ZIMOWA WIOSKA BULLERBYN 2019

Zimowisko dla dzieci w wieku 7-9 lat (I – III klasa)

Już kolejny raz zapraszamy dzieci na ferie do Świętochowa!

Rodzice przywiozą dzieci  do Świętochowa w niedzielę rano. Po rejestracji i rozpakowaniu wspólnie spędzimy trochę czasu, bawiąc się i poznając nawzajem.

A kiedy już rodzice pojadą, to zacznie się nasza wspólna przygoda! Będziemy korzystać z uroków zimy,  z mrozu i śniegu.   Zobaczymy jak wygląda zima na wsi i w lesie, będziemy odwiedzać i karmić nasze bullerbynowe kozy, owce i świnkę.  Wybierzemy się do stajni by zobaczyć jak zimą radzą sobie konie!

Odwiedzi nas też wujek Tomek, który zabierze nas w świat fotograficznych zabaw światłem.
A kiedy już zapadnie zmrok to może coś wspólnie upieczemy? Będziemy  też czytać książki, grać w gry i po prostu bawić się tak jak lubimy najbardziej.


TERMINY

I Turnus:  27.01 – 2.02.2019
II Turnus: 3.02 – 9.02.2019


ADRES I DOJAZD

Dojazd do Wioski – transportem własnym
Rodzice przywożą dzieci  w niedzielę rano. Punktualnie o 11.00 otworzymy bramę.

Adres
Wioska Bullerbyn znajduje się 40 km od Warszawy, koło Tarczyna
Adres: Świętochów, ul. Warszawska 14, 05 – 555 Tarczyn
zobacz na mapie <<kliknij>>

Dojazd
Zerknijcie uważnie na przygotowaną przez nas googlowską mapę dojazdu do Świętochowa – nie jedźcie przez Suchodół (pokazuje go gps), bo nie unikniecie przeprawy przez rzeczkę.


UCZESTNICY

Do Świętochowa zapraszamy dzieci w wieku 7-9 lat (I-III klasa).
Planujemy kameralną grupę (18 dzieci), którą będzie się opiekować trzech bullerbynowych wychowawców.

MOJE DZIECKO PRZEJAWIA TRUDNOŚCI W FUNKCJONOWANIU Z GRUPĄ – CO ROBIĆ?

Zimowa Wioska Bullerbyn to kolonia dla dzieci o  charakterze rozwojowym ale nie terapeutycznym.  Oznacza to, że nasi wychowawcy mają pod opieką grupę dzieci i nie mają kwalifikacji do indywidualnej pracy terapeutycznej. Jeżeli dziecko ma zdiagnozowane (lub jeszcze nie zdiagnozowane) zaburzenia zachowania czy trudności w kontaktach społecznych albo przejawia zachowania, które mogą wymagać dodatkowej opieki to w trosce o jego dobro konieczna jest konsultacja w Poradni psychologiczno-pedagogicznej Bullerbyn. Podczas spotkania wspólnie z psychologiem ustalą Państwo czy Wioska Bullerbyn jest dobrym miejscem dla Waszego dziecka.

Koszt konsultacji: 120 zł / 50 zł

Zapisy na konsultacje: 517216735


JAK SPĘDZAMY CZAS?

Zimowa Wioska Bullerbyn to czas dla dzieci, na zabawy, te na dworze i te w domu. To wspólne chwile, podczas których będziemy  grać, rozmawiać i wymyślać nowe zabawy. To również wieczorne kręgi, dzięki którym dzieci zdobywają umiejętności psychospołeczne potrzebne do skutecznego i  bezprzemocowego porozumiewania się z rówieśnikami i dorosłymi.

Rytm dnia wyznaczają nam podstawowe potrzeby:
– poranne zebrania,  wieczorne kręgi i sjesta, przeznaczona na rozmowy telefoniczne z rodzicami, budujące poczucie bezpieczeństwa,
– stałe pory posiłków,
– higiena i odpoczynek,
– swobodna aktywność i twórczość,

W Wiosce Bullerbyn, czy to latem czy zimą, pozostawiamy dzieciom przestrzeń na spontaniczną, naturalną zabawę. Każdy w Bullerbyn może czuć się na swoim miejscu i być aktywny na tyle na ile tego potrzebuje. Granicą jest tu jedynie wzajemny szacunek i zrozumienie. Dzieci więc będą mogły realizować swoje własne pomysły lub wziąć udział w zajęciach proponowanych przez  wychowawców. 
Inspiracją do zabaw i wszelkich aktywności będą potrzeby dzieci, a nasi wychowawcy będą podążać za dziećmi i tworzyć bezpieczną przestrzeń i przyjazną atmosferę do dziecięcej zabawy.
Nie będziemy stronić od nudy. Często to nuda właśnie jest źródłem głębokich i ważnych przemyśleń czy uruchomienia własnych pokładów motywacji.


WYCHOWAWCY

Zimowa Wioska Bullerbyn to czas spędzony w otoczeniu mądrych dorosłych, uważnych na dziecięce uczucia i widzenie świata.

