Psychoterapia rodzin z wykorzystaniem metod teatralnych i bajkoterapii – trwają zapisy

Dodano: 25 września, 2014r.

Terapia rodziny może być zarazem czasem twórczej zabawy dostosowanej zarówno do najmłodszych jak i najstarszych uczestników. Korzystanie z wyobraźni, kreatywności, naturalnej u dzieci umiejętności wchodzenia w rolę, daje duże możliwości wprowadzania pozytywnych zmian, eksperymentowania, poznawanie siebie samego i siebie nawzajem.

Wspólna terapia rodziny jest wskazana w sytuacjach trudnych dla całej rodziny – konfliktu, kryzysu, przechodzenia przez trudny etap życia rodziny, ale także wówczas, gdy problem ma jeden z jej członków. Dobrze jest wspornie rozwiązywać problemy dziecka czy z dzieckiem. Towarzyszenie rodziców w terapii dziecku, które przeżywa lęki, niepokoje, problemy szkolne czy też przejawia niepokojące zachowania, pogłębia więzi w rodzinie, pozwala rodzicom lepiej rozumieć dziecko.

Jaka jest formuła zajęć?

Najczęściej spotykamy się z całymi rodzinami (rodzice + dzieci) na spotkania 1,5-godzinne, niekiedy jednak decydujemy się na pracę w diadzie – dziecko + rodzic. Spotkania poprzedza 50-minutowa konsultacja z rodzicami w czasie której ustalamy właściwy sposób pracy.

Terminy:

Terminy ustalamy indywidualnie

Koszt:

  • konsultacja wstępna (tylko rodzice) = 150zł (60min.)
  • sesja rodzinna (cała rodzina) = 200zł (90min.)

Miejsce:

Al.Wyzwolenia 7, Warszawa

Zapisy:

telefonicznie – 517 216 735

Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem rezerwacji i płatności NPPP Bullerbyn.

Prowadząca:

Dagna Ślepowrońska – psycholog, psychoterapeutka z 25 – letnim stażem.

Skończyła kurs ericksownowskiej terapii rodzin, uczyła się psychoterapii Gestalt, dramaterapii oraz dramy stosowanej. Stworzyła autorską metodę pracy terapeutycznej – Metodę Teatru Obrzędowego. Łączy pracę psychologa z działalnością artystyczną – autorka kilku sztuk teatralnych oraz 30 książek dla dzieci.