Zimowisko Bullerbyn 2018, Camparosso (Włochy)

Zimowisko Bullerbyn dla dzieci w wieku od 10 do 14 lat, Camparosso, Włochy

Zaproszenie na Zimowisko w Camparosso w formie listu od Wujka Maćka.

Witajcie! W tym roku znów ja, czyli wujek Maciek chciałbym zaprosić was na kolejne zimowisko. Tym razem będzie się ono odbywało we Włoskim ośrodku Tarvisio. Nie mogę się już doczekać wyjazdu do nowego miejsca razem z wami!

Ośrodek do którego jedziemy,  położony jest we Włoszech w otoczeniu przepięknych Alp Julijskich. W tym miejscu każdy miłośnik zimowego szaleństwa znajdzie coś dla siebie. Trasy po których będziemy szusować są urozmaicone i świetnie przygotowane, narciarzy dookoła jest niewielu a widoki na okolice zapierają dech w piersiach.

Wieczorami będziemy wspólnie bawić się, śpiewać, grać i tańczyć. Jak zawsze, nie nastawiamy się na z góry zaplanowany program. To od dzieci i wychowawców będzie zależało, jak spędzą zimowiskowe wieczory. To wspaniałe doświadczenie tworzyć coś razem, z poszanowaniem potrzeb, emocji oraz decyzji swoich i innych ludzi.

Już nie mogę się doczekać!

Wujek Maciek
Zimowisko z Bullerbyn dla dzieci w wieku 10 -14 lat  po raz pierwszy odbędzie się we Włoszech w miasteczku Camporosso, w terminie

od 19 stycznia do 28 stycznia 2018

 

Camporosso
Camorosso znajduje się na styku trzech państw: Włoch, Austrii i Słowenii. Aby do niego dotrzeć wystarczy przejechać niewiele więcej niż 1000 km.  Trasy narciarskie rozciągają się na wysokości od 800 do ok. 1800 m n.p.m. W sumie 18 tras, 11 wyciągów krzesełkowych, 4 wyciągi taśmowe i 2 kolejki gondolowe. Daje to w sumie około 33 km tras narciarskich, w tym 9 km czarnych bardzo trudnych, 10 km czerwonych trudnych i 14 km niebieskich łatwych.  Być może dla wytrawnego narciarza wydaje się, że jest ich zbyt mało ale trasy są urozmaicone i świetnie przygotowane.

 

 

HOTEL
Hotel Spartiacque
Via Valcanale, 12 Fraz. Camporosso
(UD) 33010
Telefon: +39.0428 63040
E-mail: [email protected]
www.hotelspartiacque.com  

Miejscem naszego pobytu będzie hotel Spartiacque, od 30 lat zarządzany przez jedną rodzinę.
Hotel posiada wygodne pokoje z łazienkami. Posiłki będziemy jeść wspólnie w jednej sali, którą również będziemy mogli wykorzystywać do naszych wspólnych zabaw.

Do trzymania nart przeznaczona jest narciarnia, a oprócz tego w hotelu znajdować się będzie restauracja, sala wypoczynkowa oraz mini-club dla dzieci

 

Wszyscy razem wyjedziemy z Warszawy, a także każdego dnia razem będziemy jeździć na stok. Wspólnie poszalejemy na samym stoku, a zajęcia z instruktorami będziemy mieli w mieszanych grupach, zależnych od poziomu umiejętności.

UCZESTNICY

Do udziału w Zimowisku z Bullerbyn we Włoszech zapraszamy dzieci od 10 do 14 roku życia,
Dysponujemy miejscami dla 39 dzieci.

KADRA
W kadrze będzie 6 wychowawców – Wujkowie i Ciocie z Bullerbyn. Nad całością czuwać będę ja, czyli Wujek Maciek, a wychowawcy będą pracować pod opieką superwizyjną Magdaleny Kidoń.

Największą wartością w Fundacji Bullerbyn są relacje oparte na wzajemnym szacunku i zaufaniu. Nasi wychowawcy pracują rozumiejąc, szanując i uwzględniając potrzeby dzieci i rodziców. Ukończyli Akademię Wychowawców Bullerbyn – roczny program współczesnej pedagogiki. Stale się rozwijają i korzystają z superwizji. Wspierają dzieci w rozwoju poprzez tworzenie przestrzeni do swobodnej zabawy i towarzyszenie im w wyzwaniach, bez ocen, bez nagród i kar.

Skąd to wiemy? Sprawdzili się już przy innych projektach Fundacji, m. in. letnia Wioska Bullerbyn.

