Bullerbynowa Zima w Mieście

Wkrótce rozpoczniemy zapisy na Bullerbynową Zimę w Mieście 2018.

Terminy:
I Turnus: 14 – 19 stycznia 2018 r. 

II Turnus:  21 – 26 stycznia 2018 r. 

Warszawa, Aleja Wyzwolenia 7 (obok pl. Zbawiciela)   
Już wkrótce pojawią się szczegóły naszej piątej Bullerbynowej Zimy w Mieście, a na razie  ZERKNIJCIE JAK WYGLĄDAŁO TO OSTATNIM RAZEM:

-FERIE 2017-

Już po raz czwarty Bullerbyn przeniesie się do miasta podczas ferii! Przekonamy się med_121127ap2937wspólnie, jak radośnie można spędzić czas, nie wyjeżdżając z domu. Codziennie będziemy się spotykać i odwiedzać ciekawe miejsca. Może będzie to lodowisko, może zimowa Starówka, a może muzeum? A może urządzimy grę miejską i poznamy warszawskie legendy? Pomysłów jest mnóstwo, a możliwości jeszcze więcej! Po wspólnym odkrywaniu miasta będzie czas na bycie razem i dalszą zabawę. Będziemy grać w gry, przebierać się, bawić w teatr i robić to, na co akurat mamy ochotę. A może będziemy mieć takie szczęście, że spadnie śnieg? Wtedy każda górka w pobliskim parku będzie nasza! 🙂

Nasza grupa będzie liczyć 20 dzieci i trzy Bullerbynowe Ciotki.

Będzie super, czekam z wytęsknieniem na ferie!

Ciocia Monika

Jeśli Twoje dziecko:

 •         chce się doskonale bawić podczas ferii,
 •         nie chce lub nie jest jeszcze gotowe na nocowanie poza domem,
 •         chce poznać nowe koleżanki i kolegów, żeby wspólnie spędzać czas,
 •         pragnie korzystać z możliwości i atrakcji, które oferuje miasto zimą,

to zapraszamy na Bullerbynową Zimę w Mieście!

 

UCZESTNICY:

Zapraszamy dzieci od 6 do 10 roku życia.

W każdym tygodniu grupa może liczyć 20 dzieci.

Spędzać czas z dziećmi będzie 3 opiekunów, czyli Bullerbynowe Ciocie.

 

UWAGA!  Bullerbynowa Zima w Mieście to projekt o charakterze rozwojowym, ale nie terapeutycznym. Prosimy o rozważną ocenę sytuacji, jeśli dziecko obecnie przejawia zachowania, które mogą wymagać dodatkowej opieki związanej z indywidualną pracą terapeutyczną, wykraczającą poza kwalifikacje zespołu wychowawców kolonijnych. Występowanie takich zachowań jest przeciwwskazaniem do udziału w projekcie wypoczynku pn. Bullerbynowa Zima w Mieście. W przypadku wątpliwości zachęcamy do kontaktu, konsultacji w naszej poradni psychologiczno­-pedagogicznej, w której prowadzimy również typowe działania skierowane na pomoc psychologiczną.

PROGRAM:

Pierwszy dzień (niedziela, od 11:00 do około 12:30): dzieci wspólnie z rodzicami spędzą czas z wychowawcami. Będzie to czas na pierwsze zabawy oraz częstowanie się smakołykami, które przyniesiemy. Dzięki poznawaniu się na bezpiecznym gruncie, w towarzystwie rodziców, dzieciom łatwiej będzie spotykać się w kolejne dni. Rodzice natomiast będą mogli nabrać pewności, że oddają dzieci w dobre ręce.

Ramowy plan kolejnych dni:

8:30 – 9:00 – przyjazd dzieci
9:15 – krąg otwierający dzień (rozpoczęcie wspólnych zajęć, wymiana pomysłów)
10:00 – 12:00 – wspólne spędzanie czasu, gry i zabawy grupowe lub indywidualne, swobodna zabawa
12:30 – obiad
13:00 – 13:45 – sjesta (czas na wyciszenie, spokojne gry i zabawy, poobiedni relaks)
13:45 – 17:00 – aktywności na świeżym powietrzu, wyprawy, zwiedzanie, swobodna zabawa
17:00 – krąg zamykający dzień (podsumowanie dnia i wymiana wrażeń)
17:30 – odbiór dziecka

