Zielona Majsterka dla Seniorów bez wnuków albo z wnukami ;-)
Zielona majsterka to projekt cyklu NIEODPŁATNYCH 🙂 warsztatów przyrodniczo-ogrodniczych i majsterkowych. Zapraszamy Seniorów a także Babcie i Dziadków z wnukami.
Tematy zajęć obracają się wokół przyrody: poznamy korzyści jakie przyroda daje ludziom (od pożywienia, przez leczenie i dobroczynny wpływ na organizm ludzki, po ozdobę i relaks) oraz będziemy majsterkować, budując karmnik dla ptaków, doniczki na zioła, kompostownik albo świąteczną dekorację.
Zajęcia będą się odbywały w centrum Warszawy, koło Placu Zbawiciela, w lokalu Poradni Bullerbyn a jeśli dopisze pogoda to przeniesiemy się do bullerbynowego ogrodu na Jazdowie.
Zajęcia poprowadzą dla Was Małgorzata Dyrska i Waldemar Dydymski.
W projekcie Zielona majsterka planowanych jest 6 warsztatów. Pierwszy z nich już we wtorek 8 listopada w godzinach 12:00-15:00 a kolejne spotkania będą się odbywać co wtorek do 13 grudnia:
8.11.2016 12:00-15:00
Kompostownik w mieście czyli kompostowanie z głową 😉
Obalimy mity na temat kompostowania: Czy można mieć kompostownik w mieście? Co z naszej kuchni (i nie tylko!) się do niego nadaje, gdzie i jak robić kompost, w jakich pojemnikach, jak samemu przygotować odżywczą miksturę dla swoich roślin (nie tylko w ogrodzie, ale też i na miejskim balkonie). A w ramach majsterki wykonamy prosty kompostownik (z desek, patyków, siatki, sznurków, gałęzi itp.)
15.11.2016 12:00-15:00
Kierunek zdrowie: jedzenie, leczenie, kontakt. Masz na to wpływ!
Co dobrego dają nam rośliny? Jaki faktycznie mają na nas wpływ? Czy zawsze tylko korzystny? Skąd wziąć w mieście zdrowe warzywa i zioła, jeśli nie mamy swojego ogródka lub działki? Jak zrobić mini-warzywnik na balkonie lub tarasie i jak przygotować ciekawe pojemniki na swoje uprawy? Podczas zajęć będziemy również tworzyć doniczki na zioła z botanicznym motywami, wykorzystując np. stare osłonki, skrzynki, pojemniki itp.
22.11.2016 12:00-15:00
O korzyściach praktycznych z dzikiej przyrody płynących.
Poznajmy rośliny, które każdy zebrać może w naturze i bez obawy użyć jako składniki posiłku (nie tylko podczas szkoły przetrwania!), składniki domowych kosmetyków, leki pierwszej pomocy, farbniki, odstraszacze na szkodniki, nawóz dla innych roślin itp. W ramach zajęć uczestnicy zbudują skrzyneczkę na rośliny lub pojemnik na doniczki.
29.11.2016 12:00-15:00
Jak dokarmiać ptaki, żeby chciały jeść.
Czy ptaki rzeczywiście lubią jeść chleb? A jeśli nie, to co? Czym je karmić i co sadzić w ogrodzie, na działce, żeby im ułatwić życie w mieście. Jak zrobić smaczną dla ptaków i efektowną dla nas, ptasią stołówkę lub karmnik. Wspólnie z uczestnikami nie tylko poznamy różne rodzaje karmników, ale też spróbujemy je wykonać.
6.12.2016 i 13.12.2016 12:00-15:00
Świąteczne ozdoby rodem z miedzy i ogrodu.
Z tego co daje nam natura, wykonamy efektowne ozdoby na Boże Narodzenie: wieńce adwentowe lub zabawki na choinkę. Zmajstrujemy pojemnik z gałązek lub suchych pędów na świąteczną aranżację lub stelaż na choinkę.
Zapisy: zadzwoń 512 759 502 albo wypełnij FORMULARZ – dla każdej osoby osobno.
Liczba miejsc ograniczona!
Adres: Al. Wyzwolenia 7, Warszawa
Tel.: Joanna Górecka 512 759 502
Projekt finansuje m.st. Warszawa.