Nasi wychowawcy pracują rozumiejąc, szanując i uwzględniając potrzeby dzieci i rodziców bo największą wartością w Fundacji Bullerbyn są relacje oparte na wzajemnym szacunku i zaufaniu. Ukończyli Akademię Wychowawców Bullerbyn – roczny program współczesnej pedagogiki. Stale się rozwijają i korzystają z superwizji. Wspierają dzieci w rozwoju poprzez tworzenie przestrzeni do swobodnej zabawy i towarzyszenie im w wyzwaniach, bez ocen, bez nagród i kar. Sprawdzili się już przy innych projektach Fundacji, np.:  letnia Wioska Bullerbyn.


CENA

Cena 1460 zł obejmuje:
-zakwaterowanie w domu,
– 5 domowych posiłków od firmy cateringowej (śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja),
– opiekę doświadczonych wychowawców Bullerbyn,
– ubezpieczenie NNW,
– udział w programie “Zimowa Wioska Bullerbyn 2018”,

Dofinansowanie dla bullerbynowiczów.
Podopiecznym Fundacji, którzy brali udział w jednym z poprzednich działań Fundacji Bullerbyn (letnich, zimowych, unschooling) przysługuje
dofinansowanie 100 zł.

Dofinansowanie dla rodzin w trudnej sytuacji.
Istnieje możliwość skorzystania z Funduszu dofinansowań wypoczynku dla rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej. Po więcej informacji kliknij <<FUNDUSZ DOFINANSOWAŃ>>

NON PROFIT – całość przychodu z Wioski Bullerbyn, przeznaczamy na pokrycie  kosztów projektu.

Istnieje możliwość zawarcia dobrowolnego ubezpieczenia u dowolnego ubezpieczyciela od kosztów rezygnacji z udziału w Wiosce Bullerbyn.


ZASADY REZERWACJI MIEJSCA I FORMULARZ REJESTRACYJNY 

1.Zgłoszenia do udziału w działaniu “Zimowa Wioska Bullerbyn” są dokonywane poprzez wypełnienie i wysłanie FORMULARZA ZGŁOSZENIA UDZIAŁU (on-line). W formularzu istnieje możliwość uzupełnienia informacji dodatkowych o dziecku od razu po wysłaniu formularza.

2. Potwierdzenie rejestracji jest automatycznie przesyłane mailem na podany w zgłoszeniu adres e-mail. Potwierdzenie rejestracji nie jest tożsame z zakwalifikowaniem dziecka do udziału w działaniu.

3. Jeżeli dziecko zostanie zakwalifikowane, to w ciągu 3 dni roboczych od przesłania zgłoszenia (wypełnienia wszystkich pól w formularzu), na podany w zgłoszeniu adres mailowy, zostanie przesłane potwierdzenie rezerwacji.

4. W przypadku braku miejsca w wybranym przez Państwa terminie, Fundacja aktywuje rezerwację w terminie wybranym jako alternatywny, jeśli będą w nim dostępne miejsca.

5. Rezerwacja jest aktywna przez 3 dni (liczone od dnia wysłania przez Fundację potwierdzenia rezerwacji), podczas których należy dokonać wpłaty zaliczki w kwocie 500 zł za 1 udział na konto Fundacji 32 1140 2004 0000 3702 7671 1247 mBank.

6. W przelewie należy podać: imię, nazwisko dziecka,  ZWB19 i numer ID podany w potwierdzeniu rezerwacji  (np. Jan Iksiński ZWB18, ID 7074060003571).

7. Prosimy o terminowe wpłaty. W przypadku braku wpłaty zaliczki w ciągu 3 dni rezerwacja automatycznie wygasa a na zwolnione miejsce zapraszamy osoby z listy rezerwowej. 

8. Pełna rezerwacja uczestnictwa w projekcie ważna jest od daty dokonania przelewu zaliczki. O zaksięgowaniu zaliczki na koncie Fundacji informujemy e-mailem przesyłanym na adres podany w formularzu rejestracyjnym.

9. Pozostałą kwotę należy wpłacić najpóźniej na 45 dni przed datą rozpoczęcia turnusu (I turnus do 13.12.2018, II turnus do 20.12.2018).

10. Nieuiszczenie całości opłaty w terminie oznacza rezygnację z udziału w Działaniu a Fundacji przysługuje prawo do dokonania potrąceń.

WAŻNE

  • Zgłoszenia przesyłane w innej formie niż formularz zgłoszeniowy on-line nie umożliwiają rezerwacji miejsca.
  • Miejsca rezerwowane są według kolejności zgłoszeń i dostępności miejsc.

Zimowisko jest dedykowane dzieciom
w wieku 7-9 lat (I-III klasa)


WAŻNE  DOKUMENTY (kliknij aby otworzyć i pobrać)


JESZCZE PRZED WYJAZDEM – CZYLI SPOTKANIE INFORMACYJNE DLA RODZICÓW

W styczniu (dokładny termin zostanie podany wkrótce)  zapraszamy  rodziców na spotkanie informacyjne.  Porozmawiamy  jak przygotować się na tygodniową rozłąkę oraz jak wytłumaczyć dziecku zimowiskowe zwyczaje, rytm dnia i zasady (np. brak komórek, gier elektronicznych itd.).   


KONTAKT

W razie pytań  zachęcam do kontaktu.
Joanna Górecka – tel.: 512-759-502 (pon.-pt. 09:00-17:00)
mail: [email protected]