Razem raźniej! Letnie Warsztaty Umiejętności Społecznych

Dodano: 27 marca, 2020r.

Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat, do udziału w wakacyjnych zajęciach rozwijających umiejętności funkcjonowania w grupie.

„Razem raźniej!” to zajęcia mające na celu rozwijanie umiejętności współpracy w zabawie i działaniach grupowych, psychoedukację na temat radzenia sobie z emocjami oraz wspieranie komunikacji opartej na szacunku do siebie i innych.

To dobre rozwiązanie dla dzieci, które lubią aktywnie spędzać czas oraz świetna okazja, aby w atmosferze zabawy poćwiczyć umiejętność współpracy.

Zajęcia mają formę warsztatów – planujemy dużo dobrej zabawy oraz ciekawe i rozwijające zadania pod okiem doświadczonych psychologów.

Istnieje możliwość kontynuacji zajęć (Warsztaty Umiejętności Społecznych) w czasie roku szkolnego.

UCZESTNICY

Zajęcia polecamy w szczególności dzieciom mającym trudności we współpracy w grupie, w komunikowaniu swoich potrzeb i pomysłów, w relacjach z rówieśnikami, dzieciom nieśmiałym, niepewnym siebie czy mającym zaniżoną samoocenę.

Ważne​: 
Tygodniowa forma pracy warsztatowej, którą oferujemy, nie jest wskazana dla dzieci, które zmagają się z własnymi agresywnymi zachowaniami.

GRUPY I TERMINY

GRUPA I

Dla dzieci w wieku 9-11 lat 
(które ukończyły 3-4-5 klasę)
Termin: 5 – 11.07.2020

GRUPA II

Dla dzieci w wieku 7-9 lat 
(które ukończyły 0-1-2 klasę)
Termin: 26.07 – 31.07.2020

PROGRAM I ORGANIZACJA ZAJĘĆ

Podczas zajęć będziemy się wspólnie bawić oraz: 
– ćwiczyć umiejętności współpracy,
– budować zdrowe relacje z rówieśnikami, 
– ćwiczyć wypowiadanie się na forum grupy,
– rozpoznawać uczucia
– uczyć się komunikowania swoich potrzeb i uczuć,
– rozwijać poczucie własnej wartości u dzieci,
– budować wiarę we własne możliwości 

Ze względu na sytuację epidemiczną rezygnujemy ze wspólnego przygotowywania drugiego śniadania i prosimy aby dzieci przywiozły własne jedzenie w śniadaniówkach.

Prosimy o zapewnienie dzieciom piórnika z kredkami itp.

Ważne – na zajęcia nie mogą przychodzić dzieci, jeśli w ich domu jest osoba chora lub przebywająca na kwarantannie. Dzieci nie zostaną przyjęte, jeśli mają podwyższoną temperaturę ciała (powyżej 37,5°C) lub pracownik zaobserwuje u nich katar, kaszel lub kichanie. Uczestników przyprowadzają i odprowadzają tylko osoby zdrowe. Zajęcia będą realizowane na terenie placówki lub w jej najbliższej okolicy, w miejscach zapewniających ograniczony kontakt z osobami trzecimi.

PLAN ZAJĘĆ:

DZIEŃ PIERWSZY – ADAPTACYJNY (niedziela, 11:00-13:00)
W niedzielne przedpołudnie zapraszamy na Al. Wyzwolenia 7 w godzinach 11-13.00. We własnym tempie, dzieci wraz z rodzicami będą mogły zobaczyć miejsce, w którym od poniedziałku będą się bawić. Zależy nam aby szczególnie dzieci nieśmiałe miały możliwość oswojenia się z nowym miejscem i poznania osób prowadzących zajęcia. Ze względu na sytuację epidemiczną nie planujemy wtedy prowadzenia żadnych zabaw ale mamy nadzieję, że dzięki poznawaniu przestrzeni w towarzystwie rodziców, dzieciom łatwiej będzie spotykać się w kolejne dni. Prosimy o przychodzenie w maseczkach i utrzymywanie dystansu.

KOLEJNE DNI (pon. – pt):
8:30 – 9:00 Przyjazd dzieci.
9:10 – 10:00 Krąg otwierający dzień i pierwsze wspólne zabawy
10:00 – 10:30 Drugie śniadanie 
10:30 – 13:30 Działania warsztatowo-zabawowe
13.30 – 14.00 Krąg na zakończenie dnia.

