Spotkajmy się! Grupa interpersonalna dla młodzieży uczącej się poza szkołą (od 24 września 2019)

Dodano: 5 sierpnia, 2019r.

Można dołączyć do grupy w trakcie jej trwania.

Jeśli uczysz się poza szkołą i chcesz spędzać więcej czasu z rówieśnikami dołącz do grupy „Spotkajmy się!”. Będziemy planować i realizować wspólne działania, grać w gry, bawić się i wspólnie rozwijać.

Co tydzień we wtorki w godzinach 12:00 – 14:00

Dzięki udziałowi w zajęciach młodzi ludzie będą mogli rozwijać swoje kompetencje społecznie oraz budować poczucie własnej wartości.

Nastolatkowie zostaną zaproszeni do współtworzenia grupy. W trakcie zajęć będziemy szukać równowagi między zadaniami zaplanowanymi dla grupy przez prowadzących, a czasem na swobodne i spontaniczne działania, gry i zabawę. Dodatkowo [od koniec pierwszego semestru uczestnicy przy wsparciu prowadzących zaczną planować i realizować wspólny projekt społeczny, który zakończy się w czerwcu 2020 roku.

Chcemy, żeby grupa spotkaniowa była dla młodych ludzi bezpiecznym miejscem, w którym będą mogli spędzić czas swobodnie, bez presji i przymusu przy okazji lepiej poznając siebie innych ludzi.

W programie „Spotkajmy się” wierzymy, że ludzie najlepiej uczą się gdy mogą osobiście doświadczyć danej sytuacji. Taki sposób nauki wymaga osobistego zaangażowania, aktywności i wymiany z innymi uczestnikami, a także umożliwia wypracowywania ważnych dla siebie subiektywnych wniosków.

Można dołączyć do grupy!

Na ten moment w grupie jest 12 osób w wieku 13 – 15 lat. Jesteśmy po kilku spotkaniach, otwarci by dołączyły do nas nowe osoby. Mamy już swoje plany. Na początek chcemy razem między innymi spacerować po parku, rysować, grać w planszówki, kalambury, gotować i szykować podchody. Będziemy też dalej się poznać. Zapraszamy!

Gdzie?

Warsztaty odbywają się w domku fińskim na Osiedlu Jazdów 5a/1 oraz w otaczającym go ogrodzie.

Termin

Przez cały rok szkolny 2019/2020, co tydzień we wtorki w godzinach 12:00 – 14:00. Można dołączyć do grupy w trakcie jej trwania.

Prowadzący

 Błażej Puziak – psycholog i trener, psychoterapeuta w trakcie 4 letniego szkolenia, Absolwent Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył Szkołę Treningu i Warsztaty Psychologicznego INTRA, Program stażowy „Pomoc psychologiczna i profilaktyka dla młodzieży” w Młodzieżowym Ośrodku Psychoterapii i Profilaktyki w Warszawie oraz Program pomocy psychologicznej w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie. Od kilku lat współpracuję z organizacjami pozarządowymi realizując programy rozwojowe dla dzieci i młodzieży. Prowadzi psychoterapię indywidualną młodzieży i osób dorosłych, grupy rozwojowe a także warsztaty dla rodziców i osób pracujących z dziećmi i młodzieżą.

Agnieszka Turula – psychoterapeutka w trakcie szkolenia w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie, pedagog. Ukończyła Program Pomocy Psychologicznej w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt,  kurs arteterapii w Instytucie Ericsonowskim, cykl szkoleń z zakresu pracy socjoterapeutycznej i dialogu motywującego.  Pracowała jako mentorka w szkołach demokratycznych, prowadziła warsztaty edukacyjne i spotkania z rodzicami.  Obecnie zajmuje się prowadzeniem grup i warsztatów rozwojowych dla dzieci i młodzieży, warsztatów socjoterapeutycznych i rozwijających kompetencje społeczne, warsztatów dla rodziców oraz konsultacji. 

Koszt

 I semestr (19 zajęć) – 475 zł, II semestr (17 zajęć) – 425 zł.

Wpłatę za I semestr należy dokonać w terminie 7 dni od otrzymania potwierdzenia zapisania dziecka na zajęcia. Wpłaty za drugi semestr do 15 stycznia 2020.

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawa.

Zapisy

Za pomocą formularza zgłoszeniowego online.

Przed wypełnieniem zgłoszenia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem uczestnictwa w projekcie „Spotkajmy się!” (kliknij).

Kontakt

Błażej Puziak, tel. 606 897 518  e- mail: [email protected]