Razem raźniej – letnie warsztaty umiejętności społecznej (półkolonie)

Dodano: 27 kwietnia, 2023r.

Zapraszamy dzieci w wieku 8-10 lat, do udziału w półkoloniach, rozwijających umiejętności funkcjonowania w grupie.

„Razem raźniej!” to zajęcia mające na celu rozwijanie umiejętności współpracy w zabawie i działaniach grupowych, psychoedukację na temat radzenia sobie z emocjami oraz wspieranie komunikacji opartej na szacunku do siebie i innych. To dobre rozwiązanie dla dzieci, które lubią aktywnie spędzać czas oraz świetna okazja, aby w atmosferze zabawy poćwiczyć umiejętność współpracy.
Zajęcia mają formę warsztatów – planujemy dużo dobrej zabawy oraz ciekawe i rozwijające zadania pod okiem doświadczonych psychologów.

Celem zajęć jest:

  • ćwiczenie umiejętności społecznych przydatnych przed wakacyjnymi wyjazdami i spotkaniami z innymi dziećmi,
  • rozwijanie umiejętności współpracy w zabawie i działaniach grupowych,
  • psychoedukacja na temat radzenia sobie z emocjami,
  • wspieranie komunikacji opartej na szacunku do siebie i innych.

UCZESTNICY

Na zajęcia zapraszamy dzieci mające trudności we współpracy w grupie, w komunikowaniu swoich potrzeb i pomysłów, w relacjach z rówieśnikami, dzieci nieśmiałe, niepewne siebie czy mające zaniżoną samoocenę. Ważne​: Tygodniowa forma pracy warsztatowej, którą oferujemy, nie jest wskazana dla dzieci, które zmagają się z własnymi agresywnymi zachowaniami.

ORGANIZACJA ZAJĘĆ

TERMINY: 3-7 lipca 2023 – grupa dla dzieci w wieku 8-10 lat, prowadzące: Monika Szczerba i Marcelina Nowak.

PROGRAM

Podczas zajęć będziemy się wspólnie bawić oraz: 

  • ćwiczyć umiejętności współpracy,
  • budować zdrowe relacje z rówieśnikami, 
  • ćwiczyć wypowiadanie się na forum grupy,
  • rozpoznawać uczucia,
  • uczyć się komunikowania swoich potrzeb i uczuć,
  • rozwijać poczucie własnej wartości u dzieci,
  • budować wiarę we własne możliwości
jazdow

Planujemy dużo dobrej zabawy w wakacyjnej atmosferze, przestrzeń do spontaniczności, tworzenia i fantazjowania oraz ciekawe i rozwijające zadania pod okiem psycholożki i pedagożki. Nie zabraknie też miejsca na swobodną zabawę i taką aktywność, na jaką akurat mamy ochotę. Codziennym rytuałem będzie wspólne przygotowywanie drugiego śniadania, podczas którego dzieci będą ćwiczyły współpracę, oraz dokonywanie małych choć ważnych wyborów. Czego chcę, na co mam ochotę? Będzie kolorowo i zdrowo. W połowie dnia zjemy obiad, które dzieci przyniosą z domu, by potem znów zająć się zabawą, wykorzystując swoje pomysły, wyobraźnię oraz zainteresowania.
Codzienne spotkania zakończymy wspólnymi kręgami wzmacniającymi umiejętności psychospołeczne potrzebne do skutecznego i bezprzemocowego porozumiewania się z rówieśnikami i dorosłymi.

PLAN DNI (pon. – pt.):
8:30 – 9:00 Przyjazd dzieci.
9:10 – 10:00 Krąg otwierający dzień i pierwsze wspólne zabawy
10:00 – 11:00 Drugie śniadanie (szykowane wspólnie)
11:00 – 13:30 Działania warsztatowo-zabawowe
13.30 – 14.00 obiad (przyniesiony przez dzieci)
14:00 – 14:30 sjesta
14.30 – 15.30 Działania warsztatowo-zabawowe
15:30 – 16:00 Krąg na zakończenie dnia (możliwy odbiór dzieci od godziny 16.00)
16.00 – 17:00 Swobodna zabawa

Ważne: Na zajęcia nie mogą przychodzić dzieci, jeśli w ich domu jest osoba chora. Dzieci nie zostaną przyjęte, jeśli mają podwyższoną temperaturę ciała (powyżej 37,5°C) lub pracownik zaobserwuje u nich katar, kaszel lub kichanie. Uczestników przyprowadzają i odprowadzają tylko osoby zdrowe.

