Wioska Bullerbyn – wakacje dla dzieci 2013!

600026_10151008509145549_1325208635_n

UWAGA! TA INFORMACJA DOTYCZY WIOSKI BULLERBYN 2013. ZAPISY NA WIOSKĘ BULLERBYN 2014 ROZPOCZNIEMY 10 MARCA.

Wioska Bullerbyn to najfajniejsze wakacje dla dzieci jakie znamy
Mamo, Tato możecie zaufać Bullerbyn myśląc o
pierwszym samodzielnym wyjeździe swojego dziecka.
Będzie tu bezpieczne, otoczone troską mądrych dorosłych, którzy
są uważni na jego uczucia i widzenie świata, a jednocześnie dają przestrzeń do swobodnej zabawy i rozwoju.

Czytaj: poleca psycholog Wojciech Eichelberger

Kiedy? całe wakacje 2013 roku – turnusy jedno i dwutygodniowe
Gdzie? na wsi pod lasem nieopodal Warszawy w indiańskich Tipi albo w przestronnym domu
Dla kogo? dla dzieci od 6 do 12 roku życia

O co tutaj chodzi?

Pierwsze dziecięce wakacyjne rozstanie z domem nie należy do łatwych doświadczeń. Niepokój z nim związany jest naturalny i rozwojowy dla całej rodziny, ale tylko wówczas, gdy przebiega w przyjaznym środowisku. Dlatego wymyśliliśmy Bullerbyn. Wiemy, że nowe wyzwania wymagają czasu adaptacji, że prawo zarówno dziecka jak i rodzica do przeżywania niepokoju z powodu pierwszego dłuższego rozstania jest tak samo ważne jak prawo do wolności.281402_10150330739145549_5775194_n

Zbudowaliśmy Bullerbyn blisko miejsca zamieszkania naszych podopiecznych, by stworzyć warunki łatwego wzajemnego kontaktu i współpracy pomiędzy nami „krewnymi z Bullerbyn” a Wami rodzicami naszych fantastycznych Bullerbynowiczów. Latem w Bullerbyn dzieci mieszkają bez rodziców, dlatego taka ważna jest współpraca i kontakt z Wami. Jesteśmy szczęściarzami bo, udaje nam się tę współpracę przekuwać w partnerstwo a często nawet w wieloletnie przyjaźnie

W Wiosce Bullerbyn cenimy sobie wartość swobodnej zabawy, wartość budowania relacji, życia w zgodzie z rytmem natury, spokoju i spontaniczności. Dzieci i dorośli mieszkają razem tworząc jedną społeczność, w której obdarza się szacunkiem każdą myśl, niezależnie od tego, czy jest ona myślą dorosłego, czy dziecka, ponieważ wszyscy tutaj są pełnowartościowymi ludźmi.

Dzieciom nieco trudniej radzić sobie z nowym, z którym się tutaj stykają, dlatego towarzyszą im dorośli wspierając w rozwijaniu samodzielności i w tym by mogły z satysfakcją korzystać z całego potencjału Wioski Bullerbyn, otaczającej natury, obecności kolegów i koleżanek.

262528_10150333426760549_7055822_n

Wioska Bullerbyn to wyjątkowe miejsce dlatego, że są tu wyjątkowi ludzie. Są otwarci, serdeczni i lubią robić to co robią. Lubią dzieci i chcą się rozwijać po to, by budować dobre, zdrowe relacje z innymi. Dorośli pracujący w Bullerbyn to w większości młodzi ludzie, którzy postawili na swój rozwój osobisty w Bullerbyn. Uczą się uważnego słuchania, obserwowania i towarzyszenia dzieciom w ich swobodnej zabawie i w dokonywaniu własnych odkryć. Rezultatem takiego podejścia jest olbrzymia satysfakcja i poczucie szczęścia.

Warto jednak zaznaczyć, że Bullerbyn nie jest mityczną krainą wielkiej szczęśliwości. Dzieci mogą tutaj doświadczyć realnych konsekwencji swych działań. Bawiąc się i realizując własne pomysły zetkną się również z frustracją konfliktu, czy niepowodzenia. Wszystko to jednak prowadzi do zbudowania poczucia własnej tożsamości i sprawczości. Podczas wieczornych kręgów dzieci opowiadają o swych przeżyciach, sukcesach, ale dzielą się też tym co było niepowodzeniem, bo w Bullerbyn jest również miejsce na popełnianie błędów i korzystanie z wiedzy jaką się z tych błędów czerpie.
W Wiosce Bullerbyn dzieci odzyskują to co im umyka w trakcie roku szkolnego: swobodę działania, czas na zabawę, radość tworzenia, satysfakcję własnych odkryć i szczęście bycia wśród ludzi.

