Bullerbynowe Lato w Mieście

To już szósta edycja Bullerbynowego Lata w Mieście.
W tym roku ściągamy bullerbynową, swobodną zabawę do miasta.
Chcemy spędzić jak najwięcej czasu w przyrodzie eksplorując dziką stronę Warszawy.

Bullerbynowe Lato w Mieście to znakomite rozwiązenie, jeśli Wasze dziecko nie jest jeszcze gotowe na nocowanie poza domem, a chcecie, żeby w czasie wakacji:

 • bawiło się pod okiem bullerbynowych wychowawców,
 • poznawało nowe koleżanki i nowych kolegów,
 • odkryło Warszawę od jej dzikiej, przyrodniczej strony,
 • świetnie spędzało wakacyjny czas nie wyjeżdżając z miasta

Zapraszamy!

TERMINY:
turnus I – 30.06 – 5.07.2019
turnus II – 7.07 – 12.07.2019
turnus III – 28.07 – 2.08.2019

MIEJSCE:
Żeby być jak najbliżej przyrody zajęcia zorganizujemy w domku na Jazdowie. Do dyspozycji będziemy mieć nasz ogródek – znakomitą przestrzeń do zabawy na świeżym powietrzu.

UCZESTNICY:   Zapraszamy dzieci w wieku 6-8 lat. Grupa będzie liczyła 15 dzieci oraz 3 dorosłych.UWAGA!  Bullerbynowe Lato w Mieście to projekt o charakterze rozwojowym, ale nie terapeutycznym. Prosimy o rozważną ocenę sytuacji, jeśli dziecko obecnie przejawia zachowania, które mogą wymagać dodatkowej opieki związanej z indywidualną pracą terapeutyczną, wykraczającą poza kwalifikacje zespołu wychowawców kolonijnych. Występowanie takich zachowań jest przeciwwskazaniem do udziału w projekcie wypoczynku pn. Bullerbynowe Lato w Mieście. W przypadku wątpliwości zachęcamy do kontaktu, konsultacji w naszej poradni psychologiczno­-pedagogicznej, w której prowadzimy również typowe działania skierowane na pomoc psychologiczną.

PROGRAM:

Pierwszy dzień 
(niedziela, 11:00-12:30): To czas na wspólną zabawę dzieci, rodziców i wychowawców. Dzięki poznawaniu się na bezpiecznym gruncie, w towarzystwie rodziców, dzieciom łatwiej będzie spotykać się w kolejne dni. Rodzice natomiast będą mogli nabrać pewności, że oddają dzieci w dobre ręce.

Ramowy plan kolejnych dni:

8:30 – 9:00 – przyjazd dzieci
9:15 – krąg otwierający dzień (rozpoczęcie wspólnych zajęć, wymiana pomysłów)
9:45-12:30 – aktywności na świeżym powietrzu, wyprawy, zwiedzanie, swobodna zabawa
12:30 – obiad
13:00 – 13:45 – sjesta (czas na wyciszenie, spokojne gry i zabawy, poobiedni relaks)
13:45 – 17:00 – aktywności na świeżym powietrzu, wyprawy, zwiedzanie, swobodna zabawa
17:00 – krąg zamykający dzień (podsumowanie i domknięcie dnia, wymiana wrażeń)
17:30 – odbiór dziecka

Będziemy spotykać się codziennie od 8:30/9:00 do 17:30. W tym czasie będziemy wspólnie odwiedzać interesujące miejsca w Warszawie, w których można przyjemnie spędzić czas. Pierwszego dnia zrobimy bank pomysłów zbierając w nim wszystkie pomysły na wyprawy i zabawy, które pojawią się w grupie.
W tym roku chcemy jak najwięcej czasu spędzić w przyrodzie. Stawiamy na eksplorowanie lasu, dzikich zakamarków w parkach i nadwiślańskich terenów. Jeśli jednak trafi nam się deszcz postaramy się znaleźć rozwiązania pod dachem.
Nie zabraknie też miejsca na swobodną zabawę i aktywność taką, na jaką akurat mamy ochotę. W połowie dnia zjemy obiad, by potem znów zająć się zabawą, wykorzystując swoje pomysły, wyobraźnię oraz zainteresowania.
Codzienne spotkania zakończymy wspólnymi kręgami wzmacniającymi umiejętności psychospołeczne potrzebne do skutecznego i bezprzemocowego porozumiewania się z rówieśnikami i dorosłymi.

