Wyprawa Nastolatków z Bullerbyn 2018

Kilka słów o tegorocznej Wyprawie od Wujka Błażeja:

Już po raz trzeci w wakacje odwiedzimy Mazury. Na przełomie lipca i sierpnia skorzystamy ze słońca i wiatru, by wspólnie odpoczywać wśród jezior i lasów. Odwiedzimy nowe i znane już porty, będziemy skakać do wody, wspólnie gotować, grać i bawić się w co tylko zapragniemy. Wspólnie  będziemy doświadczać przyjemności bycia razem i kontaktu z drugim człowiekiem. Zapowiada się pysznie!

Nie mogę się już doczekać!

Wujek Błażej

List w wersji do pobrania

 

Już teraz chcę zarezerwować miejsce!

Brak wolnych miejsc.

Dla kogo?

Do udziału w Wyprawie zapraszamy dzieci w wieku 12 – 16 lat (dzieci po klasie VI SP do klasy III gimnazjum).

W obozie weźmie udział 18 osób.

Kiedy?

Rejs Mazury pod żaglami w terminie od 22 lipca do 4 sierpnia 2018 roku.

O obozie

Nasz rejs znów rozpoczniemy w małym porcie żeglarskim Piękna Góra, położonym nieopodal Giżycka. Zaokrętujemy się tam na trzy łódki typu Twister 800n , Focus 800 i Phobos 25 (lub podobne) wyczarterowane od firmy Spid Jacht. Załogi będą koedukacyjne. W każdej łódce na podwójnych kojach zamieszka 6 nastolatków. Miejsca do spania będzie przydzielał sternik, uwzględniając znajomości i przyjaźnie, najlepiej jak będzie umiał. Łódkę poprowadzi sternik – bullerbynowy wychowawca posiadający doświadczenie w samodzielnym pływaniu po Mazurach i nie tylko oraz patent żeglarski.

Każdego dnia po śniadaniu i wyczyszczeniu pokładu ruszać będziemy w trasę wiodącą przez kolejne mazurskie jeziora korzystając z opalania, kąpieli, wspólnych rozmów i próbując swoich sił za sterem. Popołudniu dopłyniemy do jednego z portów, przystani, bądź jednej z samotnych kei. Od czasu do czasu staniemy też zupełnie poza portem, żeby doświadczyć odgłosów lasu, trzasku samotnego ogniska i umyć się w jeziorze. Pomysły na wieczory ustalimy wspólnie i będziemy je spędzać tak, jak razem będziemy mieli ochotę

Dajemy sobie prawo do pewnej elastyczności w dostosowaniu czasu pływania do warunków pogodowych i potrzeb grupy. Może być tak, że jedno dnia pływać będziemy do wieczora innego natomiast tylko kilka godzin lub w ogóle zostaniemy w porcie. Poznawanie portów, które odwiedzimy i historycznych miejsc na naszej trasie – też oże być ciekawe.

W trakcie rejsu podzielimy się obowiązkami. Zadbać będziemy musieli o zakupy, czystość na pokładzie i posiłki. Podzielimy się więc na wachty, które każdego dnia będą wymieniać się obowiązkami.

Śniadania, obiady, kolacje oraz wszystkie przegryzki i przekąski przygotowywać będziemy na łódce korzystając z aneksu kuchennego. Skorzystamy z produktów zakupionych w okolicznych sklepach. Od czasu do czasu zjemy też pewnie obiad na lądzie.

Podczas postoju w porcie skorzystamy z jego zaplecza sanitarnego, żeby umyć się przed dalszą drogą. W zależności od miejsca postoju warunki mogą być oczywiście różne. Zdarzy nam się też pewnie mycie w jeziorze.

Rejs Mazury pod żaglami nie jest obozem żeglarskim. To znaczy, że poprzez udział w obozieuczestnicy nie mogą uzyskać 

uprawnień żeglarskich. Nie jest to również obóz szkoleniowy. Zależy nam na tym, żeby uczestnicy przyjemnie spędzili czas żeglując, a przy okazji, zupełnie naturalnie i na spokojnie poznali tajniki tej sztuki. Każdy z nastolatków spróbuje pewnie nie raz podczas rejsu swoich sił w obsłudze łódki, ponieważ wspólnie będziemy wykonywać wszystkie prace potrzebne do żeglowania.