Terminy

 

Miejsce

Jak co roku wakacje dla dzieci z Bullerbyn odbędą się na południowych zielonych okolicach podwarszawskich (ok 40 km od centrum) w Niepublicznej Placówce Oświatowo – Wychowawczej Wioska Bullerbyn.

Wioska Bullerbyn znajduje się we wsi Świętochów koło Tarczyna

UWAGA! W tym roku Wioska Bullerbyn po raz pierwszy w dwóch lokalizacjach.

Wioska Bullerbyn

Dokładny adres: 05 – 555 Świętochów, ul. Warszawska 14

Zerknijcie uważnie na przygotowaną przez nas googlowską mapę dojazdu do Świętochowa, by nie korcił Was gps’owy skrót przez Suchodół, gdzie nie uniknie się przeprawy przez rzekę.
Na mapie Targeo dokładnie widać posesję z domem oraz rzekę, która płynie przez las.

Teren Wioski otoczony jest lasem, łąkami i polami. Duży dom, w którym zamieszkają adepci otaczają dwie osady indiańskich tipi. Jest tu też mała stajenka, w której mieszkają dwa konie, są też bullerbynowe błociarnia i sianiarnia.

Do naszej dyspozycji:

 • ogrodzony 1 ha terenu Wioski Bullerbyn
 • dla najmłodszych dom z łazienkami oraz pokojami osobnymi dla chłopców i dziewcząt
 • dla starszych w dwóch kampusach 10 bullerbynowych tipi z drewnianą podłogą, wewnętrzną ścianką i ozanem (sufit podwieszany) oraz drewnianymi łóżkami i hermetycznymi skrzyniami do przechowywania garderoby; nasze tipi chroni dodatkowo przed deszczem raincap, czyli daszek na szczycie namiotu
 • łazienki kampusowe z osobną częścią dla chłopców i osobną dla dziewcząt (w każdej zawsze ciepła woda, 3 wygodne natryski z wydzieloną przebieralnią, wieszaczkami i siedziskiem, 3 umywalki z widokiem na las, 1 WC)
 • duże namioty zajęciowe chroniące przed deszczemtipi1
 • dostęp do dużego boiska i trawiastego terenu do zabawy
 • stajnia, a w niej 2 hucuły „pod siodło”
 • padok dla koni
 • sianiarnia (miejsce zabaw na sianie)
 • stolarnia
 • dwie duże trampoliny
 • błociarnia (rodzaj wielkiej piaskownicy z bieżącą wodą)
 • biuro projektu Wiosek Bullerbyn
 • zagajnik na posesji i las zaraz za ogrodzeniem a tu leśne strumienie
 • sady oraz gospodarstwa wiejskie sąsiadów, u których często jesteśmy gośćmi

POZNAJ WIOSKĘ BULLERBYN OD ŚRODKA – kliknij aby obejrzeć zdjęcia!

 

Bullerbynowy Sad

 

SONY DSC

Bullerbynowy Sad to drugi kampus Wioski Bullerbyn zlokalizowany również w Świętochowie 600 metrów od dotychczasowej Wioski Bullerbyn.

To miejsce gdzie dzieci podobnie jak dotychczas spędzą wakacje, bawiąc się i odpoczywając, korzystając z otaczającej przyrody i bullerbynowej atmosfery.
Bullerbynowy Sad zlokalizowany jest na rozległej kilkunastohektarowej posesji porośniętej łąkami i lasem. Znajduje się tu rozłożysty dom z tarasem z którego rozciąga się bajeczny widok.

Najpierw jabłonie i grusze, domek na drzewie, łąka a w oddali zarybiony staw i starodrzew mieszanego lasu. W domu z przestronną kuchnią, jadalnią, salą do zabaw i trzema sypialniami (jedna duża dla dziewcząt i dwie mniejsze dla chłopców) na parterze zamieszka dwadzieścioro dzieci na jednotygodniowych turnusach.

Dzieci z Sadu oraz dzieci z Wioski będą się wzajemnie odwiedzać. Do Bullerbynowego sadu ciągnie nas dziki las, wędkowanie i warsztat stolarski, do Wioski biegniemy na konie, do błociarni i oczywiście skakać na trampolinie.
W Bullerbynowym Sadzie w wakacje 2013 roku zorganizujemy tygodniowe turnusy z zakwaterowaniem w domu
Podczas każdego z turnusów w Bullerbynowym Sadzie zamieszka 20 dzieci pod opieką bullerbynowych Cioć i Wujków

Dokładny adres:

Dokładny adres: 05 – 555 Świętochów, ul. Wiosenna 36 (mapka)

W Tarczynie kierujemy się na targowisko. Skręcamy w prawo w ulicę Dobrowolskiego. Mijamy Jeziorzany jadąc cały czas prosto aż dojedziemy do skrzyżowania ze ślepą ulicą. Skręcamy w lewo w ul. Kopernika. Teraz skręcając w prawo dwukrotnie dojedziemy do białego domu z zielonym dachem. To tu. Bullerbynowy Sad.

