Majówki adaptacyjne – zapisy na wiosnę 2019

Majówki adaptacyjne to okazja do odwiedzenia i poznania naszej Wioski Bullerbyn jeszcze przed wakacjami!

Zapraszamy Was do naszej Wioski Bullerbyn na jeden dzień, abyście mogli się poznać z innymi dziećmi i rodzicami, pobawić, pobiegać, poskakać, pozaglądać, popytać i porozmawiać o tym jak to będzie już niebawem podczas wakacji.

Chcemy, aby ten czas pozwolił Wam i dzieciom zapoznać się z naszym miejscem oraz abyście mieli możliwość zobaczyć jak Wasze dziecko czuje się u nas. Takie doświadczenia są namiastką wakacyjnego wyjazdu i zazwyczaj pomagają rodzicom i dzieciom podjąć decyzję, czy Wioska Bullerbyn jest odpowiednim miejscem na spędzenie wakacji.

KOGO ZAPRASZAMY NA MAJÓWKI?

 • Rodziny, które planują wyjechać z nami po raz pierwszy – to dla Was zwłaszcza!
 • Rodziny, które nie podjęły jeszcze decyzji o wakacyjnym wyjeździe lub przewidują wyjazd dziecka najwcześniej za rok.
 • Stałych bywalców, którzy się za nami stęsknili
 • Każdego, kto ma ochotę nas poznać

CO BĘDZIEMY ROBIĆ?

Majówkowe spotkania będą trwały ok. 4,5h, w godzinach: 11.00-15.30.
Plan Majówki: 

11.00 – Przyjazd rodziców i dzieci

11.00 – 11.40 Rejestracja i swobodne bycie

11.40 – 12.00 Zabawy integracyjne dla całych rodzin

12.00 – 14.30 Rodzice – spotkanie z superwizorem/ kierownikiem. Dzieci – zajęcia z wychowawcami.

14.30 – 15.30 Wspólne biesiadowanie +  indywidualne rozmowy z superwizorem/kierownikiem/ wychowawcą (wg potrzeb)

Po krótkim czasie wspólnej zabawy z rodzicami,  dzieci wraz z wychowawcami ruszą na podbój Wioski  Bullerbyn – będą wspólnie poznawać teren, bawić się i rozmawiać o tym jak jest na Wiosce latem.

Rodzice natomiast zasiądą w kręgu z naszym superwizorem, aby dowiedzieć się ważnych informacji na temat wyjazdu, procesu adaptacji i tego jak wspierać dziecko podczas wakacyjnej rozłąki. Będzie czas na zadawanie pytań i poruszanie nurtujących spraw.

A po intensywnych działaniach spotkamy się przy wspólnym stole, na biesiadowaniu, które jest naszą majówkową tradycją.

Każda rodzina ma możliwość przywiezienia czegoś smakowitego od siebie, dzięki czemu zawsze uzyskujemy cieszącą nas różnorodność. 
Przywieźcie ze sobą to co lubicie jeść, w ilości wystarczającej na Waszą rodzinę, czym chcecie się podzielić z innymi. Poczujcie się jak u siebie! 🙂 Dużo milej się poznaje i rozmawia w takiej atmosferze.

TERMINY MAJÓWEK

Planujemy organizację spotkań majówkowych w kwietniu, maju i czerwcu. Terminy zostaną podane później. Do osób zapisanych na Wioskę roześlemy informację o zapisach na Majówki.

Którą Majówkę wybrać?   Jako kryterium zapisu przyjmujemy turnus, na który później przyjedziecie na wakacje. Dzięki temu może uda poznać się kilka kolegów/koleżanek, z którymi dziecko będzie potem w grupie.
Jeżeli wybrany termin Wam nie pasuje zapiszcie się na inną Majówkę – każda jest okazją do poznania miejsca oraz klimatu wakacji w Bullerbyn.


CO Z MŁODSZYM RODZEŃSTWEM?

Opieka dla maluchów
Możecie odwiedzić nas całą rodziną i zabrać również młodsze rodzeństwo. W czasie, gdy starsze dzieci będą bawić się z wychowawcami, a rodzice uczestniczyć w spotkaniu z superwizorem, młodsze rodzeństwo może spędzić czas w gronie innych dzieci pod opieką sympatycznej cioci.

Wiek malucha: 3-5 lat
Minimalny wiek malucha to 3 lata. Z naszych doświadczeń wynika, że dzieci poniżej 3 r.ż. znacznie lepiej czują się w towarzystwie osób bliskich, które dobrze znają.

Minimalna liczba dzieci
Grupa dla najmłodszych dzieci będzie zorganizowana, jeżeli na daną majówkę zostanie zgłoszonych min. 3 dzieci. 