Uwaga! Ze względów bezpieczeństwa w rejsie mogą wziąć udział jedynie osoby potrafiące pływać.

Co jest dla nas ważne

W Fundacji Bullerbyn ważne są dla nas relacje, szacunek i zaufanie. To one stanowią to, co najcenniejsze podczas każdego wyjazdu – o wiele ważniejsze niż atrakcje i zaplanowane ziałania. Razem z dziećmi pracujemy nad tym, by wyprawowa grupa była miejscem bezpiecznym, gdzie można zarówno cieszyć ię z sukcesów, jak i otrzymać od innych wsparcie. Nie unikamy sytuacji trudnych – wręcz przeciwnie – pokazujemy je, nazywamy i razem z dziećmi szukamy rozwiązań. Pokazujemy naturalne konsekwencje naszych działań, ale też pozwalamy je odczuć.
Ważna jest dla nas otwarta komunikacja i zachęcanie dzieci do mówienia o swoich potrzebach, emocjach i oczekiwaniach. Pozwalamy sobie odczuwać emocje i te radosne, ale też te trudne i smutne.

Podczas wyprawy zależy nam na tym żeby być razem tu i teraz z otaczającymi nas ludźmi. Stawiamy na bliskość natury, swobodę w zabawie, a czas wypełniają nam codzienne proste czynności i obowiązki, które są odpowiedzialnością nas wszystkich. Uczymy się dbać o siebie,  o swoje rzeczy, o najbliższe otoczenie i o innych członków grupy. Sami pakujemy swoje rzeczy, sprzątamy, szykujemy posiłki, sami ustalamy zasady i dbamy o ich przestrzeganie.Znaczną część aktywności będziemy ustalać wspólnie, korzystając z propozycji wszystkich członków grupy, a także odpowiadając na bieżące potrzeby. Jesteśmy otwarci na zmianę planów i sporą elastyczność w zależności od tego, co w danym momencie dla naszej grupy będzie najważniejsze. Czasami warto porzucić na chwilę wcześniejsze plany, żeby móc przeżyć coś jeszcze bardziej wartościowego. Stąd wcześniej zaplanowana trasa oraz aktywności mogą ulec zmianie w trakcie trwania obozu.

UWAGA! Na Wyprawę dzieci nie zabierają ze sobą telefonów komórkowych oraz innych elektronicznych gadżetów. 

Zależy nam na tym, by maksymalnie dużo czasu spędzać razem na wspólnej zabawie i przeżywaniu różnych wrażeń. Z naszego doświadzenia wynika, że elektronika czasami w tym przeszkadza. Stąd decyzja o nie zabieraniu jej przez dzieci na obóz.
Na Wyprawę zabieramy ze sobą kieszonkowe w kwocie maksymalnie 100 zł.

UWAGA! Wyprawa Nastolatków z Bullerbyn to działanie o charakterze rozwojowym, ale nie terapeutycznym. Prosimy o rozważną ocenę sytuacji, jeśli dziecko obecnie przejawia zachowania, które mogą wymagać dodatkowej opieki związanej z indywidualną pracą terapeutyczną, wykraczającą poza kwalifikacje zespołu wychowawców kolonijnych. Występowanie takich zachowań jest przeciwwskazaniem do udziału w projekcie wypoczynku letniego. W przypadku wątpliwości zachęcamy do kontaktu, konsultacji w naszej poradni psychologiczno-pedagogicznej, w której prowadzimy również typowe działania
skierowane na pomoc psychologiczną.

