Zimowe Smaki Bullerbyn – kameralne zimowisko pod Warszawą

Dodano: 19 listopada, 2014r.

Zimowe Smaki Bullerbyn – kameralne zimowisko 40 km od Warszawy

 Już trzeci raz zapraszamy dzieci na  kameralne ferie zimowe w Wiosce Bullerbyn w Świętochowie koło Tarczyna.

W nielicznym gronie, w przytulnym domu zamieszka 20 dzieci.  Krótkie zimowe dni w pełni wykorzystamy na zabawy w śniegu, spacery i  figle na świeżym powietrzu. Będziemy biegać, rzucać się śnieżkami i lepić bałwany. Zobaczymy, jak wygląda zima na wsi, zajrzymy do lasu i poszukamy tropów zwierząt na śniegu. A gdy zapadnie zmrok, rozpalimy ognisko i popatrzymy, jak iskry lecą do gwiazd…

Cookies Fresh Out of the OvenA kiedy już nosy nam się zaczerwienią, wrócimy do ciepłego domu, a tam…  przy piecu, a w zasadzie przy piekarniku, zamienimy się w kuchcików i kucharzy! I będziemy kroić, mieszać, wąchać i piec, a także  i smakować własnoręcznie zrobione ciasteczka, pizzę, sałatki i inne pyszności!  Ach, już sobie wyobrażam jak będzie pachnieć nasz dom!

A wieczorami będziemy pić aromatyczną zimową herbatę, grać w rozmaite gry, śpiewać, opowiadać i bawić się tak, jak chcemy.

Czekam na ten czas z niecierpliwością…

Do zobaczenia w styczniu!

Joanna Górecka – Ciocia Asia

 

O ZIMOWISKU

Podczas zimowiska dzieci będą mogły wziąć udział w zabawach i zajęciach proponowanych przez Ciocie, jak i realizować własne pomysły. Choć  marzy nam się gotowanie razem z dziećmi i będziemy próbowali zachęcić dzieci do wspólnego kucharzenia, to nie planujemy sztywnego programu, w którym często brak miejsca na spontaniczność i swobodę. Inspiracją do zabaw i wszelkich aktywności będą potrzeby dzieci, a nasze Bullerbynowe Ciocie będą podążać za dziećmi i tworzyć bezpieczną przestrzeń i przyjazną atmosferę do dziecięcej zabawy.

Projekt pn. „Zimowe Smaki Bullerbyn” to przede wszystkim:

 • czas dla dzieci, na zabawy, te na dworze i te w domu,
 • wspólne chwile, podczas których będziemy się bawić, grać, figlować, rozmawiać, wymyślać nowe zabawy, pichcić i smakować,
 • czas w otoczeniu mądrych dorosłych, uważnych na dziecięce uczucia i widzenie świata,
 • wieczorne kręgi, dzięki którym dzieci zdobywają umiejętności psychospołeczne potrzebne do skutecznego i bezprzemocowego porozumiewania się z rówieśnikami i dorosłymi

TERMINY I MIEJSCE2014-03-04-345

I Turnus:  18 – 24.01.2015
II Turnus: 25 – 31.01.2015

Miejsce: “Dom pod Lasem”, ul. Warszawska 10, 05-555 Świętochów zobacz na mapie

 

Chcę już teraz wypełnić zgłoszenie!

>> formularz zgłoszeniowy na zimowisko “Zimowe Smaki Bullerbyn 2015”

 

UCZESTNICY:

Zapraszamy dzieci od 6 do 12 roku życia. Dysponujemy miejscami dla 20 dzieci w każdym tygodniu.

WYCHOWAWCY:

Pojadą z nami 4 wychowawczynie – Ciocie z Bullerbyn

Największą wartością w Fundacji są relacje oparte na wzajemnym szacunku. Nasi wychowawcy rozumieją potrzeby dzieci i rodziców. Są to osoby, które mają doświadczenie w pracy z dziećmi i współpracowały już przy innych projektach Fundacji, m. in. Wioska Bullerbyn, Zielone Bullerbyn oraz ukończyły Szkołę dla Rodziców i Wychowawców, której program oparty jest na książce autorstwa A. Faber i E. Mazlish “Jak mówić do dzieci, żeby nas słuchały i jak słuchać żeby do nas mówiły“.  Nasi wychowawcy stale się rozwijają i podlegają superwizji. Przekazują dzieciom umiejętności psychospołeczne, nie tylko prowadząc zajęcia, ale przede wszystkim dając im przykład własną postawą.

