Spotkajmy się! Grupa spotkaniowa dla młodzieży uczącej się poza szkołą (od września 2019)

Dodano: 13 maja, 2019r.

Jeśli uczysz się poza szkołą i chcesz spędzać więcej czasu z rówieśnikami dołącz do grupy „Spotkajmy się!”. Będziemy planować i realizować wspólne działania, grać w gry, bawić się i wspólnie rozwijać.

Dzięki udziałowi w zajęciach młodzi ludzie będą mogli rozwijać swoje kompetencje społecznie oraz budować poczucie własnej wartości.

Nastolatkowie zostaną zaproszeni do współtworzenia grupy. Część treści będzie proponowana przez prowadzących, a część zostanie zaplanowana i zrealizowana wspólnie z młodzieżą.

Chcemy, żeby grupa spotkaniowa była dla młodych ludzi bezpiecznym miejscem, w którym będą mogli spędzić czas swobodnie, bez presji i przymusu przy okazji lepiej poznając siebie innych ludzi.

W programie „Spotkajmy się” wierzymy, że ludzie najlepiej uczą się gdy mogą osobiście doświadczyć danej sytuacji. Taki sposób nauki wymaga osobistego zaangażowania, aktywności i wymiany z innymi uczestnikami, a także umożliwia wypracowywania ważnych dla siebie subiektywnych wniosków.

Dla kogo? Nastolatki w wieku 13 – 19 lat realizująca obowiązek w szkolny w nauczaniu domowym lub indywidualnym.

Gdzie? Warsztaty odbywają się w domku fińskim na Osiedlu Jazdów 5a/1 oraz w otaczającym go ogrodzie.

Termin: wrzesień 2019 – czerwiec 2020 (2 godziny raz w tygodniu w godzinach przedpołudniowych)

Prowadzący: Błażej Puziak – psycholog i trener, psychoterapeuta w trakcie 4 letniego szkolenia, Absolwent Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył Szkołę Treningu i Warsztaty Psychologicznego INTRA, Program stażowy „Pomoc psychologiczna i profilaktyka dla młodzieży” w Młodzieżowym Ośrodku Psychoterapii i Profilaktyki w Warszawie oraz Program pomocy psychologicznej w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie. Od kilku lat współpracuję z organizacjami pozarządowymi realizując programy rozwojowe dla dzieci i młodzieży. Prowadzi psychoterapię indywidualną młodzieży i osób dorosłych, grupy rozwojowe a także warsztaty dla rodziców i osób pracujących z dziećmi i młodzieżą.

Koszt i zapisy:  Zgłoszenia będziemy przyjmować za pomocą formularza online od początku czerwca 2019. Wtedy też zostanie podany koszt udziału w zajęciach. Fundacja złożyła wniosek o dofinansowanie organizacji zajęć ze środków M.St. Warszawy i aktualnie czekamy na jego rozpatrzenie.

Osoby, które już teraz są zainteresowane udziałem w grupie zapraszamy do wysłanie maila z taką informacją na adres [email protected]