Wyprawa Nastolatków na Mazury 2019 – Złap oddech nad jeziorem (11 – 15 lat).

Dodano: 4 sierpnia, 2019r.

Ostatnie wolne miejsca!

W sierpniu znów jedziemy na Mazury. Będziemy żyć bez pośpiechu, odpoczywać, kąpać się w jeziorze i bawić ze sobą nawzajem. Wszystko w duchu slow life, blisko przyrody i innych ludzi. 

W pierwszym tygodniu zamieszkamy we wsi Inulec, a na drugi przeniesiemy się do położonego nieopodal Górkła. Poznamy sporo miejsc, kilka jezior i na pewno wiele fajnych zabaw. 

Złapiemy słońce, wiatr i oddech na kolejne miesiące.

Nie mogę już się doczekać!

Wujek Błażej

Obóz „Złap oddech nad jeziorem – Wyprawa na Mazury 2019” organizują wspólnie Fundacja Bullerbyn i Stowarzyszenie „Półpiętro”

Zapraszamy!

Dla kogo?

Do udziału w obozie zapraszamy dzieci w wieku 11 – 15 lat.

W wyprawie weźmie udział 14 osób.

Wypełniając zgłoszenie online dołącza się do grona członków wspierających Stowarzyszenia.

Kiedy?

Obóz „Złap oddech na jeziorem – Wyprawa na Mazury” w terminie od 11 sierpnia do 24 sierpnia 2019 roku.

O obozie

W tym roku sierpień spędzimy na Mazurach. Chcemy spędzić wspólnie czas bez pośpiechu, odpoczywając i korzystając z otaczającej nas przyrody. Czekają nas częste kąpiele w jeziorze i spacery w pobliskim lesie. Chcemy, żeby dla dzieci był to czas odpoczynku, swobodnej zabawy i pozytywnych relacji z rówieśnikami i dorosłymi.

W pierwszym tygodniu Wyprawy zamieszkamy w Ekozagrodzie Bocianie Gniazdo we wsi Inulec. Jest to przytulna agroturystyka położona nieopodal trzech niewielkich jezior: Głębokiego, Płocicznego i Inulec.  Na drugi tydzień przeniesiemy się płynąc statkiem lub żaglówkami do wsi Górkło leżącej przy szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Zamieszkamy tam w Agroturystyce u Zawiszy, a naszym gospodarzem będzie Pan Sławek, którego znamy już ze wcześniejszych lat.

Podczas Wyprawy śniadanie i kolacje będziemy przygotowywać wspólnie z produktów zakupionych w okolicznych sklepach. Większość obiadów zamówimy u naszych gospodarzy.

Dni spędzimy odpoczywając, bawiąc się sobą nawzajem i snując wspólnie plany. Razem ustalimy co i kiedy dokładnie będziemy robić. Wierzymy, że to dzieci wspólnie z wychowawcami najlepiej zaplanują swój czas. Ta formuła sprawdza się świetnie. Dlatego jej nie zmieniamy. Doceniamy wagę wspólnej spontanicznej zabawy i tego co po prostu dzieje się między dziećmi, gdy żyją razem, są w różnym wieku, mają różne zainteresowania i potrzeby. Na pewno nie zabraknie nam czasu na częste kąpiele w jeziorze, spacery po okolicznych polach i lasach, gry terenowe i różne zabawy. Odwiedzimy też pewnie ciekawe miejsca w okolicy.

Obóz „Złap oddech nad jeziorem – Wyprawa na Mazury 2019” organizują wspólnie Fundacja Bullerbyn i Stowarzyszenie „Półpiętro”