Zimowa Wioska Bullerbyn – zimowisko pod Warszawą

Zimowa Wioska Bullerbyn – zimowisko pod Warszawą

Zimowa Wioska Bullerbyn – kameralne zimowisko 40 km od Warszawy

Już po raz czwarty zapraszamy dzieci na kameralne ferie zimowe w Wiosce Bullerbyn w Świętochowie koło Tarczyna. W nielicznym gronie, w przytulnym domu zamieszka 24 dzieci. Krótkie zimowe dni w pełni wykorzystamy na zabawy w śniegu, spacery i figle na świeżym powietrzu. Będziemy biegać, rzucać się śnieżkami i lepić bałwany. Zobaczymy, jak wygląda zima na wsi, zajrzymy do lasu i poszukamy tropów zwierząt na śniegu. A gdy zapadnie zmrok, rozpalimy ognisko i popatrzymy, jak iskry lecą do gwiazd…

A kiedy już nosy nam się zaczerwienią, wrócimy do ciepłego domu, a tam będziemy spędzać czas tak, jak lubimy – wspólnie grając, bawiąc się a jak się znajdą chętni to piekąc pizzę i korzenne pierniczki. Ach, już sobie wyobrażam jak pysznie będzie pachnieć nasz dom!

A wieczorami będziemy pić aromatyczną zimową herbatę, czytać, śpiewać i opowiadać o minionym dniu.

Już się nie mogę doczekać!

Do zobaczenia w lutym!


Joanna Górecka – Ciocia Asia

UCZESTNICY:

Zapraszamy dzieci od 6 do 10 roku życia. Dysponujemy miejscami dla 24 dzieci w każdym tygodniu.

UWAGA! Zimowa Wioska Bullerbyn to projekt o charakterze rozwojowym, ale nie terapeutycznym. Prosimy o rozważną ocenę sytuacji, jeśli dziecko obecnie przejawia zachowania, które mogą wymagać dodatkowej opieki związanej z indywidualną pracą terapeutyczną, wykraczającą poza kwalifikacje zespołu wychowawców kolonijnych. Występowanie takich zachowań jest przeciwwskazaniem do udziału w projekcie wypoczynku pn. Zimowa Wioska Bullerbyn. W przypadku wątpliwości zachęcamy do kontaktu, konsultacji w naszej poradni psychologiczno-­pedagogicznej, w której prowadzimy również typowe działania skierowane na pomoc psychologiczną.

WYCHOWAWCY:

Pojadą z nami 4 wychowawczynie – Ciocie z Bullerbyn

Największą wartością w Fundacji są relacje oparte na wzajemnym szacunku. Nasi wychowawcy rozumieją potrzeby dzieci i rodziców. Są to osoby, które mają doświadczenie w pracy z dziećmi i współpracowały już przy innych projektach Fundacji, m. in. Wioska Bullerbyn, Zielone Bullerbyn oraz ukończyły Szkołę dla Rodziców i Wychowawców, której program oparty jest na książce autorstwa A. Faber i E. Mazlish “Jak mówić do dzieci, żeby nas słuchały i jak słuchać żeby do nas mówiły“. Nasi wychowawcy stale się rozwijają i podlegają superwizji. Przekazują dzieciom umiejętności psychospołeczne nie tylko prowadząc zajęcia, ale przede wszystkim dając im przykład własną postawą.

O ZIMOWISKU

Podczas zimowiska dzieci będą mogły wziąć udział w zabawach i zajęciach proponowanych przez Ciocie ­- wychowawczynie jak i realizować własne pomysły. Nie planujemy sztywnego programu, w którym często brak miejsca na spontaniczność i swobodę. Inspiracją do zabaw i wszelkich aktywności będą potrzeby dzieci, a nasze Bullerbynowe Ciocie będą podążać za dziećmi i tworzyć bezpieczną przestrzeń i przyjazną atmosferę do dziecięcej zabawy.

Projekt pn. „Zimowa Wioska Bullerbyn” to przede wszystkim:IMG_4363

 • czas dla dzieci, na zabawy, te na dworze i te w domu,
 • wspólne chwile, podczas których będziemy się bawić, grać, figlować, rozmawiać, piec i wymyślać nowe zabawy,
 • czas w otoczeniu mądrych dorosłych, uważnych na dziecięce uczucia i widzenie świata,
 • wieczorne kręgi, dzięki którym dzieci zdobywają umiejętności psychospołeczne potrzebne do skutecznego i bezprzemocowego porozumiewania się z rówieśnikami i dorosłymi

TERMINY I MIEJSCE

I Turnus: 31.01. -­ 6.02.2016

II Turnus: 7.02 ­- 13.02.2016

Przyjazd z dziećmi: niedziela, godz. 11:00,
Odbiór dzieci: sobota, godz. 11:00
Zakwaterowanie: ul. Warszawska 14, 05-­555 Świętochów k. Tarczyna, w Niepublicznej Placówce Oświatowo­-Wychowawczej “Wioska Bullerbyn” ­

 

PŁATNOŚCI

PROJEKT WIOSKA BULLERBYN realizujemy jako działanie statutowe odpłatne, co oznacza, że całość przychodu jaki Fundacja uzyska dzięki odpłatnościom, które uiszczają Podopieczni Fundacji przeznaczamy na pokrycie jego kosztów.