Do naszej dyspozycji:

SONY DSC

 • przestronny dom z wieloma pokoikami i zakamarkami, w którym zamieszka 20 dzieci,
 • kilkanaście hektarów lasu dookoła,
 • mały staw, być może z rybami,
 • domek na drzewie z prawdziwego zdarzenia,
 • piękna i spokojna weranda,
 • ogromna jurta na wszelakie zabawy i na wypadek deszczu
 • sad,
 • mały zagajnik wyśmienity do zabawy w chowanego,
 • drewutnia,
 • mnóstwo zielonego terenu, przyroda i wiejskie gospodarstwa po sąsiedzku.
 • duża trampolina.

 

Organizacja
Projekt Wioska Bullerbyn obejmuje:
wakacje dla dzieci:

 • najmłodszych, czyli najmłodszych stażem wyjazdowym- mieszkańcy domu; czas trwania – 1 tydzień – turnus adaptacyjny dla dzieci wyjeżdżających samodzielnie pierwszy raz; w domu mieszka 20 dzieci wraz z opiekunami.
 • już szkolnych, które w roku szkolnym 2012/13 uczęszczały do zerówki oraz klas 1 – 6 – mieszkańcy Tipi; czas trwania – 1 lub 2 tygodnie; w tipi mieszka 6 dzieci wraz z opiekunem (dwa podobozy 24 i 36 dzieci – razem 60 dzieci na jednym turnusie). Turnusy jednotygodniowe w tipi rozpoczynamy od 14 lipca.
 • tygodniowe turnusy z zakwaterowaniem w domu w Bullerbynowym Sadzie
 • cykl warsztatów dla rodziców oraz konsultacje indywidualne – dzięki niemu rodzice współpracując z trenerem, wychowawcą i superwizorem wspierają dziecko w Bullerbyn; mogą też wykorzystać zdobytą w ten sposób wiedzę po powrocie do domu (3 dni po 4 godziny w weekendy podczas turnusów dwutygodniowych oraz 2 dni po 4 godziny podczas pobytów jednotygodniowych; warsztaty realizujemy poza ścisłym terenem Wioski)
 • różne aktywności związane z potencjałem Wioski Bullerbyn: zajęcia w stajni wraz z jazdą w siodle po padoku i po lesie, zajęcia bębniarskie, kulinarne, stolarskie, krawieckie i wiele wiele innych wymyślonych przez dzieci korzystających z obecności bullerbynowych mistrzów takich jak Witek Vargas (muzyk i ilustrator), Kinga Kulon (absolwentka ASP z maszyną do szycia), Małgosia Dyrska (architektka zieleni, miłośniczka ogrodów), Agnieszka Kontna (Teatrzyk RazDwaTrzyk). Michał Malinowski (MuMaBaO) i innych
 • Akademię Wychowawców Bullerbyn – roczny staż dla osób chcących rozwijać się w obszarze pracy z dzieckiem. Stażyści i absolwenci stażu są wychowawcami na Wioskach Bullerbyn, dzięki czemu uzyskują adekwatne przygotowanie szkoleniowo-warsztatowe do pracy tutaj.
 • Superwizję pracy wychowawców – codzienna superwizja jest warunkiem i atutem pracy wychowawcy w Wiosce Bullerbyn, dzięki czemu nasi wychowawcy sami będąc wspieranymi mają zasób do wspierania dzieci. Superwizja jest dla wychowawców formą autorefleksji dając możliwość zaobserwowania własnego funkcjonowania i zmiany w kierunku rozwoju, nie jest jednak funkcją kontrolną dla organizatora.

Sukces Bullerbyn ma swoje źródło we wzajemnym zaufaniu, osobistym zaangażowaniu, poczuciu odpowiedzialności i partycypacji wszystkich członków zespołu. Jesteśmy zdania, ponieważ tego doświadczamy, że szacunek zbudowany na zaufaniu wśród dorosłych daje dzieciom siłę budowania ich własnego zdrowego i szczęśliwego świata.

