki od marca do czerwca 2014 roku na zajęcia edukacyjno-rozwojowe zachęcające do wspólnych poszukiwań i zabaw językiem, prowadzone w duchu edukacji demokratycznej:

„O sile słów i ekspresji w języku”.

Dzieci biorące udział w zajęciach, mają pierwszeństwo przy przyjmowaniu do grupy unschooling’owej przy Fundacji Bullerbyn. Grupa rozpocznie swoją aktywność we wrześniu 2014 roku.

Zapisy za pomocą Formularza zgłoszeniowego online.

W atmosferze zabawy, podążając za ciekawością uczestników zgłębimy tajniki ekspresji językowej i komunikacji niewerbalnej, poznamy nieoczywiste znaczenie często używanych słów, otworzymy laboratorium słowotwórcze, sprawdzimy dlaczego pomimo używania tego samego języka czasem tak trudno się porozumieć.

Wybierzemy się w pasjonującą podróż po kontynentach, aby sprawdzić jak ludzie w odległych zakątkach świata wyrażają emocje za pomocą słów i gestów. Ruszymy ze specjalną misją zwiadowczą w różne zakątki Warszawy oraz nauczymy się, jak posługiwać się językiem, aby stał się użytecznym narzędziem.

Zajęcia będą miały charakter zabawowo-warsztatowy z elementami psychoedukacji związanej z radzeniem sobie z agresją słowną oraz własną ekspresją emocji.

Zapraszamy w czwartki od godziny 10:00 do 15:00. Spotkania prowadzą: językoznawca Agnieszka Turula oraz psycholog Monika Mućko.

Zapisy za pomocą Formularza zgłoszeniowego online.

Jak pracujemy?

Pracując z dziećmi przede wszystkim szanujemy prawo każdego dziecka do autonomii, dlatego wspieramy dzieci towarzysząc im w samodzielnym poznawaniu świata w zgodzie z ich indywidualnym rytmem rozwojowym i potrzebami. Cechą na którą stawiamy w swojej pracy jest uważność, dzięki czemu możemy również proponować dzieciom udział w różnych aktywnościach w poszanowaniu ich naturalnej ciekawości. Ważne jest dla nas każde dziecko z osobna jak również grupa, którą tworzą. Wspieramy budowanie demokratycznej społęczności poprzez troskę o:

  • Dynamikę grupy, proces grupowy, rozumiejąc go i wspierając poprzez: odwoływanie się do zasad, integrację grupy, pokazywanie podobieństw i różnic między uczestnikami, wspieranie dzieci w procesie wchodzenia w grupę w ich indywidualnym tempie, wsparcie w rozwiązywaniu trudności i konfliktów, wsparcie w doświadczaniu zależności od grupy.

  • Rytuały spajające grupę – budowanie rytmu dnia, wspólne rozpoczęcie dnia – zebranie społeczności, wspólne posiłki, dbanie o przestrzeń, dyżury, kręgi – podsumowanie dnia.

  • Tworzenie zasad społeczności poprzez decydowanie za pomocą konsensusu lub głosowania, tworzenie przestrzeni na podejmowanie własnych decyzji i doświadczanie ich konsekwencji, wypracowywanie osobistej wolności w poszanowaniu wolności innych, możliwość decydowania o sposobie spędzania czasu.

  • Wspieranie rozwoju społecznego i emocjonalnego, które są nieodłącznym elementem funkcjonowania w grupie – otwarta komunikacja, mówienie o własnych uczuciach i doświadczeniach w sposób odpowiadający możliwościom rozwojowym dziecka, wspieranie w wyrażaniu własnych uczuć i potrzeb (służy temu m.in. wyrażanie własnych uczuć i potrzeb podczas kręgu) co wpływa na poczucie bezpieczeństwa i sprawczość, rozwija wewnątrzsterowność.

Zajęcia prowadzą:

IMG_2054

Agnieszka Turula –  Jestem pedagogiem i kulturoznawcą, w trakcie rocznego szkolenia z zakresu pomocy psychologicznej w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie. Od trzech lat jestem również Certyfikowanym Wychowawcą Bullerbyn.

Na co dzień pracuję prowadząc grupy socjoterapeutyczne oraz klub środowiskowy dla gimnazjalistów.

W Fundacji Bullerbyn od lat jestem Ciocią podczas Wiosek oraz Zimowisk Narciarskich. Lubię zabawy z dziećmi,  lubię im towarzyszyć i przyglądać się jak odkrywają świat. Moje pasje to poznawanie świata (tego dalszego i całkiem bliskiego), jazda na rowerze, kontakt z przyrodą i słuchanie jej odgłosów, kontakty z ludźmi, w tym praca z dziećmi. Pasjonuje mnie też muzyka uliczna, czytanie książek i języki obce.

 

 

 

IMG_2120

Monika Mućko – Jestem psychologiem, terapeutką poznawczo-behawioralna w trakcie Czteroletniego Szkolenia w Terapii Poznawczo-Behawioralnej (CTPB). Od dwóch lat jestem również Certyfikowanym Wychowawcą Bullerbyn dzięki stażowi w Fundacji i pracy pod superwizją, gdzie głównym narzędziem pracy jest praca na relacji.

 Na co dzień pracuję z dziećmi i rodzicami, prowadzę warsztaty umiejętności społecznych, terapię indywidualną i grupową dla dzieci, młodzieży i młodych dorosłych oraz warsztaty i konsultacje dla rodziców. 

 W Fundacji Bullerbyn od dwóch lat czerpię mnóstwo radości i satysfakcji z bycia Ciocią podczas Wakacyjnych Wiosek Bullerbyn oraz Zimy z Bullerbyn.  Lubię towarzyszyć ludziom w odkrywaniu siebie, swojego potencjału. Uwielbiam czytać – sobie i innym, mogę bez końca grać w strategiczne gry planszowe i zasłuchiwać się w muzycę. 

logo_biale_wspolfinansowanie