Zimowisko Narciarskie 2015

Dodano: 15 października, 2014r.

Ferie zimowe już niebawem!

Wspominając nasze zimowe szaleństwa na stoku z poprzednich lat i pamiętając jak super było nam  wieczorami bawiąc się ze sobą nawzajem – przedstawiamy Zimowisko Narciarskie z Bullerbyn 2015 i zapraszamy do zapisów.

 

 

Kilka słów o tegorocznym Zimowisku w formie listu od Wujka BłażejaZN14 1 turnus - 48

Ogromnie cieszę się, że już w styczniu znów pojedziemy  na Zimowisko Narciarskie. To już 6. raz będziemy spędzać zimowe ferie w górach bawiąc się i jeżdżąc na nartach! Ale super, że ferie w tym roku tak szybko!

Tym razem opuścimy Beskidy i pojedziemy dalej, choć wcale nie tak bardzo daleko. Zimowiskową gromadką odwiedzimy  słowackie miasteczko Zuberec położone na pograniczu Tatr Zachodnich. Ugości nas tam i nakarmi Pan Marek w niedużym pensjonacie położonym w centrum miejscowości.

 Każdego dnia będziemy będziemy uczyć się i ćwiczyć nasze narciarskie umiejętności na stokach Janovky, Milotin, Spalena. Odwiedzać będziemy również kompleks Oravice gdzie lepiej jeżdżący także znajdą coś dla siebie. To ważne szczególnie dla tych, którzy jadą z nami nie pierwszy raz i już całkiem dobrze radzą sobie na narciarskich stokach.  Po kilku godzinach na stoku przyjdzie jak co roku popołudniowy czas na zabawę i odpoczynek. Wspólnie popuścimy wodzę wyobraźni! Nie mogę się już doczekać jak wieczorami będziemy tańczyć, śpiewać, rozwiązywać zagadki, gotować i bawić się w co tylko dusza zapragnie. Znów w ruch pójdą gry, muzyka, bajki i kolorowe stroje i to co najlepsze czyli wspólnie spędzony czas, który razem zaplanujemy.

Brzmi pysznie!

Wujek Błażej

 

TERMINY

Zimowisko Narciarskie z Bullerbyn 2015 tym razem w terminach:Desktop

I turnus: 18 – 24 styczeń 2015 

II turnus: 25 – 31 styczeń 2015

w słowackim Zuberec.

Chcę już wypełnić zgłoszenie! (brak wolnych miejsc)

 • I turnus Zimowiska Narciarskiego – 18 – 24.01.2015
 • II turnus Zimowiska Narciarskiego – 25 – 31.01.2015

ZUBEREC 

Zuberec,  to niewielkie miasteczko położone na Orawie w północnej części Słowacji zaledwie 30 km od granicy z Polską. Położone w dolinie na pograniczu Tatr zapewnia wyjątkowo dobre warunki narciarskie. Dzięki bliskości stoków o różnej długości oraz poziomie trudności zarówno początkujący jak i lepiej jeżdżący znajdą tutaj coś dla siebie.

W pobliżu Zuberca (ok. 15 minut skibusem) znajduje się duży kompleks narciarski Oravice. Są tam całkiem długie trasy o różnym stopniu trudności oraz wyciągi krzesełkowe i orczykowe. Jest tam również kompleks basenów termalnych, który jest naszym planem B na niepogodę lub dodatkową atrakcją, chociaż o brak śniegu w tym miejscu raczej nie musimy się martwić.

 

 

Desktop2

PENSJONAT

Penzion POD KÝČEROU Marek Jandura, Roháčska 114, 027 32 Zuberec.

Podczas Zimowiska zamieszkamy u Pana Marka. Cały jego dom będzie tylko do naszej dyspozycji.

Dzieci zakwaterujemy w przyjemnych pokojach 2, 3, 4 lub 5 osobowych z łazienkami.

Narty będziemy trzymać w narciarni, a posiłki jeść będziemy w dużej sali na parterze, która wieczorami zamieni się w nasze zabawowe królestwo.

UCZESTNICY

Do udziału w Zimowisku Narciarskim zapraszamy  dzieci od 6 do 12 roku życia.

Dysponujemy miejscami dla 26 dzieci w każdym tygodniu.

Na Zimowisko z dziećmi pojedzie 4 wychowawców, którymi oczywiście będą Wujkowie oraz Ciocie z Bullerbyn.
Na stoku zajmie się nami także instruktor. Nad całością czuwać będę ja, czyli Wujek Błażej, a wychowawcy będą pracować pod opieką superwizora.

