Wychowywanie dziecka wcale nie idzie mi tak gładko – Diagnoza potrzeb dziecka, które zachowuje się niestandardowo. Zapisy zakończone

Dodano: 4 marca, 2014r.

Warsztaty dla rodziców dzieci w wieku wczesnoszkolnym

  • Jeżeli masz wyjątkowe dziecko, które w domu i w szkole zachowuje się niestandardowo…
  • Jeżeli Twoje dziecko często sprawia trudności wychowawcze i/lub przynosi uwagi ze szkoły…
  • Jeśli nie wiesz, jak radzić sobie z trudnymi zachowaniami u swojego dziecka…
  • Jeśli czujesz, że musisz coś zmienić, żeby pomóc swojemu dziecku i sobie…
  • Jeśli chcesz poczuć się jeszcze lepszym rodzicem…

…To te warsztaty są dla Ciebie!

Warsztaty (cykl 7 spotkań) są skierowane do rodziców, którzy zaobserwowali u swoich dzieci niestandardowe zachowania lub otrzymują informacje o takich zachowaniach od nauczycieli lub innych opiekunów dziecka i odczuwają z tego powodu niepokój.

Na spotkaniach będziemy rozmawiać między innymi o tym:

  • Czy moje dziecko zachowuje się inaczej niż inne dzieci w jego wieku?
  • Jakie zachowania mojego dziecka są akceptowalne a jakie nie?
  • Jakie potrzeby mają dzieci i jak je manifestują?
  • Jak pomóc dziecku radzić sobie z trudnościami, jak lepiej adaptować się do oczekiwań społecznych w domu i w szkole?
  • Jak wspierać dziecko z trudnościami?

Zapraszamy osoby chętne, które są zainteresowane pracą nad trudnymi zachowaniami swojego dziecka na cykl 7 spotkań warsztatowych, na których rodzice będą mieli okazję poznać i przećwiczyć sposoby radzenia sobie z trudnymi zachowaniami.

Terminy:

Kolejne spotkania warsztatowe będą odbywały się 1 x w tygodniu, w piątki, w g. 18.00-20.00

Spotkania rozpoczną się po zebraniu grupy, w najbliższym czasie

Miejsce: Warszawa, Al. Wyzwolenia 7

Zapisy: Za pomocą formularza zgłoszeniowego on-line

 

Koszt całego cyklu (7 spotkań): 750zł

Opłatę za udział w zajęciach należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Fundacji Bullerbyn w terminie 8 dni od otrzymania potwierdzenia dostępności miejsca (jednak nie później niż 3 dni przed rozpoczęciem spotkań).

Prowadzące:

Marta Jakubowska – pedagog i pedagog specjalny zajmujący się diagnostyką i terapią osób z Całościowym zaburzeniami rozwojowymi w tym osób z Zespołem Aspergera.

Specjalizuję się w prowadzeniu Treningu Umiejętności Społecznych dla dzieci i młodzieży z CZR (Całościowymi Zaburzeniami Rozwoju) i ADHD oraz wsparciem rodziców w ich kompetencjach wychowawczych.

Ukończyłam  Pedagogikę Ogólną na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia podyplomowe na APS z zakresu Pedagogiki Specjalnej.

Od 10 lat jestem związana z Fundacją SYNAPSIS gdzie zajmuję się diagnozowaniem i terapią osób z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi w tym autyzmu dziecięcego i Zespołu Aspergera. Superwizuję również pracę młodszych terapeutów w I Niepublicznym Przedszkolu Terapeutycznym Fundacji SYNAPSIS.

Specjalizuję się w prowadzeniu zająć Treningu Umiejętności Społecznych  dla dzieci młodzieży oraz grup dla rodziców podnoszących ich kompetencje wychowawcze.

Mama dwóch nastoletnich córek.

W Poradni zajmuję się diagnozą i terapią dzieci z Zespołem Aspergera (ZA) oraz terapią dzieci z nadpobudliwością psychoruchową (ADHD). Prowadzę też konsultacje oraz zajęcia psychoedukacyjne dla rodziców.

Aleksandra Rapacka-Grochala – psycholog

Ukończyłam psychologię na SWPS oraz pedagogikę korekcyjną w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.

Od 2003r. prowadzę terapię dzieci autystycznych, biorę udział w ich diagnozowaniu, współpracuję z rodzicami, jestem autorką programów terapeutycznych. Prowadzę zajęcia indywidualne oraz grupowe z dziećmi z autyzmem, jak również szkolenia dotyczące wiedzy z zakresu autyzmu.

Od lat prowadzę warsztaty dla rodziców z zakresu, jak radzić sobie z trudnymi zachowaniami u dzieci. Swoje doświadczenie i wiedzę pogłębiam biorąc udział w szkoleniach i konferencjach.

Prywatnie – mama trzech synów – Bartosza, Tymona i Antka, interesuję się fotografią, rękodziełem, w wolnych chwilach uwielbiam słuchać muzyki.