Program Wioski Bullerbyn 2013

185444_10150331570745549_3758245_nStawiamy na korzyści płynące ze swobodnej zabawy. Czy zastanawialiście się czemu tak lubimy „Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren? Dlaczego tak przyjemnie jest nam utożsamić się z Lisą, Olle, Lasse czy Bosse?
Wioska Bullerbyn i jej najbliższe otoczenie to niezwykle inspirująca przestrzeń. Dzieciom i wychowawcy spotykają się tutaj, poznają, wspólnie spędzają czas odpoczywając i bawiąc się. W Bullerbyn nie istnieje żaden grafik zajęć czy program do zrealizowania. Aktywność budzi się ze wzajemnej uważności dzieci i wychowawców. Ważne stają się ziarenka piasku i ruch skrzydeł motyla.

Już dawno zauważyliśmy jak bardzo dzieciaki lubią zabawy w błotnych kałużach. Mogą to być specjalnie stworzone przez nas błociarnie w upalne letnie dni lub też rozległe kałuże w ulewne dni, które też uwielbiamy.
Kochamy konstrukcje na drzewach i zabawy w chowanego, hodowle dżdżownic i zakłady fryzjersko-kosmetyczne na łonie natury, tworzymy autorskie książki kucharskie z własnoręcznych pomysłów, lubimy też leniuchować na hamakach rozwieszonych pomiędzy drzewami w zagajniku, ratujemy maleńkie kocięta znalezione w pobliskim rowie, karmimy króliki i konie – ech cudnie jest!

262951_10150335801285549_2207560_n

Cudnie jest bo w Bullerbyn to dzieci są autorami tego co się tutaj dzieje.

Jedno jest pewne: wiele tu niespodzianek i wzruszeń, zwłaszcza dla nas dorosłych, którzy towarzyszymy dzieciom.

Ważni są dla nas i dzieci, i rodzice. Tworzymy bezpieczne miejsce, gdzie dzieci mogą spędzić wakacje w atmosferze szacunku i zaufania, a wychowawcy obdarzają je uwagą, troską i traktują poważnie.Tego towarzyszenia uczymy się. Wiedza, którą zdobywamy by to robić, nadal się poszerza. Przede wszystkim uczymy się „Jak mówić do dzieci, żeby nas słuchały i jak słuchać, żeby do nas mówiły”.
Nasza praca polega na tym, by przez czas kiedy dzieci są z nami wspierać ich w budowaniu poczucia sprawczości, modelować naszym zachowaniem formy porozumiewania się z innymi ludźmi, pozwalać na doświadczanie nowego i sprawdzanie starego. Nie ma u nas zakazów i nakazów, są za to granice, o których istnieniu czasem trzeba się samemu przekonać. Uczymy się szacunku dla uczuć innych, ale i dla swoich. Jesteśmy uważni na potrzeby drugiego. Dzieci rewanżują się tym samym.

394700_10151104037530549_409342270_nWażne są dla nas emocje, nawet te trudne, zarówno dzieci, jak i rodziców. Każdy może mieć tutaj swoje miejsce, swoje zdanie, prawo do radości i smutków. Tutaj każdy pomysł wart jest obgadania, a każde pytanie warte uwagi, za to nie wszystkie żuki są czarne, a niebo bywa zielone.

Wioska Bullerbyn to miejsce, w którym – tak jak w książce Astrid Lindgren – dzieci w bezpiecznej i przyjaznej przestrzeni uczą się samodzielności i rozwijają potencjał tkwiący w każdym z nich. Miejsce, gdzie wszyscy – i mama, i tata, i dziecko są bardzo ważnymi osobami.

To najważniejsze cechy Wioski Bullerbyn. Cała reszta to tylko narzędzia, acz całkiem atrakcyjne.

Program adaptacyjny

Przewidziany dla najmłodszych stażem bullerbynowiczów. Cykl pobytu przewidziany jest na jeden tydzień ze swoim początkiem w niedzielę i zakończeniem w sobotę. Warunki mieszkaniowe są zbliżone do domowych. 20 dzieci mieszka w jednym domu razem z opiekunami. Obok łóżeczka można postawić lampkę przywieziona z domu, fotografię rodziców, rodzeństwa i pupili. W programie najwięcej jest działań zorientowanych na budowanie więzi w grupie oraz wzmacnianie samodzielności funkcjonalnej. Przywiązujemy dużą wagę do tego by proces rozłąki nie przebiegał gwałtownie. Pomagają w tym zostawione przez Państwa fotografie rodzinne, kalendarzyki i listy. Więcej opowiemy podczas warsztatów przygotowujących do wyjazdu.