DOJAZD

Jak co roku z Warszawy na Zimowisko pojedziemy pociągiem, aby pod koniec naszej trasy przesiąść się do autokaru. Z naszych doświadczeń wynika, że podróż pociągiem zajmuje zdecydowanie mniej czasu i jest bardziej komfortowa dla dzieci. Cięższe bagaże oraz sprzęt narciarski będziemy chcieli przewieźć osobno. Wyjazd w niedzielę, a powrót w sobotę wieczorem. Z dokładnymi godzinami i planem naszej podróży czekamy na zimowy rozkład jazdy PKP, także mogą tu jeszcze nastąpić zmiany.

Uwaga! Każde dziecko biorące udział w Zimowisku musi posiadać ważny paszport lub dowód osobisty!

PROGRAM

Codziennie rano po śniadaniu szykujemy sobie drugie śniadanie
i wyruszamy na stok. Jeździć będziemy każdego dnia od godziny 10 do 15 pod opieką instruktora i wychowawców. Wytrawni śmigacze pojadą troszkę wyżej, a na mniejszych stokach trenować będą ci, którzy założą w tym roku pierwszy raz narty na nogi. Podczas jazdy nie zapomnimy oczywiście, o zabawie i o odpoczynku przy ciepłej herbacie. Po nartach w pensjonacie czekać na nas będzie pyszny obiad, po którym:

PROGRAM ZIMOWYCH WIECZORÓW DZIECI Z BULLERBYNZN14 2 turnus - 119

czyli o zaletach bycia razem i o radościach swobodnej zabawy.

Ta formuła sprawdza się świetnie. Dlatego jej nie zmieniamy. Doceniamy wagę wspólnej spontanicznej zabawy i tego co po prostu dzieje się między dziećmi, gdy żyją razem, są  w różnym wieku, mają różne zainteresowania i potrzeby.

Chcemy zadbać o to, by to dzieci razem z wychowawcami zaplanowały swoje popołudniowe zabawy.
Nie wyręczamy… Przecież to oni (dzieci i wychowawcy) najlepiej wiedzą co w danym momencie jest dla nich interesujące i warte poznania.

Dlatego podczas naszych wspólnych wieczorów na zimowisku, chcielibyśmy przede wszystkim razem się bawić.

Nie planujemy specjalnych zajęć tematycznych, ćwiczeń, warsztatów czy sztywno zaplanowanego programu, w którym często brak miejsca na spontaniczność i swobodę. Nasi wychowawcy mają mnóstwo pomysłów na zabawy, zajęcia, wszelkie aktywności. Będziemy inspirować do nich dzieci, zachęcać i proponować wiele ciekawych możliwości, ale o tym, w którą dokładnie stronę pójdą nasze działania dowiemy się dopiero w momencie, gdy je rozpoczniemy. Chcemy pozwolić sobie na spontaniczność i swobodną zabawę razem z dziećmi. Z naszych doświadczeń wynika, że otwartość na działania grupy, elastyczność, pasja i uważność na potrzeby dzieci pozwala stworzyć najlepszą zabawę.

Chcemy pozwolić dzieciom na kreatywność, zachęcać je do nieszablonowego  myślenia i poznawania świata przez zabawę. Zadaniem naszych wychowawców jest inspirować, towarzyszyć w zabawie, wspólnie poznawać otaczający świat oraz dbać o to, by każdy czuł się dobrze i bezpiecznie.

ZIMOWISKO Z BULLERBYN TO:

ZN14 2 turnus - 028

 • mnóstwo czasu na szusowanie po ośnieżonych stokach Zubereca i okolic, gdzie każdego dnia uczymy się jeździć na nartach pod okiem instruktora i bullerbynowych wychowawców
 • zabawy na śniegu i gry terenowe na nartach, które urozmaicą czas spędzany na stoku;
 • wspólne bullerbynowe wieczory, podczas których będziemy się bawić, rozwijać naszą kreatywność, zainteresowania i chęć do poznawania świata;
 • zabawy oraz wieczorne kręgi, dzięki którym zdobywamy umiejętności psychospołeczne potrzebne do skutecznego i bezprzemocowego porozumiewania się z rówieśnikami i dorosłymi.

Naszą najważniejszą wartością jest szacunek dla innych. Nasi wychowawcy rozumieją potrzeby dzieci i rodziców, są absolwentami Szkoły dla Rodziców i Wychowawców, której program oparty jest na książce autorstwa
A. Faber i E. Mazlish „Jak mówić do dzieci, żeby nas słuchały i jak słuchać żeby do nas mówiły”. Mają wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i sprawdzili się już w projektach Fundacji, m. in. Wioska Bullerbyn. Podlegają stałej superwizji. Przekazują dzieciom umiejętności psychospołeczne nie tylko prowadząc zajęcia, ale przede wszystkim dając im przykład własną postawą.

