Razem raźniej! Letnie Warsztaty Umiejętności Społecznych

Zapraszamy dzieci w wieku 8-10 lat, do udziału w wakacyjnych zajęciach rozwijających umiejętności funkcjonowania w grupie.


„Razem raźniej!” to zajęcia mające na celu rozwijanie umiejętności współpracy w zabawie i działaniach grupowych, psychoedukację na temat radzenia sobie z emocjami oraz wspieranie komunikacji opartej na szacunku do siebie i innych. To dobre rozwiązanie dla dzieci, które lubią aktywnie spędzać czas oraz świetna okazja, aby w atmosferze zabawy poćwiczyć umiejętność współpracy.

Zajęcia mają formę warsztatów – planujemy dużo dobrej zabawy oraz ciekawe i rozwijające zadania pod okiem doświadczonych psychologów.

Celem zajęć jest:

  • ćwiczenie umiejętności społecznych przydatnych przed wakacyjnymi wyjazdami i spotkaniami z innymi dziećmi,
  • rozwijanie umiejętności współpracy w zabawie i działaniach grupowych
  • odreagowanie stresu i napięć,
  • działania psychoedukacyjne na temat radzenia sobie z emocjami,
  • wspieranie komunikacji opartej na szacunku do siebie i innych.

UCZESTNICY

Na zajęcia zapraszamy dzieci mające trudność we współpracy w grupie, w komunikowaniu swoich potrzeb i pomysłów, w relacjach z rówieśnikami, dzieciom nieśmiałym, niepewnym siebie czy mającym zaniżoną samoocenę.

Ważne​: 
Tygodniowa forma pracy warsztatowej, którą oferujemy, nie jest wskazana dla dzieci, które zmagają się z własnymi agresywnymi zachowaniami.

Istnieje możliwość kontynuacji zajęć (Warsztaty Umiejętności Społecznych) w czasie roku szkolnego.

ORGANIZACJA ZAJĘĆ

TERMINY

3-7 lipca 2023 – grupa dla dzieci w wieku 8-10 lat, prowadzące: Monika Szczerba i Marcelina Nowak.

PROGRAM

Podczas zajęć będziemy się wspólnie bawić oraz: 

  • ćwiczyć umiejętności współpracy,
  • budować zdrowe relacje z rówieśnikami, 
  • ćwiczyć wypowiadanie się na forum grupy,
  • rozpoznawać uczucia,
  • uczyć się komunikowania swoich potrzeb i uczuć,
  • rozwijać poczucie własnej wartości u dzieci,
  • budować wiarę we własne możliwości 

Planujemy dużo dobrej zabawy w wakacyjnej atmosferze, przestrzeń do spontaniczności, tworzenia i fantazjowania oraz ciekawe i rozwijające zadania pod okiem doświadcznonych psychologów. Nie zabraknie też miejsca na swobodna zabawę i taką aktywność, na jaką akurat mamy ochotę. Codziennym rytuałem będzie wspólne przygotowanie drugiego śniadania, podczas którego dzieci będą ćwiczyły współpracę, oraz dokonywanie małych choć ważnych wyborów. Czego chcę, na co mam ochotę? W polowie

PLAN ZAJĘĆ:

PIERWSZY DZIEŃ (niedziela, 11:00-13:00) – spotkanie adaptacyjno – integracyjne: 
W niedzielne przedpołudnie spotkamy się w gronie dzieci, rodziców i prowadzących zajęcia. Będzie to czas na poznanie kolegów i koleżanek oraz pierwsze wspólne zabawy. Dzięki poznawaniu się na bezpiecznym gruncie, w towarzystwie rodziców, dzieciom łatwiej będzie spotykać się w kolejne dni. Rodzice natomiast będą mogli nabrać pewności, że oddają dzieci w dobre ręce.

KOLEJNE DNI (pon. – pt):
8:30 – 9:00 Przyjazd dzieci.
9:10 – 10:00 Krąg otwierający dzień i pierwsze wspólne zabawy
10:00 – 10:30 Drugie śniadanie (wspólnie przygotowywane)
10:30 – 13:30 Działania warsztatowo-zabawowe
13.30 – 14.00 Krąg na zakończenie dnia.

MIEJSCE:

Zajęcia będą odbywały się w Poradni Fundacji Bullerbyn.  
Adres: Al. Wyzwolenia 7  (parter, wejście w bramie) – mapa (kliknij)

KOSZT ZAJĘĆ I KONSULTACJI:

Konsultacja przed warsztatami, z rodzicem – 120 zł (50min.)
– Warsztaty umiejętności społecznych – 1200 zł 
– Konsultacja zwrotna po zakończeniu turnusu (na życzenie rodzica) – spotkanie poświęcone omówieniu funkcjonowania dziecka podczas zajęć, wniosków i wskazówek dla rodziców – 120 zł /50min.  
Konsultacja zwrotna możliwa jest przez miesiąc od dnia zakończenia zajęć.