 

PROGRAM
Codziennie rano po śniadaniu z przyszykowanym przez siebie prowiantem wyruszamy na stok. Jeździmy na stoku od godziny 10:00 do 15:00 pod opieką instruktora i wychowawców. Wytrawni śmigacze pojadą troszkę wyżej, a na mniejszych stokach trenować będą ci, którzy założą w tym roku pierwszy raz narty lub deski na nogi. Podczas jazdy nie zapominamy o zabawie i odpoczynku przy ciepłej herbacie. Po szaleństwach na stoku w pensjonacie czeka na nas pyszny obiad, po którym…

 

PROGRAM ZIMOWYCH WIECZORÓW DZIECI Z BULLERBYN
czyli o zaletach bycia razem i o radościach swobodnej zabawy.
Ta formuła sprawdza się świetnie. Dlatego jej nie zmieniamy. Doceniamy wagę wspólnej spontanicznej zabawy i tego co po prostu dzieje się między dziećmi, gdy żyją razem, są w różnym wieku, mają różne zainteresowania i potrzeby.
Ch
cemy zadbać o to, by to dzieci razem z wychowawcami zaplanowały swoje popołudniowe zabawy.
Nie wyręczamy… Przecież to oni (dzieci i wychowawcy) najlepiej wiedzą co w danym momencie jest dla nich interesujące i warte poznania.
Dlatego podczas naszych wspólnych wieczorów na zimowisku, chcielibyśmy przede wszystkim razem się bawić.
Zależy nam na zachowaniu miejsca na spontaniczność i swobodę. Nasi wychowawcy mają mnóstwo pomysłów na zabawy, zajęcia, wszelkie aktywności. Zamierzamy inspirować, zachęcać i proponować, otwierać ciekawe możliwości, ale o tym, w którą dokładnie stronę pójdą nasze działania dowiemy się dopiero w momencie, gdy je rozpoczniemy. Z naszych doświadczeń wynika, że otwartość na działania grupy, elastyczność, pasja i uważność na potrzeby dzieci pozwala stworzyć najlepszą przestrzeń rozwojową dla dziecka.
Zadaniem naszych wychowawców jest inspirować, towarzyszyć w zabawie, wspólnie poznawać otaczający świat oraz dbać o to, by każdy czuł się dobrze i bezpiecznie.

ZIMOWISKO BULLERBYN TO:

 • mnóstwo czasu na szusowanie po ośnieżonych stokach Tarvisio i okolic, gdzie każdego dnia uczymy się jeździć na nartach lub snowboardzie pod okiem instruktora i bullerbynowych wychowawców
 • gry i zabawy na śniegu, które urozmaicą czas spędzany na stoku;
 • wspólne bullerbynowe wieczory, podczas których będziemy się bawić, nawiązywać relacje z innymi i czerpać przyjemność z bycia razem w grupie,
 • zabawy oraz wieczorne kręgi, dzięki którym zdobywamy umiejętności psychospołeczne potrzebne do skutecznego i bezprzemocowego porozumiewania się z rówieśnikami i dorosłymi.

*Opiekę nad właściwą realizacją programu psychoedukacyjnego sprawuje zespół psychologów opracowujących programy merytoryczne Fundacji

Czas spędzony na stoku dostosowujemy do warunków pogodowych oraz do potrzeb i możliwości dzieci. Obserwujemy, jak dzieci się czują oraz rozmawiamy z nimi, by wiedzieć, czego potrzebują. Zachęcamy do nauki jazdy i do zabawy na śniegu. Potrafimy też wyczuć, gdy dzieci potrzebują więcej odpoczynku. Zabieramy ze sobą sanki, „jabłuszka”, opony, łopatki, wiaderka i inne akcesoria do zabawy na śniegu. Dzięki temu elastycznie dopasowujemy zajęcia, tak aby odpowiadały one aktualnym potrzebom grupy.

POTRZEBNE DOKUMENTY

Każdy uczestnik Zimowiska musi posiadać komplet dokumentów, które rodzic przekazuję wychowawcy w dniu wyjazdu:

 • Karta kwalifikacyjna dziecka (wkrótce do pobrania)
 • Karta Informacja o dziecku (wkrótce do pobrania)
 • Kserokopia strony ze szczepieniami z książeczki zdrowia.
 • Ważny dowód osobisty lub paszport.
 • Elektroniczna Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) – informacje jak wyrobić kartę tutaj.

Na zimowisko dzieci nie zabierają ze sobą telefonów komórkowych oraz żadnych innych elektronicznych gadżetów. Kontakt telefoniczny z dzieckiem odbywa się przez telefon wychowawcy. Dzieci nie zabierają również kieszonkowego.

OPŁATY

Pełna opłata za uczestnictwo w zimowisku, w tym za karnety narciarskie! i transport! wynosi  3650 zł i obejmuje**:

 • spotkanie integracyjne przed wyjazdem,
 • zakwaterowanie w hotelu w Camporosso,
 • dwa posiłki dziennie: śniadanie i obiadokolacja,
 • wspólny przejazd z Warszawy do Camporosso oraz powrót, codziennie dojazd na stok,
 • karnety na trasy kompleksu Tarvisio,
 • naukę jazdy na nartach lub snowboardzie,
 • opiekę wykwalifikowanych wychowawców z Bullerbyn,
 • zajęcia psychoedukacyjne,
 • wieczory bullerbynowe,
 • ubezpieczenie NNW,
 • ubezpieczenie OC,
 • podstawowe leki

** Podana wyżej opłata może ulec zmianie w przypadku znaczących zmian kursu euro w okresie przed rozpoczęciem zimowiska.

(należy doliczyć dodatkowe  30 euro kieszonkowego w gotówce)

 

Działanie Zimowisko z Bullerbyn jest projektem non – profit. Oznacza to, że 100 proc. Waszych wpłat pokrywa 100 proc. kosztów związanych z jego organizacją.