Przyjaciele Koni

Program „Przyjaciele Koni” przygotowany przez Alicję Kruszewicz i Ewę Kwiecień obejmuje przede wszystkim oswajanie obaw związanych z kontaktem z dużym zwierzęciem jakim jest koń podczas zajęć pielęgnacyjnych, siodłania, kiełznania i karmienia koni. Dzieci będą miały okazję przyjrzenia się zwierzęciu z bliska, wejścia w kontakt. Sytuacja taka dla wielu dzieci będzie nowa, niekiedy trudna. Będą jednak mogły korzystać z tego kontaktu na miarę własnych potrzeb. Stali kinga (9) (Kopiowanie)bywalcy pewnie już zauważyli, że nie stworzyliśmy w tym roku sekcji jeździeckiej. Konie wraz z ich opiekunami są mieszkańcami Wioski Bullerbyn, więc dzieci będą mogły zaglądać do stajni przez cały dzień i sprawdzać co się tam takiego dzieje. Jeśli zechcą będą mogły osiodłać konia i wyruszyć na spacer po lesie, będą też mogły nauczyć się jazdy konnej na padoku. Czasem pewnie trzeba się będzie umówić na wczesny poranek, żeby wyprowadzić konie na łąkę, czasem trzeba będzie umówić się na swoją kolejkę do siodła. Trzeba będzie włożyć troszkę trudu w to, żeby pojeździć – i dobrze – tak się budzi motywację i pasję.
Nie tworzymy zatem specjalnych grafików, czy godzin dla każdej z grup aby było sprawiedliwie i by zaspokoić oczekiwania wszystkich opłacających sekcję jeździecką osób. To naturalne, że jedne dzieci spędzające wakacje w Wiosce Bullerbyn bardziej interesują się końmi, a inne mniej (niezależnie od naszych rodzicielskich ambicji). To od dzieci oraz możliwości fizycznych koni i instruktorów, będzie zależało ile tego kontaktu będą miały. Jedne pewnie zaangażują się bardziej i często będą obecne w stajni, inne przyjdą parę razy, a jeszcze inne nie będą tego kontaktu w ogóle szukać, inne złapią bakcyla dzięki pasji kolegi – będzie różnie.
Zostawiamy w tym roku do wyboru dzieciom czy i w jakiej formie zechcą zaangażować się i zostać autentycznym „Przyjacielem Koni”.
W związku z taką formą programu „Przyjaciele Koni” udział w nim nie wiąże się w tym roku z dodatkową opłatą. Obecność koni w Wiosce Bullerbyn będzie finansowana z opłat wnoszonych za udział każdego uczestnika.

Zespół

Kadra Bullerbyn (Kopiowanie)Zespół Wychowawców Bullerbyn zmienia się i powiększa – jak co roku.
Z radością spotkamy się znów z Agą Turulą, Anią Pękalą, Olgą Chochłakiewicz, Danusią Loranty, Dorotą Gołębiowską, Moniką Kowalczyk, Karoliną Sałajczyk, Magdą Przymusiałą, Zuzią Ziglińską, Magdą Stępień oraz większością naszych wychowawców, którzy w grudniu ubiegłego roku ukończyli projekt Akademii Wychowawców i których znacie z Wiosek. Większość tych rewelacyjnych ludzi to Wychowawcy z Certyfikatem Bullerbyn. Aby go uzyskać przeszli przez roczny projekt szkoleniowy w Fundacji. Do takiego projektu przystąpili teraz nowi wychowawcy, których rekrutowaliśmy pośród doświadczonych animatorów, harcerzy, studentów i absolwentów uczelni pedagogicznych i psychologicznych. Są wśród nich również młodzi nauczyciele wychowania przedszkolnego.

Superwizję pracy wychowawców i szkolenia w tym roku poprowadzą, znane Wam nasze superwizorki: Agnieszka Stoń (psycholog, trener), Magdalena Kidoń (psycholog, terapeuta Gestalt), Anna Groth (psycholog, terapeuta systemowy). Do zespołu trenerów dołączą specjaliści ze Stowarzyszenia INEIDA (innowacyjna edukacja/szkoły demokratyczne) oraz z Instytutu im. Jana Amosa Komeńskiego (metoda projektów badawczych w edukacji małych dzieci) Nad całością programu szkolenia i superwizji wychowawców czuwa Rada Programowa Fundacji.