Cena warsztatów zawiera:
– spotkanie adaptacyjno-integracyjne dla dzieci i rodziców (w niedzielę, 2h),
– 5 dni intensywnych działań grupowych (łącznie 27,5h),
– zajęcia w kameralnej grupie (8-10 osób),
– zajęcia prowadzone przez 2 psychologów,
– drugie śniadanie,
– ubezpieczenie NNW dziecka

ZAPISY DO GRUP:

Warunkiem przyjęcia dziecka do grupy jest wcześniejsza konsultacja z rodzicem prowadzona przez psychologa.

Jaki jest cel konsultacji wstępnej? – zależy nam aby każde dziecko w pełni skorzystało z proponowanej formy zajęć, dlatego zajęcia grupowe poprzedzone są konsultacją z rodzicem. Celem konsultacji jest poznanie mocnych stron dziecka oraz obszarów w rozwoju dziecka wymagających wsparcia a w efekcie przyjęcie dziecka do grupy lub rozważenie innych form wsparcia rozwoju.

Konsultacja nie dotyczy dzieci, które uczestniczyły w Warsztatach Umiejętności Społecznych w Poradni Bullerbyn w roku szkolnym 2019/2020. W przypadku dzieci uczestniczących obecnie (wiosna 2020) w Warsztatach Umiejętności Społecznych w Fundacji Bullerbyn prosimy o skonsultowanie udziału swojego dziecka na warsztatach wakacyjnych z psychologiem prowadzącym zajęcia semestralne.

Na konsultacje można się umawiać telefonicznie – 517216735, 512759502  lub mailowo: [email protected]
W najbliższym czasie konsultacje będą odbywać się zdalnie.

OSOBY PROWADZĄCE ZAJĘCIA:

Agnieszka Turula

Psychoterapeutka w trakcie szkolenia w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie, pedagog. Ukończyła Program Pomocy Psychologicznej w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt,  kurs arteterapii w Instytucie Ericsonowskim, cykl szkoleń z zakresu pracy socjoterapeutycznej i dialogu motywującego. 

Pracowała jako mentorka w szkołach demokratycznych, prowadziła warsztaty edukacyjne i spotkania z rodzicami.  Obecnie zajmuje się prowadzeniem grup i warsztatów rozwojowych dla dzieci i młodzieży, warsztatów socjoterapeutycznych i rozwijających kompetencje społeczne, warsztatów dla rodziców oraz konsultacji. 

Jakub Krzyżanowski

Psycholog i trener. Ukończył Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej oraz Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego Intra. Obecnie w trakcie programu przygotowującego do wykonywania zawodu psychoterapeuty Gestalt w Szkole Psychoterapii Gestalt w Warszawie.  

Swoje doświadczenie zdobywał prowadząc zajęcia warsztatowe z dziećmi oraz młodzieżą z zakresu profilaktyki przemocy i uzależnień oraz warsztaty antystresowe. Obecnie w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Bullerbyn prowadzi warsztaty umiejętności społecznych dla dzieci oraz konsultacje dla dzieci z trudnościami rozwojowymi i ich rodziców. Pracuje również jako tutor i mentor w Wolnej Szkole Demokratycznej Bullerbyn.

W swojej pracy stara się zrozumieć emocje dziecka, pomagać mu w ich wyrażaniu oraz modelować dążenie do zmiany poprzez umiejętne stawianie granic. Obserwacja radości i swobody działania dzieci sprawia, że praca daje mu ogromną satysfakcję.

Martyna Korejwo

Trener umiejętności społecznych, od wielu lat związana z Warszawskimi organizacjami pozarządowymi w których prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży. Ukończyła szkolenie 1 stopnia Integracji Sensorycznej, kurs 1 i 2 stopnia terapii ręki, metody ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne oraz modelu pracy terapeutycznej dzieci i młodzieży w ramach treningu zastępowania agresji. 

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała między innymi w Powiślańskiej Fundacji Społecznej, Zakładzie Wczesnej Interwencji Psychologicznej Instytutu Matki i Dziecka, oraz Gabinecie Diagnostyczno-Terapeutycznym dla Dzieci “Promyk”.

DOKUMENTY

-> REGULAMIN DZIAŁANIA
-> KARTA KWALIFIKACYJNA

KONTAKT

Tel.: 517216735, 512759502 
Mail: [email protected]