Miejsca, które być może odwiedzimy
(mogą się zmienić w zależności od potrzeb dzieci, pogody i innych czynników):

 • Park Ujazdowski,
 • Łazienki Królewskie,
 • las kabacki,
 • park linowy,
 • wycieczka promem na drugą stronę Wisły,

A poza tym:
możemy grać w planszówki, gotować, tworzyć budowle z kartonów, biżuterię, malować, robić wielgachne bańki mydlane, grać w siatkówkę balonami z wodą, czytać książki, grać w gry terenowe… (jak widać pomysłów jest więcej niż czasu na ich realizację – zobaczymy, co uda nam się zrobić :))

Nie chcemy niczego narzucać, ograniczać spontaniczności ani swobody.
To dzieci, wraz z wychowawcami, są ekspertami od tego, jak spędzać czas, by było to dla nich interesujące. Z naszych doświadczeń wynika, że otwartość na działania grupy, elastyczność, pasja i uważność na potrzeby dzieci pozwala stworzyć najlepszą zabawę. Chcemy pozwolić dzieciom na kreatywność, zachęcać je do nieszablonowego myślenia i poznawania świata przez zabawę. Zadaniem naszych wychowawców jest inspirować, towarzyszyć w zabawie, wspólnie poznawać otaczający świat oraz dbać o to, by każdy czuł się dobrze i bezpiecznie.

WYCHOWAWCY:

Największą wartością dla nas są relacje oparte na wzajemnym szacunku. Nasi wychowawcy rozumieją potrzeby dzieci i rodziców, są absolwentami Szkoły dla Rodziców i Wychowawców, której program oparty jest na książce autorstwa A. Faber i E. Mazlish “Jak mówić do dzieci, żeby nas słuchały i jak słuchać żeby do nas mówiły„. Są to osoby, które mają doświadczenie w pracy z dziećmi i współpracowały już przy innych projektach Fundacji.

Nasi wychowawcy stale się rozwijają i doskonalą swój warsztat pracy. Przekazują dzieciom umiejętności psychospołeczne nie tylko prowadząc zajęcia, ale przede wszystkim dając im przykład własną postawą.

KOSZT:  700 zł
cena obejmuje:

 • obiad i podwieczorek;
 • opiekę doświadczonych wychowawców Bullerbyn;
 • wejściówki do miejsc, które będziemy chcieli odwiedzić i zajęcia, w których weźmiemy udział;
 • bilety ZTM do przemieszczania się po mieście;
 • ubezpieczenie NNW;

Rezerwacja zagwarantowana po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego i późniejszej wpłacie zaliczki na poczet udziału w projekcie w wysokości 250 zł za osobę.
Zaliczkę należy wpłacić nie później niż 3 dni od otrzymania potwierdzenia rezerwacji. Po tym terminie wstępna rezerwacja wygasa.

Wpłata pozostałej kwoty najpóźniej na 5 dni przed datą rozpoczęcia turnusu

START ZAPISÓW 6 maja godz. 12:00

UWAGA!
Jeśli dany turnus się nie wyświetla, bądź formularz odrzuca zapisy, może to oznaczać brak miejsc na dany termin. 
Wówczas zapraszamy do wypełnienia formularza listy rezerwowej dostępnego >>>> TU

WAŻNE DOKUMENTY (wkrótce)

KONTAKT:

W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub za pomocą poczty elektronicznej:

Zosia Wronka
517216735, [email protected]Przełącz panel: Table of Contents