Zimowa Wioska Bullerbyn 2018 (Świętochów koło Tarczyna)

 

ZIMOWA WIOSKA BULLERBYN 2018

2 wolne miejsca dla chłopców na I turnusie

UCZESTNICY

zimowisko wycieczkaZapraszamy dzieci od 6 do 10 roku życia.

UWAGA! „Zimowa Wioska Bullerbyn” to projekt o charakterze rozwojowym, ale nie terapeutycznym. Prosimy o rozważną ocenę sytuacji, jeśli dziecko obecnie przejawia zachowania, które mogą wymagać dodatkowej opieki związanej z indywidualną pracą terapeutyczną, wykraczającą poza kwalifikacje wychowawców kolonijnych. Występowanie takich zachowań jest przeciwwskazaniem do udziału w zimowisku. W przypadku wątpliwości zachęcamy do konsultacji w naszej poradni psychologiczno-pedagogicznej.

 

 

CO BĘDZIEMY ROBIĆ

zajęcia przyrodnicze zimowisko ferie

Tematem przewodnim zimowiska będzie odkrywanie tajemnic przyrody.  Odwiedzi na Ciocia Przyroda i razem z nią wyruszymy na wyprawę do lasu, gdzie będziemy szukać śladów zimowej aktywności zwierząt a może nauczymy się rozpoznawać gatunki drzew? Zobaczymy też jak wygląda zima na wsi, będziemy odwiedzać i karmić nasze bullerbynowe kozy, owce i świnkę.

Poza spotkaniami z Ciocią Przyrodą planujemy pozostawienie dzieciom przestrzeni na ich spontaniczność i swobodę – dzieci będą mogły wziąć udział w zabawach i zajęciach proponowanych przez  wychowawczynie jak i  realizować własne pomysły.

Inspiracją do zabaw i wszelkich aktywności będą potrzeby dzieci, a nasze Bullerbynowe Ciocie będą podążać za dziećmi i tworzyć bezpieczną przestrzeń i przyjazną atmosferę do dziecięcej zabawy.

Nie stronimy od nudy. Często to ona właśnie jest źródłem głębokich i ważnych przemyśleń i uruchomienia własnych pokładów motywacji. 

 

zimowisko lasProjekt pn. „Zimowa Wioska Bullerbyn” to przede wszystkim:

 • czas dla dzieci, na zabawy, te na dworze i te w domu,
 • wspólne chwile, podczas których będziemy się bawić, grać i rozmawiać i wymyślać nowe zabawy,
 • czas w otoczeniu mądrych dorosłych, uważnych na dziecięce uczucia i widzenie świata,
 • wieczorne kręgi, dzięki którym dzieci zdobywają umiejętności psychospołeczne potrzebne do skutecznego i  bezprzemocowego porozumiewania się z rówieśnikami i dorosłymi.
 • każdy w Bullerbyn może czuć się na swoim miejscu i być aktywny na tyle na ile tego potrzebuje. Granicą jest tu jedynie wzajemny szacunek i zrozumienie.

 

TERMINY I MIEJSC20160109_090335E

 • I Turnus:  14 – 20.01.2018 (2 miejsca dla chłopców)
 • II Turnus: 21 – 27.01.2018

Zakwaterowanie:  ul. Warszawska 14, 05-555 Świętochów k. Tarczyna, w Niepublicznej Placówce Oświatowo-Wychowawczej “Wioska Bullerbyn” – zobacz na mapie

 

WYCHOWAWCY

Największą wartością w Fundacji Bullerbyn są relacje oparte na wzajemnym szacunku i zaufaniu. Nasi wychowawcy pracują rozumiejąc, szanując i uwzględniając potrzeby dzieci i rodziców. Ukończyli Akademię Wychowawców Bullerbyn – roczny program współczesnej pedagogiki. Stale się rozwijają i korzystają z superwizji. Wspierają dzieci w rozwoju poprzez tworzenie przestrzeni do swobodnej zabawy i towarzyszenie im w wyzwaniach, bez ocen, bez nagród i kar.   Sprawdzili się już przy innych projektach Fundacji, np.:  letnia Wioska Bullerbyn.

PŁATNOŚCIzimowisko ferie

ZIMOWA WIOSKA BULLERBYN to działanie statutowe odpłatne, co oznacza, że całość przychodu jaki Fundacja uzyska dzięki odpłatnościom,  przeznaczamy na pokrycie jego kosztów.

Cena 1380 zł obejmuje:

 • zakwaterowanie w domu,
 • 5 domowych posiłków od firmy cateringowej (śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja),
 • opiekę doświadczonych wychowawców Bullerbyn,
 • ubezpieczenie NNW,
 • udział w programie “Zimowa Wioska Bullerbyn 2018”,

Podopiecznym Fundacji, którzy brali udział w jednym z poprzednich działań Fundacji Bullerbyn – letnich, zimowych, unschooling, przysługuje dofinansowanie 100 zł.