Cena 1290 zł obejmuje:

 • zakwaterowanie w domu,
 • pyszne, domowe posiłki od firmy cateringowej “Mniam Mniam”,
 • opiekę doświadczonych wychowawców Bullerbyn,
 • udział w spotkaniu adaptacyjno­-organizacyjnym,
 • ubezpieczenie NNW,
 • udział w spotkaniu informacyjno – adaptacyjnym w dniu 9. stycznia 2016 ­w Świętochowie

(podopiecznym Fundacji, którzy brali udział w jednym z poprzednich działań Fundacji Bullerbyn – letnich, zimowych, unschooling, przysługuje dofinansowanie 100 zł)

Projekt dofinansowywany jest również z innych źródeł, w tym ze środków, które nam przekazujecie z 1%. Dziękujemy Wam za zaangażowanie w rozwój Wiosek Bullerbyn i wspieranie go również finansowo.

FORMULARZ  ZGŁOSZENIOWY (kliknij)

ZASADY REZERWACJI W PROJEKCIE ZIMOWA WIOSKA BULLERBYN 2016 (ZWB16)IMG_5725

1. W celu aktywowania rezerwacji udziału w działaniu “Zimowa Wioska Bullerbyn 2016” należy wypełnić formularz ZGŁOSZENIE UDZIAŁU ZWB15 ON­LINE

2. Zgłoszenia przesyłane w innej formie niż formularz zgłoszeniowy on­line nie umożliwiają rezerwacji miejsca w Wiosce Bullerbyn.

3. Miejsca w działaniu Zimowa Wioska Bullerbyn 2016 rezerwowane są według kolejności zgłoszeń i dostępności miejsc.

4. Przyjęcie zgłoszenia jest potwierdzane automatyczną informacją zwrotną, która zostanie przesłana na podany w zgłoszeniu adres e­mail.

5. W ciągu 3 dni roboczych od wypełnienia formularza, na podany w nim adres mailowy zostanie przesłane potwierdzenie rezerwacji lub w przypadku braku miejsca rozwiązanie alternatywne.

6. Rezerwacja jest aktywna przez 8 dni (liczone od dnia wysłania przez Fundację potwierdzenia rezerwacji), podczas których należy dokonać wpłaty zaliczki w kwocie 500 zł za 1 udział na konto Fundacji 85 1440 1101 0000 0000 0687 1046 PKO BANK POLSKI.
W przelewie należy podać: imię, nazwisko dziecka ZWB16 oraz numer ID podany w potwierdzeniu rezerwacji (np. Jan Iksiński WB15, ID 7074060003571).

Prosimy o terminowe wpłaty. W przypadku braku wpłaty zaliczki w ciągu 8 dni rezerwacja automatycznie wygasa a na zwolnione miejsce zapraszamy osoby z listy rezerwowej.

7. W przypadku braku miejsca w wybranym przez Państwa terminie, Fundacja aktywuje rezerwację w terminie wybranym jako alternatywny, jeśli będą w nim dostępne miejsca.

8. Pełna rezerwacja uczestnictwa w projekcie ważna jest od daty dokonania przelewu zaliczki. O zaksięgowaniu zaliczki na koncie Fundacji informujemy emailem przesyłanym na adres podany w formularzu rejestracyjnym.

9. Pozostałą kwotę należy wpłacić najpóźniej na 45 dni przed datą rozpoczęcia turnusu: turnus I – do 17. grudnia 2015, turnus II – do 24. grudnia 2015

Nieuiszczenie całości opłaty w terminie oznacza rezygnację z udziału w Działaniu a Fundacji przysługuje prawo do dokonania potrąceń (zgodnie z OWU pkt 4.6).

Istnieje również możliwość skorzystania z Funduszu dofinansowań wypoczynku dla rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej.

Fundusz dofinansowania wypoczynku stanowią środki uzyskane przez OPP w postaci wpłat podatników w ramach 1% od podatku dochodowego oraz inne środki uzyskane na rzecz działalności statutowej Więcej informacji tutaj…

WAŻNE DOKUMENTY DO POBRANIA 

JESZCZE PRZED WYJAZDEM CZYLI SPOTKANIE ADAPTACYJNO – INFORMACYJNE

9. stycznia zapraszamy wszystkie dzieci, które wezmą udział w zimowisku oraz ich rodziców do wspólnego spotkania się jeszcze przed samym wyjazdem. Z naszego doświadczenia wynika, że udział w spotkaniu pomaga całej rodzinie przygotować się do wyjazdu oraz sprawia, że rozstanie z rodzicami jest dla dziecka łatwiejsze.

Spotkanie odbędzie się w Świętochowie, w tym samym domu, w którym będzie zimowisko, przy ul. Warszawskiej 14.

Spotkanie dla dzieci z turnusu I godz. 10:00, z turnusu II godz. 14:00.

Spotkanie adaptacyjno – informacyjne to:

 • integracja z rówieśnikami i poznanie wychowawców,
 • ważne informacje – jak przygotować się na tygodniową rozłąkę – dzieci bez rodziców a rodzice bez dzieci 🙂 oraz jak wytłumaczyć dziecku zimowiskowe zwyczaje, rytm dnia i zasady (np. brak komórek, gier elektronicznych itd.),
 • zadbanie o Wasze dobre samopoczucie i pewność, że oddajecie dzieci w dobre ręce,
 • doświadczenie na własnej skórze, że współtworzenie dobrych warunków rozwoju dla dzieci to wspólna sprawa i wspólna praca przed wyjazdem

KONTAKT

W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu:

Joanna Górecka
512-­759-­502 (pon.­-pt. 09:00­-17:00)
[email protected]