Będziemy spotykać się codziennie od 8:30/9:00 do 17:30. W tym czasie będziemy wspólnie odwiedzać interesujące
miejsca w Warszawie, w których można przyjemnie spędzić czas. Nie zabraknie też miejsca na swobodną zabawę i aktywność taką, na jaką akurat mamy ochotę. W połowie dnia zjemy obiad, by potem znów zająć się zabawą, wykorzystując swoje pomysły, wyobraźnię oraz zainteresowania. Codzienne spotkania zakończymy wspólnymi kręgami, dzięki którym zdobywamy umiejętności psychospołeczne potrzebne do skutecznego i bezprzemocowego porozumiewania się z rówieśnikami i dorosłymi.

Miejsca, które być może odwiedzimy (mogą się zmienić w zależności od potrzeb i zainteresowań dzieci, pogody i innych czynników):

 • Centrum Nauki Kopernik,
 • kino,
 • park trampolin,
 • teatr,
 • Muzeum Etnograficzne dla dzieci,
 • Muzeum Domków dla Lalek,
 • ścianka wspinaczkowa itd.

A poza tym:

 • możemy grać w planszówki, oglądać bajki na starym rzutniku, tworzyć fortece z kartonów i poduszek, biżuterię, malować, robić wielgachne bańki mydlane, czytać książki… (jak widać pomysłów jest więcej niż czasu na ich realizację – zobaczymy, co uda nam się zrobić :))


Nie tworzymy specjalnie zaplanowanego, sztywnego programu zajęć, bo nie wiemy, na co aktualnie dzieci będą miały ochotę. Nie chcemy niczego narzucać, ograniczać spontaniczności ani swobody. To dzieci, wraz z wychowawcami, są ekspertami od tego, jak spędzać czas, by było to dla nich interesujące. Z naszych doświadczeń wynika, że otwartość na działania grupy, elastyczność, pasja i uważność na potrzeby dzieci pozwala stworzyć najlepszą zabawę. Chcemy pozwolić dzieciom na kreatywność, zachęcać je do nieszablonowego myślenia i poznawania świata przez zabawę. Zadaniem naszych wychowawców jest inspirować, towarzyszyć w zabawie, wspólnie poznawać otaczający świat oraz dbać o to, by każdy czuł się dobrze i bezpiecznie.

WYCHOWAWCY:

Największą wartością w Fundacji Bullerbyn są relacje oparte na wzajemnym szacunku i zaufaniu. Nasi wychowawcy pracują rozumiejąc, szanując i uwzględniając potrzeby dzieci i rodziców. Ukończyli Akademię Wychowawców Bullerbyn – roczny program współczesnej pedagogiki. Stale się rozwijają i korzystają z superwizji. Wspierają dzieci w rozwoju poprzez tworzenie przestrzeni do swobodnej zabawy i towarzyszenie im w wyzwaniach, bez ocen, bez nagród i kar.

Nasi wychowawcy stale się rozwijają. Przekazują dzieciom umiejętności psychospołeczne, nie tylko prowadząc zajęcia, ale przede wszystkim dając im przykład własną postawą.

KOSZT: 655 zł

obejmuje:

 • obiad i podwieczorek,
 • opiekę doświadczonych wychowawców Bullerbyn,
 • wejściówki do miejsc, które będziemy chcieli odwiedzić,
 • bilety ZTM do przemieszczania się po mieście,
 • ubezpieczenie NNW.

Rezerwacja zagwarantowana po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego i wpłacie zaliczki na poczet udziału w projekcie w wysokości 250 zł za osobę.


Zaliczkę należy wpłacić nie później niż 3 dni od otrzymania potwierdzenia rezerwacji. Po tym terminie wstępna rezerwacja wygasa.

Wpłata pozostałej kwoty najpóźniej na 5 dni przed datą rozpoczęcia turnusu – I turnus do 7. lutego 2017r., II turnus do 14. lutego 2017r. Uwaga! Jeżeli zapis nastąpił po 10 dniu przed datą rozpoczęcia turnusu, należy wpłacić od razu całą kwotę

WAŻNE DOKUMENTY:

ZGŁOSZENIA:

KONTAKT:

W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub za pomocą poczty elektronicznej:

Monika Marchlińska

517216735 (pon.-pt. 9:00-17:00)

[email protected]