Bullerbynowa Zima w Mieście – Zima w Teatrze

Terminy:Ruszamy z zapisami. Zapraszamy do wypełniania formularza zgłoszeniowego w piątek, 24 listopada 2017 o godzinie 9:00

I Turnus: 14 – 19 stycznia 2018 r. (brak miejsc)
II Turnus: 21 – 26 stycznia 2018 r. (brak miejsc)

Warszawa, Aleja Wyzwolenia 7 (pomiędzy pl. Zbawiciela,a pl. Na Rozdrożu)

Już po raz piąty organizujemy dla Was Warszawskie Ferie.
Tym razem wywracamy jednak nasz tradycyjny program do góry nogami i zapraszamy na Zimę w Teatrze!
Pomimo, że określamy temat, a nasze działania będą krążyły wokół teatru to nie zabraknie przestrzeni na bullerbynowy luz.
Uruchomimy nasze wyobraźnie, ciała i głosy. Stworzymy niesamowite historie, których bohaterowie ożyją na naszej scenie.
Zwiedzimy teatr i poznamy jego zakamarki. Staniemy się aktorami, scenarzystami, reżyserami i muzykami naszego spektaklu.
A może ktoś chciałby zająć się oświetleniem i scenografią?
To będzie czas wspaniałej, swobodnej zabawy w teatr.
                                                                                                     UCZESTNICY:

Bullerbynowa Zima w Mieście to świetne rozwiązanie dla dzieci, które nie chcą albo nie są jeszcze gotowe na nocowanie poza domem;
Zapraszamy dzieci od 6 do 10 roku życia.
W każdym tygodniu grupa będzie liczyła 16 dzieci.

UWAGA! Bullerbynowa Zima w Mieście to projekt o charakterze rozwojowym, ale nie terapeutycznym. Prosimy o rozważną ocenę sytuacji, jeśli dziecko obecnie przejawia zachowania, które mogą wymagać dodatkowej opieki związanej
z indywidualną pracą terapeutyczną, wykraczającą poza kwalifikacje zespołu wychowawców kolonijnych. Występowanie takich zachowań jest przeciwwskazaniem do udziału w projekcie wypoczynku pn. Bullerbynowa Zima w Mieście. W przypadku wątpliwości zachęcamy do kontaktu, konsultacji w naszej poradni psychologiczno­-pedagogicznej, w której prowadzimy również typowe działania skierowane na pomoc psychologiczną.

 

PROGRAM:

Pierwszy dzień (niedziela, od 11:00 do około 12:30)
To czas spotkania dzieci, rodziców i wychowawców. We wspólnej zabawie będziemy mogli się poznać i przygotować się na cały tydzień bullerbynowej przygody.
Dzięki poznawaniu się na bezpiecznym gruncie, w towarzystwie rodziców, dzieciom łatwiej będzie oswoić się z grupą, w której będą spotykać się przez kolejne dni. Rodzice natomiast będą mogli nabrać pewności, że oddają dzieci w dobre ręce.

Ramowy plan kolejnych dni:

8:30 – 9:00 – przyjazd dzieci
9:15 – krąg otwierający dzień (rozpoczęcie wspólnych zajęć, wymiana pomysłów)
10:00 – 13:00 – Zabawa w teatr – warsztaty/wyprawa do teatru
13:00 – obiad
13:30 – 14:00 – sjesta (czas na wyciszenie, spokojne gry i zabawy, poobiedni relaks)
13:45 – 17:00 – aktywności na zewnątrz, swobodna zabawa, praca nad pokazem
17:00 – krąg zamykający dzień (podsumowanie dnia i wymiana wrażeń)
17:30 – odbiór dziecka