MIEJSCE:

Zajęcia będą odbywały się w Poradni Fundacji Bullerbyn.  
Adres: Al. Wyzwolenia 7  (parter, wejście w bramie) – mapa (kliknij)

KOSZT ZAJĘĆ I KONSULTACJI:

– Konsultacja przed warsztatami, z rodzicem – 120 zł (50min.)
– Warsztaty umiejętności społecznych – 1200 zł 
– Konsultacja zwrotna po zakończeniu turnusu (na życzenie rodzica) – spotkanie poświęcone omówieniu funkcjonowania dziecka podczas zajęć, wniosków i wskazówek dla rodziców – 120 zł /50min.  
Konsultacja zwrotna możliwa jest przez miesiąc od dnia zakończenia zajęć.

Cena warsztatów zawiera:
– spotkanie adaptacyjne w niedzielę,
– 5 dni intensywnych działań grupowych,
– zajęcia w kameralnej grupie (8-10 osób),
– zajęcia prowadzone przez 2 psychologów,
– dodatki do drugiego śniadania (np. owoce)
– ubezpieczenie NNW dziecka

ZAPISY DO GRUP:

Warunkiem przyjęcia dziecka do grupy jest wcześniejsza konsultacja z rodzicem prowadzona przez psychologa.

Jaki jest cel konsultacji wstępnej? – zależy nam aby każde dziecko w pełni skorzystało z proponowanej formy zajęć, dlatego zajęcia grupowe poprzedzone są konsultacją z rodzicem. Celem konsultacji jest poznanie mocnych stron dziecka oraz obszarów w rozwoju dziecka wymagających wsparcia a w efekcie przyjęcie dziecka do grupy lub rozważenie innych form wsparcia rozwoju.

Konsultacja nie dotyczy dzieci, które uczestniczyły w Warsztatach Umiejętności Społecznych w Poradni Bullerbyn w roku szkolnym 2019/2020. W przypadku dzieci uczestniczących obecnie (wiosna 2020) w Warsztatach Umiejętności Społecznych w Fundacji Bullerbyn prosimy o skonsultowanie udziału swojego dziecka na warsztatach wakacyjnych z psychologiem prowadzącym zajęcia semestralne.

Na konsultacje można się umawiać telefonicznie – 517216735, 512759502  lub mailowo: [email protected]
W najbliższym czasie konsultacje będą odbywać się zdalnie.

OSOBY PROWADZĄCE ZAJĘCIA:

Agnieszka Turula

Psychoterapeutka w trakcie szkolenia w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie, pedagog. Ukończyła Program Pomocy Psychologicznej w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt,  kurs arteterapii w Instytucie Ericsonowskim, cykl szkoleń z zakresu pracy socjoterapeutycznej i dialogu motywującego. 

Pracowała jako mentorka w szkołach demokratycznych, prowadziła warsztaty edukacyjne i spotkania z rodzicami.  Obecnie zajmuje się prowadzeniem grup i warsztatów rozwojowych dla dzieci i młodzieży, warsztatów socjoterapeutycznych i rozwijających kompetencje społeczne, warsztatów dla rodziców oraz konsultacji. 

Jakub Krzyżanowski

Psycholog i trener. Ukończył Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej oraz Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego Intra. Obecnie w trakcie programu przygotowującego do wykonywania zawodu psychoterapeuty Gestalt w Szkole Psychoterapii Gestalt w Warszawie.  

Swoje doświadczenie zdobywał prowadząc zajęcia warsztatowe z dziećmi oraz młodzieżą z zakresu profilaktyki przemocy i uzależnień oraz warsztaty antystresowe. Obecnie w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Bullerbyn prowadzi warsztaty umiejętności społecznych dla dzieci oraz konsultacje dla dzieci z trudnościami rozwojowymi i ich rodziców. Pracuje również jako tutor i mentor w Wolnej Szkole Demokratycznej Bullerbyn.

W swojej pracy stara się zrozumieć emocje dziecka, pomagać mu w ich wyrażaniu oraz modelować dążenie do zmiany poprzez umiejętne stawianie granic. Obserwacja radości i swobody działania dzieci sprawia, że praca daje mu ogromną satysfakcję.

Martyna Korejwo

Trener umiejętności społecznych, od wielu lat związana z Warszawskimi organizacjami pozarządowymi w których prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży. Ukończyła szkolenie 1 stopnia Integracji Sensorycznej, kurs 1 i 2 stopnia terapii ręki, metody ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne oraz modelu pracy terapeutycznej dzieci i młodzieży w ramach treningu zastępowania agresji. 

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała między innymi w Powiślańskiej Fundacji Społecznej, Zakładzie Wczesnej Interwencji Psychologicznej Instytutu Matki i Dziecka, oraz Gabinecie Diagnostyczno-Terapeutycznym dla Dzieci “Promyk”.

DOKUMENTY

-> REGULAMIN DZIAŁANIA
-> KARTA KWALIFIKACYJNA

> OŚWIADCZENIE RODZICA

KONTAKT

Tel.: 512759502 
Mail: [email protected]