Bullerbynowe Ferie Rodzinne 2017

Ferie rodzinne organizujemy dziewiąty raz! Całymi rodzinami jeździmy na nartach, snowbordzie i jabłuszkach 🙂 Planujemy też ekspedycje przyrodniczo-naukowe w terenie, pracę z ciałem i snucie opowieści, a wieczorami wspólną zabawę i rozmowy o rodzicielstwie, unschoolingu, edukacji domowej i demokratycznej.

Termin: 19 – 25.02.2017

 

Bullerbyn zaprasza do Korbielowa 19 – 25 lutego 2017 r.

Drugi tydzień ferii mazowieckich spędzimy w Korbielowie jeżdząc na nartach na drugim po Kasprowym narciarskim szczycie Polski (Poczytaj o tym) albo skorzystamy z wiosennych uroków Beskidu Żywieckiego i potencjału kadry Fundacji Bullerbyn.

Ferie rodzinne organizujemy już dziewiąty raz! Każda edycja wprowadza nas w tematy, które są dla naszych rodzin najaktualniejsze, a ponieważ od trzech lat w Bullerbyn rozwijamy edukację alternatywną, stąd i ten temat zaistnieje w tym roku.

Głównym atutem naszych wyjazdów jest prostota. Jesteśmy uważni na potrzeby ludzi, którzy z nami jadą. Dajemy z siebie wszystko co najlepsze i zapraszamy do współtworzenia atmosfery i planu aktywności. Chcemy, aby znalazło się tutaj miejsce na uczestniczenie na miarę mozliwości i potrzeb każdego z uczestników.

Proponujemy narty i snowboard za dnia i spotkania towarzyskie wieczorem – zajęcia dla dzieci realizujemy w formule wolnej szkoły pod opieką Anny Pękali – mentorki z wolnej szkoły demokratycznej Bullerbyn; dorosłym rzucamy pomysł Wieczorowego Klubu Rodzica moderowanego przez Magdalenę Kidoń, gdzie zatroszczymy się o swoje bycie wystarczająco dobrym rodzicem, a jeśli będzie potrzeba otworzymy też temat alternatywnej edukacji z Marianną Kłosińską. 

Pensjonat narciarskiTERMIN I MIEJSCE

19 – 25 lutego 2017 r.

 

Korbielów jest małą miejscowością położoną w Beskidzie Żywieckim u podnóża góry Pilsko. Jest to największy ośrodek narciarski regionu z wieloma trasami zarówno dla początkujących jak i dla bardzo zaawansowanych.

„Darz Bór” u Miziów

ul. Graniczna 23, Korbielów (Beskid Żywiecki, gmina Jeleśnia)

Podobnie jak w ubiegłych latach, mieszkamy w pensjonacie Pani Krystyny Mizi. Do naszej dyspozycji pozostaje wygodny pensjonat i domek myśliwski – miejsce na Wieczorowy Klub Rodzica. Pokoje w pensjonacie – od 2-osobowych, aż po 5-osobowe. Jest tutaj również przestronna jadalnia z kominkiem. Na zewnątrz plac zabaw dla najmłodszych i parking dla klientów.

PROGRAM

Na miejsce dojeżdżamy we własnym zakresie. Dla chętnych zorganizujemy wspólny transport pociągiem.

W ciągu dnia – NARTY I SNOWBOARD 10:30 – 15:30

 • 10:30 Treningi

Codziennie po śniadaniu spotykamy się w miejscach zbiórek na treningi przy wyciągach na Pilsku. Każdy uczestnik ma możliwość dwugodzinnej jazdy na nartach pod okiem instruktora ze szkoły Sport Osicki albo na snowboardzie z Tomkiem Eichelbergerem. Planujemy utworzyć 6 grup treningowych w zależności od stopnia zaawansowania uczestników treningów. Dzieci, ale też dorośli, którzy nigdy nie mieli nart albo deski na nogach, mają szansę nauczyć się całkiem nieźle śmigać. Trening dla najmłodszych (3-5 lat) ma indywidualny charakter i formę zabawy.

 • 12:30 Przerwa

Większość dzieci spotyka się z rodzicami na lunch. Na Pilsku można odpocząć i rozgrzać się w kilku sympatycznych knajpkach.

 • 13:30 – 15:30 Swobodne zabawy na stoku

Po przerwie dzieci na nartach mają zapewnioną opiekę naszych Cioć i Wujków, po to by dorośli mogli rozwinąć skrzydła na trudniejszych stokach. Zachęcamy jednak do powrotu na stok z dziećmi. Nie ma to jak wspólne doświadczenia.

 • 16:00 wracamy do pensjonatu

Większość wyciągów działa do godziny 16:00, a my wracamy na obiadokolację, która zaczyna się o 17:00. Ponownie zapraszamy na spotkania o 19:00.

WIECZORY

KLUBY PIŻAMOWE DLA DZIECI 19:00 – 21:00

Dzieci będą mogły skorzystać z dwóch formuł Klubu Piżamowego.