*Opiekę nad właściwą realizacją programu psychoedukacyjnego sprawuje zespół psychologów opracowujących programy merytoryczne Fundacji.

Chcę już wypełnić zgłoszenie! (brak wolnych miejsc)

I turnus Zimowiska Narciarskiego – 18 – 24.01.2015

II turnus Zimowiska Narciarskiego – 25 – 31.01.2015

ZAJĘCIA NA ŚNIEGU

W trakcie zimowiska staramy się spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu.
W ciągu dnia dzieci doskonalą swoje umiejętności narciarskie pod okiem ZN14 2 turnus - 090instruktorów, jeżdżą na nartach z wychowawcami oraz bawią się i odpoczywają. Ważne jest dla nas aby sporą część tego czasu spędzać na nartach. Zależy nam również, aby był to dla dzieci przyjemny czas, urozmaicony zabawami z innymi i przebywaniem w grupie rówieśników.
Każdego pełnego dnia pobytu, oprócz jazdy na nartach i zajęć na stoku z wychowawcami,  dzieci mają zapewnione 2 godziny lekcji  pod okiem instruktorów narciarstwa. Są to osoby z doświadczeniem nie tylko w nauce jazdy na nartach, ale również potrafiące prowadzić takie zajęcia dla dzieci.
Czas spędzony na stoku dostosowujemy do warunków pogodowych oraz do potrzeb i możliwości dzieci. Obserwujemy jak dzieci się czują oraz rozmawiamy z nimi, by wiedzieć, czego potrzebują. Zachęcamy do nauki jazdy i do zabawy na śniegu. Potrafimy też wyczuć gdy dzieci potrzebują więcej odpoczynku. Zabieramy ze sobą sanki, „jabłuszka”, opony, łopatki, wiaderka i inne akcesoria do zabawy na śniegu.
Dzięki temu elastycznie dopasowujemy zajęcia, tak aby odpowiadały one aktualnym potrzebom grupy.

 

OPŁATY

Pełna opłata za uczestnictwo w zimowisku, w tym za karnety narciarskie! i transport! wynosi  1790 zł i obejmuje**:

 • zakwaterowanie w kameralnym pensjonacie w Zuberec,
 • trzy posiłki dziennie: śniadanie, obiad, kolacja,
 • wspólny przejazd z Warszawy do Zuberec oraz powrót,
 • karnety narciarskie na trasy w Zuberec i okolicy,
 • naukę jazdy na nartach,
 • opiekę wykwalifikowanych wychowawców z Bullerbyn,
 • zajęcia psychoedukacyjne,
 • wieczory bullerbynowe,
 • ubezpieczenie NNW,
 • udział w Spotkaniu Śniegówkowym przed zimowiskiem.

** Podana wyżej opłata może ulec zmianie w przypadku znaczących zmian kursu euro w okresie przed rozpoczęciem zimowiska.

Działanie Zimowisko Narciarskie z Bullerbyn jest projektem non – profit. Oznacza to, że 100 proc. Waszych wpłat pokrywa 100 proc. kosztów związanych z jego organizacją.

Rezerwacja jest zagwarantowana po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego i wpłacie zaliczki rezerwacyjnej w wysokości 500 zł za osobę.

Zaliczkę należy wpłacić  nie później niż w ciągu 8 dni, licząc od dnia otrzymania potwierdzenia o dokonaniu rezerwacji. Brak wpłaty w tym terminie powoduje automatyczne wygaśnięcie rezerwacji.

Wpłata pozostałej kwoty następuję najpóźniej na 45 dni przed datą rozpoczęcia turnusu – I turnus do 4 grudnia 2014r., II turnus do 11 grudnia 2014r.

Nasi Podopieczni, którzy brali już udział w poprzednich działaniach statutowych Fundacji Bullerbyn mogą skorzystać
z dofinansowania:

 • 50 zł – podopiecznym Fundacji, którzy brali udział w jednym z poprzednich działań Fundacji Bullerbyn (letnich, zimowych, unschooling)
 • 100 zł – podopiecznym Fundacji, którzy brali udział w dwóch (lub więcej) poprzednich działaniach Fundacji Bullerbyn (letnich, zimowych, unschooling)

Uwaga! Dofinansowanie dotyczy udziału całej rodziny w projekcie. Zatem obejmuje również udział dziecka, które w prawdzie przyjeżdza do Bullerbyn po raz pierwszy, lecz jego rodzeństwo i rodzice uczestniczyli wcześniej w projekcie Wioska Bullerbyn w ramach wyjazdów letnich, zimowych lub unschoolingu. Do uzyskania dofinansowania nie upoważnia udział w pozastatutowych działaniach Fundacji takich jak np. Lato w Mieście, Zima w Mieście, usługi Poradni Bullerbyn.