Rodzice – Bullerbyn razem współtworzymy – tak jak podczas pierwszej Wioski Bullerbyn w naszym domu w 2007 roku. Wiedzieliśmy, że potrzebujemy wzajemnego wsparcia. Każdy z nas dawał z siebie to co mógł, a dzieciaki czuły, że jesteśmy wspólnotą i twierdzę, że właśnie dlatego dobrze się czuły. Wielu z nas rodziców zostaje w Bullebyn na dłużej – tak jak Małgosia Świderska, Aga Stoń, Magda Kidoń, Ola Sypniewska czy Asia Górecka. Bywa, że nasi wychowawcy dołączają do nas już jako rodzice – tak jak Małgosia Łuczak i Ewa Stasieło 🙂 Bywa, że współpracujemy razem dla dzieci latami tak, jak z Wujkiem Mniam Mniam czy Moniką i Marcinem Kornackimi, którzy wspierają nas poligraficznie. Ale bywa też, że jesteście z nami tylko przez chwilę, w śmiechu, czasem w trudzie. Każda taka chwila cenna i ważna, łącząca nas w trosce o dzieciaki. 394700_10151104037530549_409342270_n

Trenerzy warsztatów dla rodziców – zeszłoroczne rozwiązania sprawdziły się więc znów zamierzamy zaproponować Wam udział w warsztatach o różnej tematyce do wyboru. Warsztaty takie odbywają się tradycyjnie w dniach waszego przyjazdu do Wioski związanego z przywiezieniem, odwiedzinami i odbiorem dzieci. Tak by jedna połowa dnia była poświęcona dzieciakom a druga naszemu rozwojowi indywidualnemu. Warsztaty prowadzą realizatorzy Szkoły dla Rodziców i Wychowawców min Asia Jeżak, Ania Ziglińska, Basia Jagusztyn i Iza Budzyńska.

Nad całością czuwają – Kwatermistrzynie – wspaniałe Ela Felczak, Asia Górecka i Jullia Kłosińska, których troska o nas wszystkich sprawia, że czujemy się tutaj jak w domu.
Fantastycznie rozwinięty przez Olę Sypniewską w zeszłym roku projekt wolontariatu w Bullerbyn poskutkował obecnością wielu wspaniałych z Polski i ze świata. Czekamy z niecierpliwością na Francisa i Mihaelę i na ich przyjaciół z Francji i Mołdawii, czekamy też na wszystkich zaproszonych w ramach nowego projektu koordynowanego przez Asię Górecką i dofinansowanego przez Miasto Stołeczne Warszawę. Wolontariusze będą wspierać Bullerbyn w ogarnięciu jadalni, skarbca, ogólnego ładu i naszego spokojnego snu.

Funkcję kierownika weźmiemy na siebie razem z Marianną Kłosińską, Małgosią Szymańską, Asią Górecką i Błażejem Puziakiem.

Zespół koordynujący tegoroczne przedsięwzięcie od strony organizacyjnej i finansowej. Zarząd Fundacji a w nim Stefania Wilczyńska, Małgorzata Świderska, Marcin Sakowicz, Marianna i Juliusz Kłosińscy. Poszczególne elementy projektu koordynują: Magda Kidoń (organizacja hr i szkoleń dla zespołu), Ania Ziglińska (warsztaty dla rodziców) Agnieszka Stoń (organizacja superwizji) oraz Beata Siekierska (koordynacja majówek adaptacyjnych). Za kierownicą naszego sporego autobusu wspiera mnie Błażej Puziak (koordynujący też projekt wyprawy nastolatków).

Wyżywienie

Kuchnię w Bullerbyn prowadzi smaczny i sprawdzony Wujek mniam-mniam® Jest to firma cateringowa oferująca produkty i usługi wyłącznie dla dzieci. Pracownia spełnia wszelkie wymagania norm europejskich i Państwowej Inspekcji Sanitarnej, ma również wdrożone systemy jakości GHP, GMP i HACCP.

 • W ciągu roku szkolnego współpracuje z 37 przedszkolami zapewniając wyżywienie dla kilkuset dzieci.
 • Potrawy są zdrowe i bezpieczne, zawierają wszystkie niezbędne składniki odżywcze.
 • Przy układaniu jadłospisów kieruje się zasadami żywienia dzieci zgodnie z zaleceniami WHO Światowej Organizacji Zdrowia, Instytutu Żywności i Żywienia oraz Instytutu Matki i Dziecka.
 • Dokłada starań, by jedzenie było apetyczne i przede wszystkim smaczne, tak by niejadki nie musiały chodzić głodne poza domem.
 • Jest elastyczna i dostosowuje menu do indywidualnych potrzeb dzieci dbając o również o te, których zdrowie wymaga diet specjalnych (osobne bezpieczne porcje) takich jak: eliminacyjna (bezjajeczna / bezmleczna / bezpszenna ), hipoalergiczna, diabetyczna, wyznaniowa, wegetariańska, bezglutenowa przy współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Osób z Celiakią i Na Diecie Bezglutenowej.
 • Posiłki przygotowane zawsze ze świeżych produktów (system codziennych dostaw).
 • Współpracuje tylko ze sprawdzonymi, certyfikowanymi dostawcami.IMG_1259 (Kopiowanie)
 • Stosuje produkty wyłącznie markowych firm.
 • Bez technologii przemysłowej.
 • Bez barwników i konserwantów.
 • Posiłki zawsze dowożone na czas i o pełnej gramaturze.
 • Przy układaniu jadłospisów uwzględniane preferencje kulinarne dzieci.
 • Firma kieruje się zasadami racjonalnego żywienia i zdrowym rozsądkiem.