Będziemy spotykać się codziennie od 8:30/9:00 do 17:30.
W pierwszej połowie dnia będziemy bawić się teatr, odkrywać jego tajemnice i przygotowywać nasz wspólny pokaz.
W drugiej połowie dnia, po obiedzie, będziemy mogli realizować swoje pomysły i zabawy.
To będzie też czas pisania scenariuszy, budowania scenografii, malowania plakatów, szykowania biletów i zproszeń. Dla każdego, kto będzie chciał kontynuować działania okołoteatralne, znajdzie się zadanie.
Dzień zakończymy wspólnym kręgiem.
Ostatniego dnia, w piątek o 17:00, zapraszamy dorosłych na nasz pokaz finałowy.
Warsztaty teatralne będą prowadzone zgodnie z ideą nurtu Pedagogiki Teatru, która zachowuje pełną otwartość na dziecięcą twórczość. Podczas zajęć, jak i w pozostałych naszych działaniach, nie chcemy niczego narzucać, ograniczać spontaniczności ani swobody.Z naszych doświadczeń wynika, że otwartość na działania grupy, elastyczność, pasja i uważność na potrzeby dzieci pozwala stworzyć najlepszą zabawę. Chcemy pozwolić dzieciom na kreatywność, zachęcać je do nieszablonowego myślenia i poznawania świata przez zabawę.
Zadaniem naszych wychowawców jest inspirować, towarzyszyć w zabawie, wspólnie poznawać otaczający świat oraz dbać o to, by każdy czuł się dobrze i bezpiecznie.


WYCHOWAWCY:
Spędzać czas z dziećmi będą dwie Bullerbynowe Ciocie.
Największą wartością w Fundacji Bullerbyn są relacje oparte na wzajemnym szacunku i zaufaniu. Nasi wychowawcy pracują rozumiejąc, szanując i uwzględniając potrzeby dzieci i rodziców. Ukończyli Akademię Wychowawców Bullerbyn – roczny program współczesnej pedagogiki. Stale się rozwijają i korzystają z superwizji. Wspierają dzieci w rozwoju poprzez tworzenie przestrzeni do swobodnej zabawy i towarzyszenie im w wyzwaniach, bez ocen, bez nagród i kar.

Nasi wychowawcy stale się rozwijają. Przekazują dzieciom umiejętności psychospołeczne, nie tylko prowadząc zajęcia, ale przede wszystkim dając im przykład własną postawą.

WARSZTATY poprowadzi Zosia Wronka
Pedagożka teatru, animatorka kultury i performerka. Członkini Stowarzyszenia Pedagogów Teatru, prowadząca warsztaty dla dzieci, rodziców i młodzieży. Współpracuje z teatrami i organizacjami pozarządowymi. Prowadziła najmłodszą grupę w Ognisku Teatralnym Teatru Ochoty.
Ukończyła pedagogikę na Uniwersytecie Warszawskim.
Bullerbynowa ciocia, współpracująca z Fundacją do pięciu lat, koordynatorka projektu oraz kierowniczka bullerbynowego biura 🙂

KOSZT: 680 zł

obejmuje:

  • obiad i podwieczorek,
  • opiekę doświadczonych wychowawców Bullerbyn,
  • zwiedzanie teatru i warszataty teatralne,
  • bilety ZTM do przemieszczania się po mieście,
  • ubezpieczenie NNW.

Rezerwacja zagwarantowana po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego i wpłacie zaliczki na poczet udziału w projekcie w wysokości 250 zł za osobę.

 Zaliczkę należy wpłacić nie później niż 3dni od otrzymania potwierdzenia rezerwacji. Po tym terminie wstępna rezerwacja wygasa.

Wpłata pozostałej kwoty najpóźniej na 5 dni przed datą rozpoczęcia turnusu – I turnus do 9. stycznia, II turnus do 16. stycznia.
Uwaga! Jeżeli zapis nastąpił po 10 dniu przed datą rozpoczęcia turnusu, należy wpłacić od razu całą kwotę.

WAŻNE DOKUMENTY:

ZGŁOSZENIA: >>>> FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY<<<

KONTAKT:

W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub za pomocą poczty elektronicznej.
517216735 (pon.-pt. 9:00-17:00)
[email protected]