Majówki adaptacyjne – zapisy w trakcie

Majówka w Bullerbyn

Majówki adaptacyjne, czyli…

Majówki adaptacyjne to spotkania rodziców, dzieci i wychowawców jadących na tegoroczną Wioskę Bullerbyn. Są okazją do oswojenia się z miejscem oraz poznania wychowawców i nawiązania pierwszych znajomości z dziećmi, które również wyjeżdżają latem do Bullerbyn. Dla dzieci jest to czas zabawy z innymi dziećmi i bullerbynowymi ciociami i wujkami. A dla rodziców czas spotkania z osobami pracującymi na Wioskach (superwizorem, kierownikiem) i możliwość uzyskania odpowiedzi na wszelkie nurtujące ich pytania (bardzo ważnym elementem tych spotkań są rozmowy o tym, jak przygotować dziecko do wyjazdu oraz jak je wspierać podczas – często pierwszej w jego życiu – wakacyjnej rozłąki).

Na majówce możecie naocznie przekonać się jak będzie wyglądało miejsce wakacyjnego wypoczynku Waszych dzieci, zadać pytania, rozwiać wątpliwości, a także (a może przede wszystkim) zobaczyć, jak Wasze dziecko czuje się w tym miejscu.

Takie doświadczenia są namiastką wakacyjnego wyjazdu i zazwyczaj pomagają rodzicom i dzieciom podjąć decyzję, czy Wioski są odpowiednim miejscem na spędzenie wakacji.

Kogo zapraszamy na majówki?

Gra terenowa podczas Majówki

Na majówki zapraszamy przede wszystkim osoby, które planują z nami wyjechać po raz pierwszy. To naprawdę ważne! Dla dzieci Majówki będą stanowiły ważny element adaptacyjny – poznanie miejsca, w którym będą wypoczywać. Dzięki temu doświadczeniu, dzieci czują się u nas pewniej i bezpieczniej, wiedzą czego mogą się spodziewać. Takie wstępne oswojenie z przestrzenią i ludźmi ułatwia integrację i zmniejsza trudności związane z wakacyjną rozłąką.

Zapraszamy także wszystkich stęsknionych za nami stałych bywalców Wiosek, a także każdego, kto ma ochotę nas poznać. Majówki to okazja do odnowienia (jeszcze przed wakacjami) znajomości z kolegami i wychowawcami, przypomnienia sobie miejsca, ludzi i wspaniałych pomysłów na spędzanie wolnego czasu.

Na majówki zapraszamy również rodziny, które nie podjęły jeszcze decyzji o wakacyjnym wyjeździe lub przewidują wyjazd dziecka najwcześniej za rok.

Majówki to doskonała okazja na bliższe poznanie Fundacji oraz dowiedzenie się, co oferuje ona dzieciom i ich rodzicom.

Co będziemy robić?

Każda z majówek będzie zorganizowana w podobny sposób.krąg bullerbynowy

Nasze spotkania majówkowe będą trwały ok. 4,5h, w godzinach 11.00-15.30

Podczas spotkania planujemy następujące działania:

 • Przyjazd rodziców i dzieci
 • Rejestracja i swobodne bycie
 • Zabawy integracyjne dla całych rodzin
 • Rodzice – spotkanie z superwizorem/ kierownikiem. Dzieci – zajęcia z wychowawcami.
 • Wspólne biesiadowanie +  indywidualne rozmowy z superwizorem/kierownikiem/ wychowawcą (wg potrzeb)

 

Na którą Majówkę się zapisać?

Jako kryterium zapisu dla tegorocznych majówek przyjęliśmy turnus, na który później przyjedziecie na wakacje. Dzięki temu być może uda poznać się kilku kolegów/koleżanek, z którymi będziesz potem w grupie.

Oczywiście może zdarzyć się tak, że termin Majówki dedykowanej danemu turnusowi Wam nie pasuje. Wtedy warto zapisać się na inną Majówkę – każda jest okazją do poznania miejsca oraz klimatu wakacji w Bullerbyn.

Terminy Majówek adaptacyjnych 2018:

 • 22. kwietnia dla turnusu IA oraz I dwutygodniowego,  godz.11.00-15.30
 • 6. maja dla turnusu IB oraz I dwutygodniowego,  godz.11.00-15.30
 • 12. maja dla turnusu  IIA oraz II dwutygodniowego,  godz.11.00-15.30
 • 13. maja dla turnusu IIB oraz II dwutygodniowego,  godz.11.00-15.30
 • 26. maja dla turnusu IIIA oraz III dwutygodniowego,  godz.11.00-15.30
 • 27. maja dla IIIB oraz III dwutygodniowego, godz.11.00-15.30
 • 3. czerwca dla turnusu IVA oraz IV dwutygodniowego,  godz.11.00-15.30
 • 9. czerwca dla turnusu IVB oraz IV dwutygodniowego, godz.11.00-15.30
 • 10. czerwca dla turnusu V, godz.11.00-15.30

 

Co z młodszym rodzeństwem?