Spotkanie integracyjne

Aby poznać się i zobaczyć jeszcze przed wyprawą dzieci zapraszamy na dzień integracyjny. Spotkanie przedobozowe pozwala dzieciom oswoić się ze sobą i wspólnie posnuć wakacyjne plany. Już podczas niego pracujemy nad zawiązaniem się grupy, która spędzi razem wakacyjny czas. Z naszego doświadczenia wynika, że rozpoczęcie tworzenia grupy jeszcze przed wyjazdem jest ogromną wartością i ułatwia zarówno wychowawcom jak i dzieciom, budowanie pozytywnych relacji podczas obozu. Stąd w tym roku udział w spotkaniu jest obowiązkowy. Nieobecność uczestnika jest równoznaczna z rezygnacją z obozu.

Dzień integracyjny odbędzie się 9 czerwca 2018 w Warszawie w Domku na Osiedlu Jazdów.

Więcej szczegółów wkrótce.

Rodziców zapraszamy na popołudniowe spotkanie informacyjne 13 czerwca 2018 o godzinie 18:30 do warszawskiej siedziby Fundacji Bullerbyn przy Al. Wyzwolenia 7.

Opiekunowie

Wyprawowe jachty w rejsie Mazury pod żaglami pokierują w tym roku: Martyna Korejwo, Błażej Puziak i Maciej Komar.

Opłaty

Opłata za udział w Wyprawie Nastolatków z Bullerbyn 2018 wynosi 2 690 zł + 200 zł składki do kasy rejsowej (na opłaty portowe i sanitariaty).

Opłata ta pokrywa koszt spotkania integracyjnego oraz samej Wyprawy.

 

Zaliczkę za udział w Wyprawie w wysokości 800 zł należy wpłacić w ciągu 8 dni od otrzymania potwierdzenia rezerwacji.

Kwotę pozostałą należy wpłacić do 9 czerwca 2018.

Fundusz dofinansowań do wypoczynku

Fundusz dofinansowania wypoczynku stanowią środki uzyskane przez OPP w postaci wpłat podatników w ramach 1% od podatku dochodowego oraz inne środki uzyskane na rzecz działalności statutowej. Fundusz ten stanowi wydzieloną część środków finansowych przekazanych Fundacji, a jego wysokość określana jest w rocznym planie podziału środków pozyskanych przez Fundację na działalność statutową. W celu skorzystania z funduszu prosimy o kontakt z biurem Fundacji Bullerbyn pod numerem te. 517 216 735.

Zapisy

Wypełnij formularz zgłoszeniowy na Wyprawę

Brak wolnych miejsc.

Osoby chętne do udziału w projekcie mogą zgłosić swój udział w następujący sposób:

  1. Rodziców zapraszamy do wypełnienia Formularza zgłoszeniowego online.
  2. Ilość miejsc jest ograniczona. W dniach 02- 05.03.2018 pierwszeństwo zapisów mają osoby, które  brały udział w Wyprawie Nastolatków z Bullerbyn 2017. Miejsca zajmujemy w kolejności zgłoszeń.
  3. W ciągu kilku roboczych po otrzymaniu zgłoszenia prześlemy do Was potwierdzenie rezerwacji miejsca.
  4. Potwierdzeniem udziału w Wyprawie jest wpłata zaliczki na rachunek bankowy Fundacji Bullerbyn w terminie 8 dni od otrzymania potwierdzenia rezerwacji miejsca. Po tym terminie rezerwacja wygasa, a na zwolnione miejsce zapraszane są osoby z listy rezerwowej.

Rezerwacja udziału w projekcie oznacza akceptację Ogólnych Warunków Uczestnictwa oraz Regulaminu działania Wyprawa Nastolatków z Bullerbyn 2018.

Do pobrania

  1. Ogólne warunki uczestnictwa.
  2. Regulamin udziału w działaniu Wyprawa Nastolatków z Bullerbyn 2018.
  3. Karta kwalifikacyjna uczestnika.
  4. Karta Informacja o dziecku – załącznik do karty kwalifikacyjnej.
  5. Lista wyprawowego ekwipunku.
  6. Oświadczenie o wyrażaniu zgody na przetwarzaniu danych osobowych

Kontakt

Błażej Puziak, tel. 606 897 518  e- mail: [email protected]