Jemy 5 posiłków dziennie

 • śniadanie
 • II śniadanie
 • zestaw obiadowy (zupa, danie główne, dodatek skrobiowy, dodatek jarzynowy, kompot)
 • podwieczorek
 • kolacja

Majówki adaptacyjne

Planujemy 9 majówek adaptacyjnych w Wiosce Bullerbyn, w maju i czerwcu 2013.

546575_10151152764000549_246427545_nMajówki adaptacyjne to spotkania rodziców i dzieci jadących na tegoroczne Wioski. Są okazją do oswojenia się z miejscem i nawiązania pierwszych znajomości z dziećmi, które również wyjeżdżają latem do Bullerbyn. Dla dzieci jest to czas zabawy z innymi dziećmi i bullerbynowymi ciociami i wujkami. A dla rodziców czas spotkania z superwizorami i możliwość uzyskania odpowiedzi na wszelkie nurtujące ich pytania ( jak przygotować dziecko do wyjazdu oraz jak je wspierać podczas – często pierwszej w jego życiu – wakacyjnej rozłąki).
Na majówce możecie naocznie przekonać się jak będzie wyglądało miejsce wakacyjnego wypoczynku Waszych dzieci, zadać pytania, rozwiać wątpliwości, a także (a może przede wszystkim) zobaczyć, jak Wasze dziecko czuje się w tym miejscu. Takie doświadczenia są namiastką wakacyjnego wyjazdu i zazwyczaj pomagają rodzicom i dzieciom podjąć decyzję, czy Wioski są odpowiednim miejscem na spędzenie wakacji.

Kiedy?

Majówki będą odbywać się w soboty oraz niedziele w maju i czerwcu. Ze względów organizacyjnych majówki będą dedykowane dla poszczególnych turnusów – oznacza to, że na daną majówkę zapraszamy przede wszystkim dzieci jadące na wymieniony turnus (będzie to okazja do zapoznania się dzieci jadących w tym samym czasie). Gdyby jednak okazało się, że termin przypisanej Wam majówki nie jest dla Was dogodny, bądź nie ma już wolnych miejsc (ilość miejsc jest ograniczona, więc tak też może się zdarzyć), zapraszamy na pozostałe majówki (wszystie majówki będą miały taki sam program).

Rezerwacja rusza 5 marca 2013r.
kiedy to opublikujemy linki do formularzy zgłoszeniowych