MIEJSCE: Domek Fundacji Bullerbyn na Osiedlu Jazdów, Jazdów 5a/1, 00-647 Warszawa mapa

ZAPISY DO GRUP

`Warunkiem przyjęcia dziecka do grupy jest wcześniejsza konsultacja z rodzicem prowadzona przez psychologa.
Jaki jest cel konsultacji wstępnej? – zależy nam aby każde dziecko w pełni skorzystało z proponowanej formy zajęć, dlatego zajęcia grupowe poprzedzone są konsultacją z rodzicem. Celem konsultacji jest poznanie mocnych stron dziecka oraz obszarów w rozwoju dziecka wymagających wsparcia a w efekcie przyjęcie dziecka do grupy lub rozważenie innych form wsparcia rozwoju.

Konsultacja nie dotyczy dzieci, które uczestniczyły w Warsztatach Umiejętności Społecznych w Poradni Bullerbyn w obecnym roku szkolnym. W przypadku dzieci uczestniczących w wiosennej edycji naszych Warsztatów Umiejętności Społecznych, prosimy o skonsultowanie udziału swojego dziecka w projekcie Razem Raźniej z psychologiem prowadzącym WUS.

Na konsultacje można się umawiać telefonicznie – 517 216 735  (w godzinach 9:30-16.00) lub mailowo: [email protected]. Konsultacje będą odbywać się zdalnie.

KOSZT ZAJĘĆ I KONSULTACJI

  • Konsultacja przed warsztatamiz rodzicem, bez dziecka – 130 zł (50min.)
    Zależy nam aby każde dziecko w pełni skorzystało z warsztatów, dlatego zajęcia poprzedzone są konsultacją z psychologiem. Celem konsultacji jest poznanie mocnych stron dziecka oraz obszarów w rozwoju wymagających wsparcia. Po konsultacji zostaną Państwo poinformowani o zakwalifikowaniu dziecka do grupy lub zostanie zaproponowana inna forma wsparcia. Na konsultację zapraszamy rodziców. W indywidualnych przypadkach może okazać się potrzebne również dodatkowe spotkanie z dzieckiem. Udział w konsultacji nie jest jednoznaczny z przyjęciem do grupy, czasami potrzebna jest inna forma wsparcia psychologicznego.
  • Letnie warsztaty umiejętności społecznych Razem Raźniej – 1380 zł 
  • Konsultacja zwrotna po zakończeniu turnusu (na życzenie rodzica) – 130 zł /50min – spotkanie poświęcone omówieniu funkcjonowania dziecka podczas zajęć, wniosków i wskazówek dla rodziców. Konsultacja zwrotna możliwa jest przez miesiąc od dnia zakończenia zajęć.

Cena warsztatów zawiera:

  • 5 dni intensywnych działań grupowych w godz. 8.30 – 17.00
  • zajęcia w kameralnej grupie (7-10 osób),
  • opieka dwóch wychowawców (psychologów, pedagogów)
  • drugie śniadanie wspólnie z dziećmi przygotowywane ,
  • ubezpieczenie NNW dziecka

OSOBY PROWADZĄCE ZAJĘCIA

Monika Szczerba

Absolwentka Psychologii oraz Filologii Angielskiej (na Uniwersytecie Warszawskim). Ukończyła Akademię Wychowawców Bullerbyn, zdobyła certyfikat tutorki w Szkole Tutorów (Collegium Wratislaviense). Ma wieloletnie doświadczenie pracy z dziećmi i młodzieżą. Od 2013 r. jest związana z Fundacją Bullerbyn – jest mentorką i tutorką w Wolnej Szkole Demokratycznej Bullerbyn a podczas wakacji pracuje jako wychowawczyni podczas Wioski Bullerbyn.
Miłośniczka Tolkiena, gry na gitarze i nieustannego uczenia się.

Marcelina Nowak

Absolwentka Pedagogiki na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Ukończyła Akademię Wychowawców Bullerbyn, Kurs Tutorski 1. st. Fundacji Kolegium Tutorów oraz Szkołę Trenerów Dramy w Drama Way. 
Od wielu lat związana z Fundacją Bullerbyn, jest wychowawcą podczas letniego i zimowego wypoczynku, mentorką i tutorką Wolnej Szkoły Demokratycznej Bullerbyn. W poradni psychologiczno-pedagogicznej prowadzi Warsztaty Umiejętności Społecznych dla dzieci młodszych.
Miłośniczka wycieczek, przyrody i zdrowego trybu życia.

DOKUMENTY

-> REGULAMIN DZIAŁANIA
-> KARTA KWALIFIKACYJNA

KONTAKT

Tel.: 517216735
Mail: [email protected]