Projekt dofinansowywany jest również z innych źródeł, w tym ze środków, które nam przekazujecie z 1%. Organizacja tak rozbudowanego przedsięwzięcia jest bardzo kosztowna. Dziękujemy Wam za zaangażowanie się w rozwój projektu Wioska Bullerbyn i wspieranie go również finansowo.

ZAPISY

[FORMULARZ ZGŁOSZENIA UDZIAŁU ON-LINE]

(Uwaga! Jeśli dany turnus się nie wyświetla, oznacza to, że nie ma na nim miejsc)

ZASADY REZERWACJI W PROJEKCIE ZIMOWA WIOSKA BULLERBYN (ZWB18)

 1. W celu aktywowania rezerwacji udziału w działaniu “Zimowa Wioska Bullerbyn” należy wypełnić ZGŁOSZENIE UDZIAŁU ON-LINE
 2. Zgłoszenia przesyłane w innej formie niż formularz zgłoszeniowy on-line nie umożliwiają rezerwacji miejsca w działaniu.
 3. Miejsca rezerwowane są według kolejności zgłoszeń i dostępności miejsc.
 4. Przyjęcie zgłoszenia jest potwierdzane automatyczną informacją zwrotną, która zostanie przesłana na podany w zgłoszeniu adres e-mail.
 5. W ciągu 3 dni roboczych od wypełnienia formularza, na podany w nim adres mailowy, zostanie przesłane potwierdzenie rezerwacji lub w przypadku braku miejsca rozwiązanie alternatywne.
 6. Rezerwacja jest aktywna przez 3 dni (liczone od dnia wysłania przez Fundację potwierdzenia rezerwacji), podczas których należy dokonać wpłaty zaliczki w kwocie 500 zł za 1 udział na konto Fundacji 32 1140 2004 0000 3702 7671 1247 mBank.
 7. W przelewie należy podać: imię, nazwisko dziecka,  ZWB18 i numer ID podany w potwierdzeniu rezerwacji  (np. Jan Iksiński ZWB18, ID 7074060003571).
 8. Prosimy o terminowe wpłaty. W przypadku braku wpłaty zaliczki w ciągu 3 dni rezerwacja automatycznie wygasa a na zwolnione miejsce zapraszamy osoby z listy rezerwowej.
 9. W przypadku braku miejsca w wybranym przez Państwa terminie, Fundacja aktywuje rezerwację w terminie wybranym jako alternatywny, jeśli będą w nim dostępne miejsca.
 10. Pełna rezerwacja uczestnictwa w projekcie ważna jest od daty dokonania przelewu zaliczki. O zaksięgowaniu zaliczki na koncie Fundacji informujemy emailem przesyłanym na adres podany w formularzu rejestracyjnym.
 11. Pozostałą kwotę należy wpłacić najpóźniej na 45 dni przed datą rozpoczęcia turnusu:
 • turnus I  – do 30. listopada 2017
 • turnus II – do 7. grudnia  2017

Nieuiszczenie całości opłaty w terminie oznacza rezygnację z udziału w Działaniu a Fundacji przysługuje prawo do dokonania potrąceń (zgodnie z OWU pkt 4.6).

Istnieje również możliwość skorzystania z Funduszu dofinansowań wypoczynku dla rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej.   Fundusz dofinansowania wypoczynku stanowią środki uzyskane przez OPP w postaci wpłat podatników w ramach 1% od podatku dochodowego  oraz inne środki uzyskane  na rzecz działalności statutowej Więcej informacji  tutaj…

Chcę już teraz wypełnić zgłoszenie!

[FORMULARZ ZGŁOSZENIA UDZIAŁU ON-LINE]

(Uwaga! Jeśli dany turnus się nie wyświetla, oznacza to, że nie ma na nim miejsc)

bałwan zimowiskoFORMULARZ I WAŻNE  DOKUMENTY DO POBRANIA

JESZCZE PRZED WYJAZDEM – CZYLI SPOTKANIE  INFORMACYJNE DLA RODZICÓW

W grudniu (dokładny termin zostanie podany wkrótce)  zapraszamy  rodziców na spotkanie informacyjne.  Porozmawiamy  jak przygotować się na tygodniową rozłąkę oraz jak wytłumaczyć dziecku zimowiskowe zwyczaje, rytm dnia i zasady (np. brak komórek, gier elektronicznych itd.).   
Spotkanie odbędzie się w Warszawie, Al. Wyzwolenia 7.

KONTAKT

W razie pytań  zachęcam do kontaktu.

Joanna Górecka

tel.: 512-759-502 (pon.-pt. 09:00-17:00)
mail: [email protected]