Zapisy na II semestr do grupy "Spotkajmy się!" dla młodzieży w edukacji domowej.

Dodano: 27 stycznia, 2020r.

Trwają zapisy na II semestr!

Jeśli uczysz się poza szkołą i chcesz spędzać więcej czasu z rówieśnikami dołącz do grupy „Spotkajmy się!”. Będziemy planować i realizować wspólne działania, grać w gry, bawić się i wspólnie rozwijać.

Co tydzień we wtorki w godzinach 12:00 – 14:00

Dzięki udziałowi w zajęciach młodzi ludzie będą mogli rozwijać swoje kompetencje społecznie oraz budować poczucie własnej wartości.

Nastolatkowie zostaną zaproszeni do współtworzenia grupy. W trakcie zajęć będziemy szukać równowagi między zadaniami zaplanowanymi dla grupy przez prowadzących, a czasem na swobodne i spontaniczne działania, gry i zabawę. Dodatkowo [od koniec pierwszego semestru uczestnicy przy wsparciu prowadzących zaczną planować i realizować wspólny projekt społeczny, który zakończy się w czerwcu 2020 roku.

Chcemy, żeby grupa spotkaniowa była dla młodych ludzi bezpiecznym miejscem, w którym będą mogli spędzić czas swobodnie, bez presji i przymusu przy okazji lepiej poznając siebie innych ludzi.

W programie „Spotkajmy się” wierzymy, że ludzie najlepiej uczą się gdy mogą osobiście doświadczyć danej sytuacji. Taki sposób nauki wymaga osobistego zaangażowania, aktywności i wymiany z innymi uczestnikami, a także umożliwia wypracowywania ważnych dla siebie subiektywnych wniosków.

Zapraszamy nowe osoby od II semestru!

W I semestrze w grupie udział brało 15 młodych osób w wieku 13 – 15 lat. Przed nami ferie. Po nich pojawi się miejsce dla jeszcze kilku nowym osób. Zapraszamy.

Jak spędzamy czas? Bardzo różne! Często coś planujemy! Chociaż ostatnio z reguły stawiamy na spontaniczne wybory. Wychodzimy do parku. Gramy w gry. Rozmawiamy. Rysujemy. Jedźmy tosty. Wspólnie tworzymy przestrzeń do spotkania. Przed nami również tworzenie wspólnego mini projektu społecznego – oczywiście dla chętnych.

Gdzie?

Warsztaty odbywają się w domku fińskim na Osiedlu Jazdów 5a/1 oraz w otaczającym go ogrodzie.

Termin

Przez cały rok szkolny 2019/2020, co tydzień we wtorki w godzinach 12:00 – 14:00. Można dołączyć do grupy w trakcie jej trwania.

Prowadzący

 Błażej Puziak – psycholog i trener, psychoterapeuta w trakcie 4 letniego szkolenia, Absolwent Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył Szkołę Treningu i Warsztaty Psychologicznego INTRA, Program stażowy „Pomoc psychologiczna i profilaktyka dla młodzieży” w Młodzieżowym Ośrodku Psychoterapii i Profilaktyki w Warszawie oraz Program pomocy psychologicznej w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie. Od kilku lat współpracuję z organizacjami pozarządowymi realizując programy rozwojowe dla dzieci i młodzieży. Prowadzi psychoterapię indywidualną młodzieży i osób dorosłych, grupy rozwojowe a także warsztaty dla rodziców i osób pracujących z dziećmi i młodzieżą.

Agnieszka Turula – psychoterapeutka w trakcie szkolenia w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie, pedagog. Ukończyła Program Pomocy Psychologicznej w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt,  kurs arteterapii w Instytucie Ericsonowskim, cykl szkoleń z zakresu pracy socjoterapeutycznej i dialogu motywującego.  Pracowała jako mentorka w szkołach demokratycznych, prowadziła warsztaty edukacyjne i spotkania z rodzicami.  Obecnie zajmuje się prowadzeniem grup i warsztatów rozwojowych dla dzieci i młodzieży, warsztatów socjoterapeutycznych i rozwijających kompetencje społeczne, warsztatów dla rodziców oraz konsultacji. 

Koszt

II semestr (17 zajęć) – 425 zł.

Wpłaty należy dokonać w terminie 7 dni od otrzymania potwierdzenia zapisania do grupy, najpóźniej jednak do dnia pierwszych zajęć.

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawa.

Zapisy

Za pomocą formularza zgłoszeniowego online.

Przed wypełnieniem zgłoszenia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem uczestnictwa w projekcie „Spotkajmy się!” (kliknij).

Kontakt

Błażej Puziak, tel. 606 897 518  e- mail: [email protected]