Istnieje również możliwość skorzystania z Funduszu dofinansowań wypoczynku dla rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej.

 Fundusz dofinansowania wypoczynku stanowią środki uzyskane przez OPP w postaci wpłat podatników w ramach 1% od podatku dochodowego  oraz inne środki uzyskane  na rzecz działalności statutowej Więcej informacji tutaj…

Rezerwacja udziału w projekcie oznacza akceptację Ogólnych Warunków Uczestnictwa oraz Regulaminu działania Zimowisko Narciarskie
z Bullerbyn 2015.

Chcę już wypełnić zgłoszenie! (brak wolnych miejsc)

I turnus Zimowiska Narciarskiego – 18 – 24.01.2015

II turnus Zimowiska Narciarskiego – 25 – 31.01.2015

ŚNIEGÓWKA ADAPTACYJNA

10 stycznia 2015 roku zapraszamy wszystkie dzieci, które wezmą udział w Zimowisku SAM_0532oraz ich rodziców do wspólnego spotkania jeszcze przed wyjazdem.

Spotkanie odbędzie się w Warszawie przy Al. Wyzwolenia 7.

Zależy nam na tym, by dzieci i wychowawcy mogli spotkać się wcześniej oraz żebyście Wy (Rodzice) mogli znaleźć odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Nasze doświadczenie wskazuje, że udział w spotkania pomaga całej rodzinie przygotować się do wyjazdu oraz sprawia, że rozstanie z rodzicami jest dla dziecka łatwiejsze.

Ważne dla nas jest:

 • spotkanie w całym gronie bullerbynowej społeczności dzieci i dorosłych,
 • integracja z rówieśnikami i poznanie wychowawców,
 • ustalenie w jaki sposób do czasu wyjazdu poszerzamy samodzielność dziecka: ubieranie, jedzenie, rozpoznawanie swoich rzeczy, proszenie o pomoc, zgłaszanie potrzeb – gdy coś przeszkadza, jest mokre, niewygodne czy doskwiera tęsknota…
 • przygotowanie do tygodniowej rozłąki – dzieci bez rodziców a rodzice bez dzieci,
 • porozmawianie o tym w jaki sposób wytłumaczyć dziecku zimowiskowe zwyczaje, rytm dnia i zasady (np. brak komórek, gier elektronicznych itd.),
 • zadbanie o Wasze dobre samopoczucie i pewność, że oddajecie dzieci w dobre ręce,
 • doświadczenie na własnej skórze, że współtworzenie dobrych warunków rozwoju dla dzieci to wspólna sprawa
  i wspólna praca przed wyjazdem.”

WYPOŻYCZANIE SPRZĘTU NARCIARSKIEGO

Opłata za udział w projekcie nie obejmuje kosztu wypożyczenia sprzętu narciarskiego. Dzieci, które nie posiadają własnego sprzętu będą mogły wypożyczyć go na miejscu w Zeberec. Koszt kompletu narciarskiego (narty, buty, kaski ew. kijki) na cały pobyt wynosi 25 euro  (kwotę tę prosimy przekazać w kopercie opiekunowi grupy w dniu wyjazdu).
Prosimy nie przelewać tej kwoty na konto Fundacji przy opłacie za udział w zimowisku
Podany koszt wypożyczenia sprzętu dotyczy sytuacji gdy, w każdym turnusie wypożyczymy conajmniej 10 kompletów sprzętu. Koszt wypożyczenia może ulec zmianie w zależności od liczby dzieci, które będą potrzebować sprzętu. Będziemy zbierać zgłoszenia dotyczące zapotrzebowania na sprzęt i w kolejnym kroku przekażemy informację o dokładniej wysokości kwoty potrzebnej na jego wypożyczenie.

 

WAŻNE DOKUMENTY

Ogólne Warunki Uczestnictwa

Regulamin Zimowiska Narciarskiego z Bullerbyn 2015

Karta Kwalifikacyjna Wychowanka NPOW Wioska Bullerbyn

Lista zimowego ekwipunku

Wypełnij zgłoszenie udziału w Zimowisku! (brak wolnych miejsc)

I turnus Zimowiska Narciarskiego – 18 – 24.01.2015

II turnus Zimowiska Narciarskiego – 25 – 31.01.2015

KONTAKT

W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub za pomocą poczty elektronicznej.

Błażej Puziak

e-mail: [email protected]

tel. 504 603 257