„Klatka po klatce” – warsztaty filmu animowanego dla dzieci i młodzieży!

Trwają zapisy do grup. Liczba miejsc mocno ograniczona!


Warsztaty z filmu animowanego to wyjątkowy i inspirujący czas, gdzie trudno o nudę bo tu wszystko może się zdarzyć i wszystko zależy tylko od naszej wyobraźni i środków wyrazu… od pomysłu, dźwięków, muzyki, plasteliny, wycinanki, rysunków, soli, piasku, poprzez farby, lalki, a nawet ludzi! – Tak! – bo zaanimować możemy też samych siebie!

Podczas warsztatów wyjdziemy poza komercyjnego „Disneya” i poznamy całą gamę plastycznych możliwości, środków wyrazu i ożywiania materii. Poznamy różnorodne techniki filmowe i zdecydujemy, która z nich najbardziej pasuje do nas i naszej historii. Nie będziemy ograniczać naszej wyobraźni tylko jedną techniką.

W trakcie zajęć dzieci i młodzież:   

  • będą realizować własne animowane etiudy filmowe
  • poznają wiele różnych technik filmu animowanego
  • poznają podstawy programów graficznych do tworzenia animacji filmowej
  • nauczą się korzystać z potrzebnych sprzętów 
  • nauczą się operowania różnymi technikami plastycznymi,
  • nauczą się tworzyć  ruchome proste gify (obrazki)
  • dowiedzą się jak zbudować napięcie, by ciekawie opowiedzieć historię i zrobić z niej swój filmik

Dzieci poznają język filmu i dowiedzą się co to jest storyboard (same go wykonają), kim jest reżyser, scenograf, operator a także  ujęcie, scena, montaż oraz jaką funkcje w filmie spełnia dźwięk, słowo i muzyka.

Zajęcia dadzą możliwość doświadczenia rozmaitych wrażeń związanych z odkrywaniem świata sztuki,  przechodząc przez różne dziedziny: malarstwo, rysunek czy grafikę. Młodsze dzieci będą mogły zbudować i ożywić ulubiony świat zabawek Lego, Pet shop’ów czy innych ulubionych bohaterów.

Na zajęciach będziemy też łączyć to co analogowe z tym co cyfrowe – na przykład stworzymy prace plastyczne zarówno m.in. tuszem, kredką jak i komputerowo używając tabletu graficznego. Choć nauczymy dzieci korzystać z podstaw programów graficznych i sprzętów komputerowych to podstawą projektów będą również odręczne rysunki, szkice oraz warsztat manualny.

W pierwszym semestrze dzieci poznają techniki filmowe i pracują nad krótkimi filmikami a podczas zajęć w II semestrze osoby kontynuujące mogą zrobić swój dłuższy film.

 

KAMERALNA GRUPA

W procesie tworzenia filmu niezwykle istotna jest współpraca. Dlatego podczas zajęć pracujemy w małych 4-6 osobowych grupkach. Inicjujemy burzę mózgów i inspirujemy się nawzajem. W ten sposób dzieci uczą się odpowiedzialności, pobudzają wzajemnie swoją wyobraźnię, poszukują wspólnych rozwiązań i motywują się wzajemnie. To bardzo ważny etap w pracy nad filmem.

Od uczestników warsztatów nie wymagamy żadnych szczególnych umiejętności poza otwartością, ciekawością, umiejętnością koncentracji i gotowością do pracy w grupie…

TERMINY ZAJĘĆ

W trakcie semestru jesiennego odbędzie się 12 spotkań

  • grupa I – czwartki 16.30 – 18.00 dla dzieci w wieku 7-12 lat 
  • grupa II – czwartki 18.15 – 19.45 dla dzieci w wieku 9-14 lat

 

MIEJSCE

Al. Wyzwolenia 7 (kliknij aby zobaczyć mapę)

OPŁATY

Opłata za semestr: 600 zł 

W cenie:

– 12 zajęć x 90 minut,
– zajęcia w kameralnej grupie
– materiały plastyczne i inne potrzebne do realizacji filmu i budowy scenografii,
– materiały edukacyjne z zakresu animacji,
– możliwość korzystania ze sprzętu potrzebnego do realizacji filmu

ZAPISY

Przeczytaj REGULAMIN ZAJĘĆ

Wypełnij FORMULARZ ZAPISÓW TUTAJ

Kontakt:

Jeśli będziesz miał jakieś pytania zadzwoń 606 289 979
lub napisz na adres: warsztaty-klatkapoklatce@wp.pl

FILMY DZIECI

Tutaj możesz obejrzeć niektóre efekty pracy na naszych zajęciach:

Myszki

Wielka Niedźwiedzica

 

Smok

 

Alicja Witkowska – autorka projektu, prowadząca zajęcia

Reżyser Filmów Animowanych. Z wyróżnieniem ukończyła Liceum Plastyczne w Jarosławiu, a później „Łódzką Filmówkę”. Dyplom „Byłem małym chłopcem” zrealizowany pod opieką artystyczną Piotra Dumały, był wielokrotnie nagradzany i nominowany na różnych festiwalach krajowych i zagranicznych. W 2008r. debiutowała współprodukowanym przez TVP2 średnioetrażowym filmem „Obudź się”
Była asystentem reżysera u Leszka Marka Gałysza przy pełnometrażowym filmie animowanym dla dzieci Tytus Romek i Atomek wśród złodziei marzeń. Współpracowała przy polskiej edycji Ulicy Sezamkowej, m.in. reżyserowała i realizowała czołówkę i przerywniki do programu dziecięcego TVP1 Budzik. Współtworzyła wiele teledysków min. „Oczy szeroko zamknięte”, „Łzy” czy nagrodzony Yachem teledysk „Hej Ruku” zespołu Dzieci z Brodą – Joszko Broda.

Dwukrotna stypendystka Ministra Kultury i Sztuki. Obecnie pracuje nad scenariuszem do swojego nowego pełnometrażowego filmu animowanego pt. „Niby Tu – Niby Tam”. Współpracuje z fundacją ENS – Fundacja na rzecz Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od 2015r pracuje z dziećmi i realizuje z nimi różne kreatywne warsztaty. Jest autorka projektu „Klatka po Klatce” – autorskich warsztatów z realizacji filmu animowanego dla dzieci i młodzieży.