Wieczorynkowe Bullerbyn

 • dedykujemy głównie najmłodszym. W pierwszej części wieczoru trochę zabaw w kierunku wyciszania z czytaniem książek, opowieściami, slajdowiskiem. Niektóre maluchy podczas Wieczorynki zasypiają, dlatego ważne jest by miały na sobie piżamki. Wieczorynki prowadzi Agnieszka Hakizimana i Agnieszka Korniłow.
 • Dla dzieci starszych, które mają o tej porze jeszcze spore zasoby energii, Ania Pękala i Monika Marchlińska będą dążyły do tego, by dzieci same kierowały planem tych spotkań. Zaczną jednak od zabaw integracyjnych i zamodelowania rytuałów ze szkół demokratycznych, które pomogą dzieciom osadzić się w nowej grupie i wypracować formy współdziałania.

WIECZOROWY KLUB RODZICÓW

Na klubie dyskusyjnym skupiamy się na naszym rodzicielstwie i nad tym, jak zadbać o siebie, żeby być wystarczająco dobrym rodzicem. Spotkania prowadzi Magdalena Kidoń – psycholog, psychoterapeuta i trener, obecnie prowadzi m.in. grupy rozwojowe dla rodziców szkół demokratycznych oraz  superwizje dla mentorów. Otwieramy się też na rozmowy o edukacji alternatywnej: edukacji domowej, unschoolingu i szkołach demokratycznych (jeśli pojawi się taka potrzeba). W tym temacie wspierać będzie Marianna Kłosińska, mama dwójki licealistów z Wolnej Szkoły Demokratycznej przy Bullerbyn, prezeska Fundacji Bullerbyn.

KADRA

Anna Pękala – mentorka w Świetlicy Bullerbyn, funkcjonującej na zasadach wolnej szkoły demokratycznej, certyfikowany wychowawca Akademii Bullerbyn
Monika Marchlińska – psycholog, certyfikowany wychowawca Akademii Bullerbyn
Agnieszka Hakizimana – nauczycielka, specjalizująca się w dramie i metodzie storytellingu
Agnieszka Korniłow – dziennikarka i nauczycielka, podczas ferii będzie spędzać czas z najmłodszymi dziećmi
Beata Patrzykąt-Owczarek – psycholog i pedagog i Tomek Owczarek – będą wspierać starsze dzieci na stoku
Tomasz Eichelberger – instruktor sportowy, poprowadzi zajęcia snowboardowe, opcjonalnie treningi zdrowotne.

KOSZTY UCZESTNICTWA i REZERWACJA

Podstawowy koszt udziału 1 osoby w projekcie wynosi: 1420 zł

Rezerwacja udziału w projekcie oznacza akceptację:

Rezerwacja jest zagwarantowana po wypełnieniu:

Zaliczkę należy wpłacić nie później niż 8 dni od potwierdzenia rezerwacji miejsca. Po tym terminie wstępna rezerwacja wygasa.

Uwaga! Wpłata zaliczki za wszystkich zgłoszonych uczestników do 10 grudnia 2016 upoważnia do 5% rabatu! od należności za uczestnictwo całej rodziny.

Wpłata pozostałej kwoty na 45 dni przed datą rozpoczęcia działania – 5 stycznia 2017 r.

Udział dziecka poniżej 3 roku życia jest nieodpłatny pod warunkiem, że nie pociąga za sobą żadnych kosztów (dziecko śpi w łóżku z rodzicem, dzień spędza pod opieką rodzica, je z rodzicem). Uwaga! można indywidualnie wykupić posiłek dla dziecka bezpośrednio w pensjonacie.

OPŁATA OBEJMUJE:

 • noclegi
 • wyżywienie (śniadanie, prowiant na stok i obiadokolacja)
 • codzienny 2-godzinny trening, opcjonalnie: narty, snowboard,  a w przypadku braku warunków narciarskich trening zdrowotny
 • opiekę dla dzieci na stoku i w pensjonacie sprawowaną przez wychowawców z Bullerbyn w wyznaczonych programem godzinach
 • wieczorne zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci
 • warsztaty dla rodziców
 • ubezpieczenie NNW dzieci i NNW dorosłych

Opłata nie obejmuje dojazdu i karnetów narciarskich. Kupujemy je na miejscu zgodnie z potrzebami każdego z uczestników. Fundacja może zorganizować wspólny transport pociągiem, jeśli zbierze się grupa chętnych osób.

DOFINANSOWANIE WYPOCZYNKU

Nasi Podopieczni i wychowankowie NPOW Wioska Bullerbyn, którzy brali już udział w poprzednich działaniach Fundacji Bullerbyn mogą skorzystać z dofinansowania.

 • 100 zł – podopiecznym Fundacji, którzy brali udział w jednym (lub więcej) poprzednich działaniach Fundacji Bullerbyn (letnich, zimowych, Świetlica Bullerbyn)

Uwaga! Do uzyskania dofinansowania nie upoważnia udział w pozastatutowych działaniach Fundacji takich jak np. Lato w Mieście, Zima w Mieście, usługi Poradni Bullerbyn.

Istnieje również możliwość skorzystania z Funduszu dofinansowań wypoczynku dla rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej. Fundusz dofinansowania wypoczynku stanowią środki uzyskane przez OPP w postaci wpłat podatników w ramach 1% od podatku dochodowego oraz inne środki uzyskane na rzecz działalności statutowej

Więcej informacji tutaj…

WAŻNE DOKUMENTY I FORMULARZ ZGŁOSZENIA

Pozdrawiam w imieniu zespołu Bullerbynowych Ferii Rodzinnych,
koordynatorka projektu
Marianna Kłosińska

KONTAKT

Koordynatorka działania – Marianna Kłosińska: 517 216 734;
e-mail: [email protected]