Bullerbynowe Ferie Rodzinne 2018

Ferie rodzinne organizujemy dziesiąty raz! Całymi rodzinami jeździmy na nartach, snowbordzie i jabłuszkach 🙂 Planujemy też ekspedycje przyrodniczo-naukowe w terenie, pracę z ciałem i snucie opowieści, a wieczorami wspólną zabawę i rozmowy o rodzicielstwie, unschoolingu, edukacji domowej i demokratycznej.

Bullerbyn zaprasza na rodzinną wyprawę do Włoch 19-28 stycznia 2018 r.

Głównym atutem naszych wyjazdów jest prostota. Jesteśmy uważni na potrzeby ludzi, którzy z nami jadą. Dajemy z siebie wszystko co najlepsze i zapraszamy do współtworzenia atmosfery i planu aktywności. Chcemy, aby znalazło się tutaj miejsce na uczestniczenie na miarę możliwości i potrzeb każdego z uczestników.

Proponujemy narty i snowboard za dnia i spotkania towarzyskie wieczorem – zajęcia dla dzieci realizujemy w formule wolnej szkoły pod opieką Anny Pękali – mentorki z wolnej szkoły demokratycznej Bullerbyn; dorosłym rzucamy pomysł Wieczorowego Klubu Rodzica moderowanego przez Magdalenę Kidoń, gdzie zatroszczymy się o swoje bycie wystarczająco dobrym rodzicem, a jeśli będzie potrzeba otworzymy też temat alternatywnej edukacji z Marianną Kłosińską. 

 

TERMIN I MIEJSCE 19-28 stycznia 2018 r.
Ośrodek narciarski  TARVISIO – MONTE LUSSARI, Camporosso, Włochy

 

Ośrodek położony na styku trzech państw: Włoch, Austrii i Słowenii w otoczeniu przepięknych Alp Julijskich. Trasy narciarskie rozciągają się na wysokości od 800 do ok. 1800 m n.p.m. W sumie 18 tras, 11 wyciągów krzesełkowych, 4 wyciągi taśmowe i 2 kolejki gondolowe. Daje to w sumie około 33 km tras narciarskich, w tym 9 km czarnych bardzo trudnych, 10 km czerwonych trudnych i 14 km niebieskich łatwych.  Być może dla wytrawnego narciarza wydaje się, ze jest ich zbyt mało ale trasy są urozmaicone i świetnie przygotowane. Inną niewątpliwie zaletą tego miejsca jest stosunkowo mała ilość narciarzy i przepiękne, zapierające dech w piersiach widoki.

 

 

HOTEL 
Hotel  Bellavista*** 
http://www.sporthotelbellavista.com
Via Sella, 61 – 33010 Camporosso Val Canale, Tarvisio (Ud)      

Hotel położony u podnóża szczytu Monte Lussari oferuje pokoje z widokiem na las lub góry. Pokoje urządzone w górskim stylu posiadają podłogi wyłożone parkietem i drewniane meble. Każdy pokój posiada łazienkę, TV Sat oraz Wi-Fi.
Dla gości, za dodatkową opłatą, dostępny tez jest gabinet masażu, sauna biologiczna, łaźnia turecka, prysznic wrażeń, strefa relaksu, wanna z hydromasażem, prysznic tropikalny, terapia Kneippa.


 

 

OPŁATY 

uczestnicy WCZESNA REJESTRACJA
do 15 listopada (10 miejsc)
Rejestracja standardowa
dorośli 3450 zł 3550 zł
dzieci 4-7 lat 2050 zł 2150 zł
dzieci 8 – 11 lat 2400 zł 2500 zł
dzieci 12-18 lat 3150 zł 3250 zł


CENA obejmuje
:

  • 7  noclegów
  • wyżywienie 2 x dziennie, śniadania i obiadokolacje z wodą
  • 6-dniowy skipass na całe kompresorium narciarskie
  • ubezpieczenie SKI z OC w niemieckim towarzystwie ERV
  • (KL 20.000 euro, NNW 20.000 pln , OC 20.000 euro, koszt karnetu 205 euro, ratownictwo 5.000 euro)
  • składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (wg. Ustawy z 08.2016, która weszła w zycie 26.11.2016)
  • całodzienną opiekę z anglojęzycznymi instruktorami narciarskimi dla dzieci w grupach wiekowych, w tym dwugodzinny trening narciarski i snowboardowy (również dla dorosłych)
  • całodzienną opiekę Kadry Bullerbyn nad dziećmi
  • wieczorny czas dla dzieci prowadzony przez Anię Pękalę i Zosię Wronkę
  • Wieczorny Klub Rodzica prowadzony przez Mariannę Kłosińską i Magdalenę Kidoń

Dojazd na miejsce we własnym zakresie. 

Istnieje możliwość  wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (prosimy o kontakt z koordynatorką w celu ustalenia szczegółów)

dzieci w wieku 0-3,99 lat są zwolnione od opłat zakwaterowania i wyżywienia, natomiast jeśli zdecydujecie się na opiekę nad nimi, koszt opieki wynosi 1300 zł. (1200 zł we wczesnej rejestracji)

Działanie Zimowisko z Bullerbyn jest projektem non – profit. Oznacza to, że 100 proc. Waszych wpłat pokrywa 100 proc. kosztów związanych z jego organizacją.

Rezerwacja jest zagwarantowana po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego i wpłacie zaliczki rezerwacyjnej w wysokości 500 zł za osobę.

Zaliczkę należy wpłacić nie później niż w ciągu 8 dni, licząc od dnia otrzymania potwierdzenia o dokonaniu rezerwacji. Brak wpłaty w tym terminie powoduje automatyczne wygaśnięcie rezerwacji.

Wpłata pozostałej kwoty następuje najpóźniej na 45 dni przed datą rozpoczęcia turnusu –  do 5 grudnia 2017r.

Nasi Podopieczni, którzy brali już udział w poprzednich działaniach statutowych Fundacji Bullerbyn (letnich, zimowych, Świetlica Bullerbyn)  mogą skorzystać z dofinansowania w wysokości 100 zł.

Uwaga! Dofinansowanie dotyczy udziału całej rodziny w projekcie. Zatem obejmuje również udział dziecka, które wprawdzie przyjeżdza do Bullerbyn po raz pierwszy, lecz jego rodzeństwo i rodzice uczestniczyli wcześniej w projekcie Wioska Bullerbyn w ramach wyjazdów letnich, zimowych lub Świetlicy Bullerbyn. Do uzyskania dofinansowania nie upoważnia udział w pozastatutowych działaniach Fundacji takich jak np. Lato w Mieście, Zima w Mieście, usługi Poradni Bullerbyn.

Istnieje również możliwość skorzystania z Funduszu dofinansowań wypoczynku dla rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej.

Fundusz dofinansowania wypoczynku stanowią środki uzyskane przez OPP w postaci wpłat podatników w ramach 1% od podatku dochodowego oraz inne środki uzyskane na rzecz działalności statutowej Więcej informacji tutaj…

Rezerwacja udziału w projekcie oznacza akceptację Ogólnych Warunków Uczestnictwa

 oraz Regulaminu działania Zimowiska z Bullerbyn 2018.

 

ZAPISY  Wypełnij >>>> FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY <<<
Każdy uczestnik wymaga oddzielnej rejestracji.
Jeśli decydujecie się opiekę nad dziećmi w wieku 0-3,99 lat, również konieczne jest zgło
szenie malucha. 

Zapraszamy!

 

Kontakt z koordynatorką:

Marianna Kłosińska

tel. 517 216 734
e-mail: [email protected]