Rezerwacja jest zagwarantowana po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego i wpłacie zaliczki rezerwacyjnej w wysokości 500 zł za osobę.

Zaliczkę należy wpłacić nie później niż w ciągu 8 dni, licząc od dnia otrzymania potwierdzenia o dokonaniu rezerwacji. Brak wpłaty w tym terminie powoduje automatyczne wygaśnięcie rezerwacji.

Wpłata pozostałej kwoty następuje najpóźniej na 45 dni przed datą rozpoczęcia turnusu –  do 5 grudnia 2017r.

Nasi Podopieczni, którzy brali już udział w poprzednich działaniach statutowych Fundacji Bullerbyn (letnich, zimowych, Świetlica Bullerbyn)  mogą skorzystać z dofinansowania w wysokości 100 zł.

Uwaga! Dofinansowanie dotyczy udziału całej rodziny w projekcie. Zatem obejmuje również udział dziecka, które wprawdzie przyjeżdza do Bullerbyn po raz pierwszy, lecz jego rodzeństwo i rodzice uczestniczyli wcześniej w projekcie Wioska Bullerbyn w ramach wyjazdów letnich, zimowych lub Świetlicy Bullerbyn. Do uzyskania dofinansowania nie upoważnia udział w pozastatutowych działaniach Fundacji takich jak np. Lato w Mieście, Zima w Mieście, usługi Poradni Bullerbyn.

Istnieje również możliwość skorzystania z Funduszu dofinansowań wypoczynku dla rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej.

Fundusz dofinansowania wypoczynku stanowią środki uzyskane przez OPP w postaci wpłat podatników w ramach 1% od podatku dochodowego oraz inne środki uzyskane na rzecz działalności statutowej Więcej informacji tutaj…

Rezerwacja udziału w projekcie oznacza akceptację Ogólnych Warunków Uczestnictwa oraz Regulaminu działania Zimowiska z Bullerbyn 2018.

 

ZGŁOSZENIA    >>> FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY<<<

Aby zgłosić chęć udziału w Zimowisku z Bullerbyn we Włoszech 2018 należy wypełnić formularz zgłoszeniowy online. Po wypełnieniu formularza, na podany w nim adres mailowy, wysłane zostanie potwierdzenie zarejestrowania zgłoszenia.

W ciągu 3 dni roboczych od dnia zgłoszenia na podany w zgłoszeniu adres mailowy wysyłamy informację o dostępności miejsca i jego zarezerwowaniu lub informację o wpisaniu na listę rezerwową.

Pierwszeństwo rezerwacji w tych dniach mają osoby, które brały już wcześniej udział w Zimowisku Narciarskim z Bullerbyn lub Wyprawie Nastolatków z Bullerbyn oraz ich przyjaciele.

ŚNIEGÓWKA ADAPTACYJNA

W grudniu 2017 roku zapraszamy wszystkie dzieci, które wezmą udział w Zimowisku oraz ich rodziców do wspólnego spotkania jeszcze przed wyjazdem.

Zależy nam na tym, by dzieci i wychowawcy mogli spotkać się wcześniej oraz żebyście Wy (Rodzice) mogli znaleźć odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Nasze doświadczenie wskazuje, że udział w spotkania pomaga całej rodzinie przygotować się do wyjazdu oraz sprawia, że rozstanie z rodzicami jest dla dziecka łatwiejsze.

Ważne dla nas jest:

 • spotkanie w całym gronie bullerbynowej społeczności dzieci i dorosłych,
 • integracja z rówieśnikami i poznanie wychowawców,
 • ustalenie w jaki sposób do czasu wyjazdu poszerzamy samodzielność dziecka: ubieranie, jedzenie, rozpoznawanie swoich rzeczy, proszenie o pomoc, zgłaszanie potrzeb – gdy coś przeszkadza, jest mokre, niewygodne czy doskwiera tęsknota…
 • przygotowanie do tygodniowej rozłąki – dzieci bez rodziców a rodzice bez dzieci,
 • porozmawianie o tym w jaki sposób wytłumaczyć dziecku zimowiskowe zwyczaje, rytm dnia i zasady (np. brak komórek, gier elektronicznych itd.),
 • zadbanie o Wasze dobre samopoczucie i pewność, że oddajecie dzieci w dobre ręce,
 • doświadczenie na własnej skórze, że współtworzenie dobrych warunków rozwoju dla dzieci to wspólna sprawa
  i wspólna praca przed wyjazdem.

WAŻNE DOKUMENTY DO PRZECZYTANIA

KONTAKT

W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub za pomocą poczty elektronicznej.

Maciej Komar
e-mail:[email protected]