Odpłatność za opiekę
Opieka za młodsze dziecko jest dodatkowo płatna.

ODPŁATNOŚĆ:

Majówki adaptacyjne są działaniem dodatkowym i opcjonalnym. Stanowią możliwość, a nie konieczność.

Przychód uzyskany w tym działaniu w całości pokrywa jego koszty i nie przynosi Fundacji zysku, jest więc działaniem NON PROFIT w ramach działań statutowych.

Koszt uczestniczenia w Majówce oraz opieki nad dzieckiem 3-5 lat,  zostanie podany w terminie późniejszym.

Opłata zawiera:

 • zajęcia dla dzieci z wychowawcami
 • spotkanie dla rodziców
 • materiały programowe
 • poczęstunek kawowy dla rodziców w trakcie spotkania

Ważne: W cenę nie jest wliczone wyżywienie podczas biesiady.

ZASADY ZAPISÓW NA MAJÓWKI

1. Wypełnij formularz ZGŁOSZENIE UDZIAŁU ON-LINE

2. Otrzymasz mailem potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia.

3. Rezerwacja jest aktywna przez 3 dni robocze (liczone od dnia wysłania przez Fundację potwierdzenia rezerwacji), podczas których należy dokonać opłaty za udział w Majówce.

4. W przypadku braku wpłaty zaliczki w ciągu 3 dni rezerwacja automatycznie wygasa, a na zwolnione miejsce zapraszamy osoby z listy rezerwowej.

5.  Pełna rezerwacja uczestnictwa ważna jest od daty dokonania przelewu opłaty za Majówkę. O zaksięgowaniu wpłaty informujemy e-mailem.

WAŻNE

 • Zgłoszenia przesyłane w innej formie niż formularz zgłoszeniowy on-line nie umożliwiają rezerwacji miejsca na Majówce
 • Miejsca na Majówkach rezerwowane są według kolejności zgłoszeń i dostępności miejsc.
 • Ponieważ liczba miejsc na każdej Majówce jest ograniczona, zachęcamy Was do szybkiej rezerwacji miejsc.

Rezygnacja z wyjazdu na Wioskę: Majówka jest czasem, kiedy możecie podjąć ostateczną decyzję dotyczącą wyjazdu Waszych dzieci na Wioski Bullerbyn. Jeżeli z jakichś powodów dojdziecie do wniosku, że nie decydujecie się na tegoroczny wyjazd, ponieważ np. Wasze dziecko nie jest jeszcze na to gotowe, to macie możliwość zrezygnowania. Uczestnicy działania Majówka Adaptacyjna mogą odstąpić od uczestnictwa w Działaniu Wioska Bullerbyn poprzez pisemne zgłoszenie rezygnacji wraz z uzasadnieniem w ciągu 48 godzin od momentu zakończenia Majówki, w której uczestniczyli. Rezygnacja taka pociąga za sobą zwrot kwoty wpłaconej na poczet udziału w Wiosce Bullerbyn z  potrąceniem 30 zł kosztów rejestracji.  

Rezygnacja z Majówki: Jeżeli z jakichś przyczyn będziecie chcieli zrezygnować z udziału w majówce, to ważne jest, abyście poinformowali nas o tym. W przypadku rezygnacji, o której powiadomcie nas najpóźniej tydzień przed planowaną majówką, macie możliwość otrzymania zwrotu wpłaconych pieniędzy lub przepisania Was (o ile są jeszcze wolne miejsca) na inną majówkę w ramach wcześniej wniesionej opłaty. Jeżeli nie otrzymamy takiej informacji lub rezygnacja nastąpi w czasie krótszym niż tydzień przed planowaną majówką, to rezerwując dla Was miejsce ponosimy jego koszty. W tej sytuacji nie mamy możliwości zwrócenia Waszej wpłaty. A zapis na kolejną majówkę wiąże się z koniecznością ponownego wniesienia opłaty.

Uwaga! Powyższą informację należy traktować jako regulamin działania “Majówki Adaptacyjne” przy projekcie Wioska Bullerbyn 2018 w rozumieniu OWU.

DANE DO PRZELEWU

Numer konta
mbank 32 1140 2004 0000 3702 7671 1247

W przelewie należy podać
W przelewie należy podać: imiona i nazwiska wszystkich dzieci zgłaszanych na Majówkę (także dzieci przedszkolnych zgłoszonych do dodatkowej opieki), symbol MA19 oraz numer ID podany w potwierdzeniu rezerwacji  (np. Jan Iksiński , MA19, ID 7074060003571).

KONTAKT

Koordynatorka projektu:
Dorota Korniłow-Dej
mail: [email protected]