Opieka nad Maciupami

Na majówkę zapraszamy przede wszystkim dzieci, które jadą z nami na Wioski lub zastanawiają się nad takim wyjazdem (będą uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez bullerbynowych wychowawców) oraz rodziców, dla których zorganizowane będą spotkania z osobami pracującymi na Wioskach (superwizorem, kierownikiem)

Często jednak decydujecie się przyjechać do Bullerbyn całą rodziną – rodzice, dzieci, które jadą z nami na Wioski i ich młodsze rodzeństwo. W trosce o komfort pobytu nas wszystkich oraz możliwość zrealizowania celów, które sobie założyliśmy, chcemy zaproponować Wam rozwiązanie, które, jak wynika z naszego dotychczasowego doświadczenia, jest najbardziej korzystne.

Podczas majówek organizujemy dodatkową opiekę dla dzieci w wieku 3-5 lat. W czasie, gdy starsze rodzeństwo bawi się z wychowawcami, a rodzice uczestniczą w spotkaniu, młodsze rodzeństwo może spędzić czas w gronie innych dzieci pod opieką sympatycznej cioci – ta dodatkowa opieka zapewniana jest w czasie, gdy rodzice i starsze rodzeństwo są na swoich zajęciach.

Ponieważ zależy nam na tym, aby dzieci były bezpieczne i dobrze się z nami czuły, wprowadziliśmy ograniczenie wiekowe. Grupa dla młodszych dzieci zaprasza dzieci w wieku 3-5 lat. Z naszych doświadczeń wynika, że dzieci poniżej 3r.ż. znacznie lepiej czują się w towarzystwie osób bliskich, które dobrze znają.

Ze względu na cel jaki stawiamy sobie w pracy z dziećmi jadącymi na Wioski (myśląc o doświadczeniu rozłąki z rodzicami, adaptacji w grupie rówieśniczej), zależy nam na tym, aby w czasie, gdy dzieci są z wychowawcami na terenie wiosek nie było rodziców. Wasza obecność akurat w tym czasie niestety nie sprzyja adaptacji dzieci dlatego prosimy, tak się organizujcie, abyście przebywali w miejscu, o którym dzieci wiedzą, ale jednocześnie, abyście nie byli dla dzieci widoczni. Dlatego bardzo prosimy, abyście planując pobyt u nas na majówce zapewnili najmłodszym dzieciom (poniżej 3r.ż.) dodatkową opiekę w domu lub tak zaplanowali pobyt na majówce, aby np. jedno z rodziców w czasie trwania spotkania dla rodziców i zajęć dla dzieci spędziło czas z młodszym dzieckiem poza terenem Wiosek.

Grupa dla najmłodszych dzieci (3-5-letnich) będzie zorganizowana, jeżeli na daną majówkę zostanie zgłoszonych min. 3 dzieci. Opieka będzie odpłatna, ponieważ wymaga zatrudnienia dodatkowych osób

Opłatę prosimy uiszczać przelewem razem  z opłatami za udział pozostałych dzieci w majówce.

 

Majówka w Bullerbyn
Odpłatność:

Majówki adaptacyjne są działaniem dodatkowym i opcjonalnym. Stanowią możliwość, a nie konieczność.

Przychód uzyskany w tym działaniu w całości pokrywa jego koszty i nie przynosi Fundacji zysku, jest więc działaniem NON PROFIT w ramach działań statutowych.

W tym roku koszt uczestniczenia w Majówce wynosi: 120 zł – za jedno dziecko; 200 zł – za dwoje dzieci (będących rodzeństwem). Koszt opieki nad dzieckiem w wieku 3-5lat – 60zł

Cena zawiera:

 • zajęcia dla dzieci z wychowawcami
 • spotkanie dla rodziców
 • materiały programowe
 • poczęstunek kawowy dla rodziców w trakcie spotkania

 

Ważne: W cenę nie jest wliczone wyżywienie podczas biesiady.

Czym jest biesiada? Biesiada jest naszą majówkową tradycją. Po intensywnych działaniach mamy możliwość spotkać się razem przy wspólnym stole. Każda rodzina ma możliwość przywiezienia czegoś smakowitego od siebie, dzięki czemu zawsze uzyskujemy cieszącą nas różnorodność.
Przywieźcie ze sobą to co lubicie jeść, w ilości wystarczającej na Waszą rodzinę, czym chcecie się podzielić z innymi. Poczujcie się jak u siebie! 🙂 Dużo milej się poznaje i rozmawia w takiej atmosferze.