KOSZT:

1210 zł obejmuje:

 • zakwaterowanie w domu,
 • pyszne, domowe posiłki od firmy cateringowej “Mniam Mniam”,
 • opiekę doświadczonych wychowawców Bullerbyn,
 • udział w spotkaniu adaptacyjno-organizacyjnym,
 • ubezpieczenie NNW,
 • udział w spotkaniu informacyjno – adaptacyjnym w dniu 11 stycznia 2015

REZERWACJA:

Rezerwacja udziału w projekcie oznacza akceptację Ogólnych Warunków Uczestnictwa oraz Regulaminu działania pn.” Zimowe Smaki Bullerbyn 2015”.

Rezerwacja jest zagwarantowana po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego online i wpłacie zaliczki na poczet udziału w projekcie w wysokości 500 zł za osobę. Zaliczkę należy wpłacić nie później niż 8 dni od zgłoszenia. Po tym terminie wstępna rezerwacja wygasa.

Wpłata pozostałej kwoty najpóźniej na 45 dni przed datą rozpoczęcia turnusu (I turnus do 4.12. 2014r., II turnus do 11.12.2014r.).

Nasi Podopieczni, którzy brali już udział w poprzednich działaniach statutowych Fundacji Bullerbyn, mogą skorzystać z dofinansowania:

 • 50 zł – podopiecznym Fundacji, którzy brali udział w jednym z poprzednich działań Fundacji Bullerbyn (letnich, zimowych, unschooling)
 • 100 zł – podopiecznym Fundacji, którzy brali udział w dwóch (lub więcej) poprzednich działaniach Fundacji Bullerbyn (letnich, zimowych, unschooling)

Uwaga! Dofinansowanie dotyczy udziału całej rodziny w projekcie. Zatem obejmuje również udział dziecka, które w prawdzie przyjeżdża do Bullerbyn po raz pierwszy, lecz jego rodzeństwo i rodzice uczestniczyli wcześniej w projekcie Wioska Bullerbyn w ramach wyjazdów letnich, zimowych lub unschoolingu. Do uzyskania dofinansowania nie upoważnia udział w pozastatutowych działaniach Fundacji takich jak np. Lato w Mieście, Zima w Mieście, usługi Poradni Bullerbyn.

Istnieje również możliwość skorzystania z Funduszu dofinansowań wypoczynku dla rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej.

Fundusz dofinansowania wypoczynku stanowią środki uzyskane przez OPP w postaci wpłat podatników w ramach 1% od podatku dochodowego  oraz inne środki uzyskane  na rzecz działalności statutowej Więcej informacji  tutaj…

 

Chcę już teraz wypełnić zgłoszenie!

>> formularz zgłoszeniowy na zimowisko “Zimowe Smaki Bullerbyn 2015”

 

WAŻNE DOKUMENTY DO POBRANIA

 

IMG_3958JESZCZE PRZED WYJAZDEM CZYLI SPOTKANIE ADAPTACYJNO – INFORMACYJNE

W dniu 11 stycznia 2015 r. (niedziela) zapraszamy wszystkie dzieci, które wezmą udział w zimowisku oraz ich rodziców do wspólnego spotkania się jeszcze przed samym wyjazdem. Z naszego doświadczenia wynika, że udział w spotkania pomaga całej rodzinie przygotować się do wyjazdu oraz sprawia, że rozstanie z rodzicami jest dla dziecka łatwiejsze.

Spotkanie odbędzie się w Świętochowie, w  tym samym domu, w którym będzie zimowisko, przy ul. Warszawskiej 10.

Spotkanie adaptacyjno – informacyjne to:

 • integracja z rówieśnikami i poznanie wychowawców,
 • ważne informacje – jak przygotować się na tygodniową rozłąkę – dzieci bez rodziców a rodzice bez dzieci:) oraz jak wytłumaczyć dziecku zimowiskowe zwyczaje, rytm dnia i zasady (np. brak komórek, gier elektronicznych itd.),
 • zadbanie o Wasze dobre samopoczucie i pewność, że oddajecie dzieci w dobre ręce,
 • doświadczenie na własnej skórze, że współtworzenie dobrych warunków rozwoju dla dzieci to wspólna sprawa i wspólna praca przed wyjazdem,

KONTAKT

W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu:

Joanna Górecka
512-759-502 (pon.-pt. 09:00-17:00)
[email protected]