Zasady rezerwacji WB13

 1. W celu aktywowania rezerwacji udziału w projekcie „Wioska Bullerbyn 2013” należy wypełnić poniższy formularz ZGŁOSZENIE UDZIAŁU WB13 ON LINE
 2. Zgłoszenia przesyłane w innej formie niż formularz zgłoszeniowy ONLINE nie umożliwiają rezerwacji miejsca w Wiosce Bullerbyn.
 3. Przyjęcie zgłoszenia udziału w projekcie jest potwierdzane automatyczną informacją zwrotną, która powinna się pojawić na Państwa monitorze po kliknięciu w przycisk „Prześlij/Submit” znajdujący się w ostatniej pozycji formularza.
 4. W ciągu dwóch dni roboczych od wypełnienia formularza, na podany w nim adres mailowy zostanie przesłane potwierdzenie rezerwacji.
 5. Miejsca w Wiosce Bullerbyn 2013 rezerwowane są według kolejności zgłoszeń za pomocą formularza zgłoszeniowego.
 6. Na podstawie podanych informacji, po sprawdzeniu dostępności miejsca, Fundacja aktywuje rezerwację udziału na okres 8 dni (liczone od dnia wysłania przez Fundację maila potwierdzającego dokonanie rezerwacji miejsca).
 7. Okres aktywacji przeznaczony jest na dokonanie wpłaty na konto Fundacji 85 1440 1101 0000 0000 0687 1046 NORDEA BANK zaliczki w kwocie:
  •  800 zł za 1 udział (w przypadku turnusów 2 tygodniowych)
  • 500 zł za 1 udział (w przypadku turnusów 1 tygodniowych)
 8. W przelewie należy podać imię, nazwisko i wiek dziecka, gminę zameldowania oraz symbol turnusu (np. TURNUS IA DOM)
 9. W przypadku braku miejsca w wybranym przez Państwa terminie, Fundacja aktywuje rezerwację w terminie wybranym jako alternatywny, jeśli będą w nim dostępne miejsca.
 10. Pełna rezerwacja uczestnictwa w projekcie ważna jest od daty dokonania przelewu. O pełnej rezerwacji, czyli o zaksięgowaniu zaliczki na koncie Fundacji informujemy emailem przesyłanym na adres podany w niniejszym formularzu.
 11. Aktywacja niepotwierdzona zaliczką w ciągu 8 dni wygaśnie, a system dokona wykreślenia rezerwacji. Zwolnione w ten sposób miejsce przejdzie do dyspozycji osób z listy rezerwowej.
 12. Dokładne informacje na temat charakterystyki projektu oraz warunków rezerwacji udziału znajdą Państwo na stronie www.bullerbyn.pl
 13. W dniu 4 marca 2013 dla osób, które wypełniły zaklepywajkę” dostępna będzie opcja „przytrzymania” miejsca dla przyjaciół dziecka, poprzez wpisanie danych w odpowiednim miejscu w formularzu. Skorzystanie z tej możliwości powoduje rezerwacje miejsca, dla dodatkowych osób wymienionych w formularzu na okres 3 godzin od momentu przesłania zgłoszenia. W tym czasie rodzice lub opiekunowie prawni dzieci, powinni wypełnić osobne formularze dla dzieci, dla których zostały wcześniej przytrzymane miejsce. Po upływie tego czasu miejsca dodatkowe zostają zwolnione i zajmują je kolejne osoby z listy rezerwowej.
 14. W przypadku chęci udziału w więcej niż jednym turnusie Wioski Bullerbyn, należy zwrócić uwagę, by wybrane turnusy nie występowały bezpośrednio po sobie, ze względu na komfort emocjonalny dziecka.

 

—————————————————————————————————————————————————
UWAGA!
PROSZĘ SIĘ UPEWNIĆ CZY WSZYSTKIE POLA OBOWIĄZKOWE ZOSTAŁY WYPEŁNIONE – TYLKO WÓWCZAS SYSTEM PRZYJMIE ZGŁOSZENIE I NA EKRANIE POJAWI SIĘ AUTOMATYCZNA INFORMACJA O PRZYJĘCIU ZGŁOSZENIA.

Płatności

PROJEKT WIOSKA BULLERBYN realizujemy jako działanie statutowe odpłatne, co oznacza, że całość przychodu jaki Fundacja uzyska dzięki odpłatnościom, które uiszczają podopieczni Fundacji przeznaczamy na pokrycie jego kosztów.

Projekt dofinansowywany jest również z innych źródeł, w tym ze środków, które nam przekazujecie z 1%.
Organizacja tak rozbudowanego przedsięwzięcia jest bardzo kosztowna.
Dziękujemy Wam za zaangażowanie się w rozwój Wiosek Bullerbyn i wspieranie go również finansowo.

Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłacanie zaliczki w wysokości:

 • 800 zł (2 tygodnie)
 • 500 zł (1 tydzień)

na konto Fundacji Bullerbyn:
NORDEA BANK POLSKA S.A.
85 1440 1101 0000 0000 0687 1046

Fundusz dofinansowań do wypoczynku

Fundusz dofinansowania wypoczynku stanowią środki uzyskane przez OPP w postaci wpłat podatników w ramach 1% od podatku dochodowego oraz inne środki uzyskane na rzecz działalności statutowej. Fundusz ten stanowi wydzieloną część środków finansowych przekazanych Fundacji, a jego wysokość określana jest w rocznym planie podziału środków pozyskanych przez Fundację na działalność statutową. Czytaj więcej tutaj…
Jak było wcześniej

Jak było wcześniej

Zapraszamy do obejrzenia lekko tajemniczej fotorelacji z Wioski Bullerbyn 2012
Wioski Bullerbyn 2012 okiem Cioć i Wujków – Tajemnicza Fotorelacja!

oraz pełnej relacji z Wioski Bullerbyn 2011, która odbywała się w innym miejscu niż tegoroczna.
Wioski Bullerbyn 2011 okiem Cioć i Wujków – Fotorelacja!

Dokumenty do pobrania

1. OGÓLNE WARUNKI UCZESTNICTWA W PROJEKCIE WIOSKA BULLERBYN obejmującym wypoczynek podopiecznych i wychowanków NPOW WIOSKA BULLERBYN oraz NPPP BULLERBYN
2. Współpraca z rodzicami.
3. Regulamin działania Wioska Bullerbyn 2013.