>>Formularz zgłoszeniowy<<

ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW OD 8 MARCA od godziny 13.00
Uwaga! Jeśli dany termin Majówki się nie wyświetla, oznacza to, że nie ma już na nim miejsc

Zapisy na Majówki

 1. W celu aktywowania rezerwacji udziału w działaniu “Majówki Adaptacyjne″ należy wypełnić formularz ZGŁOSZENIE UDZIAŁU ON-LINE
 2. Zgłoszenia przesyłane w innej formie niż formularz zgłoszeniowy on-line nie umożliwiają rezerwacji miejsca na Majówce
 3. Miejsca na Majówkach rezerwowane są według kolejności zgłoszeń i dostępności miejsc.
 4. Przyjęcie zgłoszenia jest potwierdzane automatyczną informacją zwrotną, która zostanie przesłana na podany w zgłoszeniu adres e-mail.
 5. Rezerwacja jest aktywna przez 3 dni robocze (liczone od dnia wysłania przez Fundację potwierdzenia rezerwacji), podczas których należy dokonać opłaty za udział w Majówce  na konto Fundacji 32 1140 2004 0000 3702 7671 1247 mBank.

Ważne: W przelewie należy podać: imiona i nazwiska wszystkich dzieci zgłaszanych na Majówkę (także dzieci przedszkolnych zgłoszonych do dodatkowej opieki), symbol MA18 oraz numer ID podany w potwierdzeniu rezerwacji  (np. Jan Iksiński , MA18, ID 7074060003571).

Prosimy o terminowe wpłaty. W przypadku braku wpłaty zaliczki w ciągu 3 dni rezerwacja automatycznie wygasa, a na zwolnione miejsce zapraszamy osoby z listy rezerwowej.

Pełna rezerwacja uczestnictwa w projekcie ważna jest od daty dokonania przelewu opłaty za Majówkę. O zaksięgowaniu wpłaty na koncie Fundacji informujemy e-mailem przesłanym na adres podany w formularzu rejestracyjnym.

Ponieważ ilość miejsc na każdej Majówce jest ograniczona, zachęcamy Was do szybkiej rezerwacji miejsc.

 

Ważne!

Rezygnacja z wyjazdu na Wioskę: Majówka jest czasem, kiedy możecie podjąć ostateczną decyzję dotyczącą wyjazdu Waszych dzieci na Wioski Bullerbyn. Jeżeli z jakichś powodów dojdziecie do wniosku, że nie decydujecie się na tegoroczny wyjazd, ponieważ np. Wasze dziecko nie jest jeszcze na to gotowe, to macie możliwość zrezygnowania.

Uczestnicy działania Majówka Adaptacyjna mogą odstąpić od uczestnictwa w Działaniu Wioska Bullerbyn poprzez pisemne zgłoszenie rezygnacji wraz z uzasadnieniem w ciągu 48 godzin od momentu zakończenia Majówki, w której uczestniczyli. Rezygnacja taka pociąga za sobą zwrot kwoty wpłaconej na poczet udziału w Wiosce Bullerbyn z  potrąceniem 30 zł kosztów rejestracji.
 

Rezygnacja z Majówki: Jeżeli z jakichś przyczyn będziecie chcieli zrezygnować z udziału w majówce, to ważne jest, abyście poinformowali nas o tym. W przypadku rezygnacji, o której powiadomcie nas najpóźniej tydzień przed planowaną majówką, macie możliwość otrzymania zwrotu wpłaconych pieniędzy lub przepisania Was (o ile są jeszcze wolne miejsca) na inną majówkę w ramach wcześniej wniesionej opłaty. Jeżeli nie otrzymamy takiej informacji lub rezygnacja nastąpi w czasie krótszym niż tydzień przed planowaną majówką, to rezerwując dla Was miejsce ponosimy jego koszty. W tej sytuacji nie mamy możliwości zwrócenia Waszej wpłaty. A zapis na kolejną majówkę wiąże się z koniecznością ponownego wniesienia opłaty.

Uwaga! Powyższą informację należy traktować jako regulamin działania “Majówki Adaptacyjne” przy projekcie Wioska Bullerbyn 2018 w rozumieniu OWU.

Kontakt

W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub za pomocą poczty elektronicznej.

Koordynatorka projektu:
Dorota Korniłow-Dej
mail: [email protected]
tel. 692 947 957